Skocz do zawartości

Chińskie 200KM



Traktor od skośnookich. 200Km a cenowo sporo taniej niż europejczyk. W tym roku sporo pojazdów z Chin. Cena zwalają z nóg.




Rekomendowane komentarze

O dziwo na wielkopolskie najbliżej mnie sprzedawał będzie je Tech-kom Żabikowo koło Środy Wlkp. Na pierwszy rzut oka masywne. A co do wytrzymałości to może nie być tak źle.

Gadałem ostatnio z mechanikiem odnośnie chińskich aut to jego stwierdzenie jest takie. Mechanicznie i elektrycznie będzie to kopia jakichś europejskich podzespołów. Będzie to łatwe do naprawy i tyle. Gorzej będzie z częściami blacharskimi. 

Powiem jeszcze że ostatnio jechałem do domu kombajnem na kołach po zakupie to na drodze chińskich aut jest sporo. A i na Bednarach było można sobie w nich posiedziec. Nie powiem bo kuszą cena.

2 godziny temu, dantur96 napisał(a):

Tylko ciekawe ile taki chiński klamot wytrzyma bo jak jest to taki sprzęt jak np te skutery chińskie to lepiej się w to nie pchać 😂

Nie gadaj. Te skutery nie są takie złe. :) 

Szczerze powiedziawszy to jak ktoś szuka np ciągnika żeby robił rocznie te 200 czy 300 i jest niezbędny tylko do określonych prac to po co przepłacać za markowy x2. Jak ciągnik miałby pracować codziennie to nie wiem czy bym się skusił . 
Chociaż te lovole mają u nas po 10-15 lat i to jeździ bez większych problemów. Tyle że to proste mechaniczne ciągniki. Trzeba poczekać trochę i dać ludziom potestować te bardziej zaawansowane chińczyki. 
Ile ten ze zdjęcia ? 

3 godziny temu, robi57362 napisał(a):

Chinom łatwo gonić zachód bo wszystko maja podane jak na tacy

Sami im całe "know-how" oddaliśmy więc czemu by nie mieli zrobić z tego użytku.

 

Samochody chińskie panoszą się w Europie, odnoszą sukcesy, elektryki chińskie biją na łeb na szyję europejskie to i postarają się przy traktorach, kwestia czasu.

Godzinę temu, migacz napisał(a):

Mechanicznie i elektrycznie będzie to kopia jakichś europejskich podzespołów. Będzie to łatwe do naprawy i tyle. Gorzej będzie z częściami blacharskimi.

No jasne. Co do blacharki MG już słyszałem że nie ma absolutnie żadnego problemu, bardzo dobry serwis. Ciekawe jak ta Omoda 

1 minutę temu, mario666 napisał(a):

Ale pamiętajcie że volvo jest też chińskie i nie ma z nim problemow

Problemów nie ma pierwszy właściciel, jak ktoś chce kupić chińczyka, pojeździć nim 5 lat i sprzedać to opcja dobra, pod wielkim znakiem zapytania jest to co będzie za 10 czy więcej lat. Druga kwestia to chińczyk wchodząc na rynek daje jakość wykonania porównywalną z samochodami EU, są tańsze bo firmy są dotowane przez Chiny. Po rozkręceniu interesu zaczną schodzić z jakości na niezauważalnych rzeczach takich jak wygłuszenie itp. Typowa taktyka Chin

Ja bym nie powiedział że schodzą z jakości. Chiny poprostu robią to czego klient chce. Chce dobrych rzeczy to robią takie. Weźmy czy to porcelanę czy np elektronarzędzia. A jak potrzeba robić chłam na odpusty i jarmarki to też to robią. Wystarczy popatrzeć jak Chiny się rozwijają, co budują itd. Oni robią to na co jest klient. 
A unia nie po to wymyśla głupie normy spalin żeby każdy mógł je spełnić. Przecież jakby te całe eko gowno wyrzucił to czy to samochody czy ciągniki byłyby dużo bardziej żywotniejsze. A jeszcze jakby powrócic do tego że ciągnik mając 110-120 km to już było 6 cyl to wogole były by trwałe. A teraz ciągnik 150 km a oni 3 cyl montują. 

  • Like 1
bears napisał:

1 minutę temu, mario666 napisał(a):

Ale pamiętajcie że volvo jest też chińskie i nie ma z nim problemow

Problemów nie ma pierwszy właściciel, jak ktoś chce kupić chińczyka, pojeździć nim 5 lat i sprzedać to opcja dobra, pod wielkim znakiem zapytania jest to co będzie za 10 czy więcej lat. Druga kwestia to chińczyk wchodząc na rynek daje jakość wykonania porównywalną z samochodami EU, są tańsze bo firmy są dotowane przez Chiny. Po rozkręceniu interesu zaczną schodzić z jakości na niezauważalnych rzeczach takich jak wygłuszenie itp. Typowa taktyka Chin

też tak uważam na 5 lat pierwszy właściciel będzie zadowolony a co później to pożyjemy zobaczymy co będzie na pewno dużo więcej stracą na wartości na rynku wtórnym w porównaniu z innymi markami

5 minut temu, tytanowyJanusz napisał(a):

Trwałość nie jest mile widziana.

To prawda.

Skończyły się czasy aut które niemal wieczne były...

Teraz ma jakiś czas być w miarę dobre i na szrot...to tak jak ze sprzętem AGD... i RTV...

Wymieniać, nie naprawiać...

Bo przy obecnych technologiach z pewnością dało by się solidne auta robić...tylko po co? 

4 godziny temu, krzychu121 napisał(a):

Ja bym nie powiedział że schodzą z jakości. Chiny poprostu robią to czego klient chce.

Ja nie napisałem że schodzą z jakością ale po wbiciu na rynek i wyrobieniu sobie pozytywnych opinii zaczną stopniowo obniżać jakość przy sukcesywnym wzroście cen i będzie to najpierw robione tam gdzie nie można tego dostrzeć na pierwszy rzut oka. Przecież tak na rynek weszła KIA czy Hyundai.

39 minut temu, krzychu121 napisał(a):

Przecież Kia czy ten hyunday to nawet nie jest średnia półka więc nie ma czego wymagać. To dealerzy za pomocą reklamy zrobili z tego ,,coś” A tak naprawdę to plastik fantastik 

Myślisz że niemieckie marki dają dziś coś więcej niż plastik fantastik? Kupujesz i płacisz grubą kasę tylko żeby sąsiad widział i dla własnego dowartościowania. Skończyły się czasy gdzie kupujesz nowe auto żeby nim jeździć przez 20 lat jak kiedyś mercedesem czy golfem.

Aktualnie nowy Baic 5 w promocji wychodzi 100 tysięcy złotych, pokaż mi inne europejskie auto tej wielkości które oferuje tyle za te pieniądze. Części? To żaden problem, te marki w Chinach isnieją dłużej niż Europejski VW czy BMW. Ale przecież o to chodzi żeby ludzie tylko słuchali co im mówią i TV i w internecie.

Rynek rolniczy przejmą prędzej czy później. Fanatycy zostaną przy JD i Fendt tak jak przy autach typu Audi czy BMW. Jedni policzą pieniądze a inni swoje ego ;)


Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v