Skocz do zawartości


Inne zdjęcia w Budynki i obejścia gospodarskie / Farm buildings

Początek budowy

Wiec prace ruszyły:) Planowany koniec prac za 7-8tygodniInformacje o zdjęciu Początek budowy


35 komentarzyRekomendowane komentarze

wiesz - stara szkoła generowała tak ciężkie fundamenty że im nic nie szkodziło. Do tego jak wylazła kurzawka albo problem z gruntem to fundament wił się jak dżdżownica i to grubszy to chudszy. Często kopano piwnicę. To decydował majster. Teraz musisz mieć zaplanowane już na początku. Technologia wykonania w projekcie ważna rzecz a ta bez badań często wymaga ujednolicenia podłoża.

Za młody jesteś i nie pamiętasz, że tak się kiedyś budowało. :D Ten rowek zaleje betonem i będzie niejako stopą fundamentową. Na tym wymuruje bloczkiem.

To zmniejszyli wymagania. U mnie do obory to fundament w projekcie miał 50x150 i zbojenie 5x12mm i strzemiona fi6 w trapezie. Ściana to suporex 11 warstw i budynek budynek bezstropowy. Na domach parterowych ławy teraz robią 50x30 a jak poddasze użytkowe to 60x40 i to ma podobno wytrzymać.

Zbrojenie w tych ławach 6x12mm i strzemiona fi 6mm. Dla mnie te ławy to śmiech a potem to nowy dom i pęka. Płyta lepszaz ale za droga w budowie.

@Thomas wiem że kiedyś tak sie budowało :) Tylko u mnie przy mniejszym budynku mam na długości ściany 11,5mb 4 stopy fundamentowe 150x80 cm - akurat przy słupach żelbetowych przy bramach. 

Jeśli ktoś się będzie stosował do tych granic przemarzania to czasami nie warto kopać głębiej no chyba że mamy teren gliniasty, albo fundamenty będą miały bardzo duże obciążenie ( wysokie mury, stropy), teraz już nie ma takich mrozów żeby kopać tak bardzo głęboko :) Strzyzewski_Zamiast-odsniezania-rys1.jpg

Ja mieszkam tam gdzie jest 1,4 i 10 lat temu budowalismy wiatę dla byków to fundament robiłem tak samo jak Jarek na głębokość 1 m. Stoi do dzisiaj nie ma nawet ryski. Podstawa to zbrojenie i to żeby ziemia gdzieś się nie osuneła przypadkiem.Facet dobrze kombinuje "fachowcy" zaraz by robili wykopy jak pod 10 piętrowy blok żeby tylko kosztów narobić.


Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×