Skocz do zawartości

Mandam Spec HD



Pierwszy wyjazd;)

  • Like 3

Rekomendowane komentarze

Bo to takie gadanie że talerzówka lekko idzie. Mam taki kawałek lżejszej ziemi, gdzie nie orzę już od 2-3 lat, a uprawiam tylko agregatem talerzowym 3m na talerzu 560. Talerze wchodzą w ziemię praktycznie po same ośki a ciągnik 6 cyl 110 KM jedzie 8-8,5 km/h i aż mi go szkoda. Do takiej uprawy to 150-160 KM by nie było za dużo bo jest co ciągnąć, a jak ktoś się chwali że jedzie talerzówką 3 m 10 km/h 80 KM ciągnikiem to robi max na 5 cm.

  • Like 1

Każdy ma swoje warunki i wymagania, ale bardzo głęboka uprawa nie zawsze jest potrzebna. Szczególnie w uprawie ścierniskowej przed orką. Można głębiej robić gdy uprawiamy bezorkowo, ale też chyba nie trzeba agregatu wpuszczać na 30 cm. To się trzeba na jakiś pług dłutowy przerzucić.  Taki gruber z podcinaczami to nie jest chyba do tego. 

3 godziny temu, Leszy napisał:

To się trzeba na jakiś pług dłutowy przerzucić.

Pługiem dłutowym wyciągniesz więcej martwicy. Od głębokiego rycia jest głębosz i taki np. mandam którego kupiłem do bezorki. To taka maszyna 2w1. Do zerwania ścierniska i na głęboko. Oczywiście bez skrzydełek ;D

@czesio200 tak 3m, zetor zrobił 6ha i tylko 6ha :)

 

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v