Skocz do zawartości


Inne zdjęcia w Materiał siewny / Pasze / Nawozy / Środki ochrony roślin

Informacje o zdjęciu NPK

Zrobione z LG Electronics LG-D722

  • 3,2 mm
  • 1/147
  • f f/2.4
  • ISO 100
Wyświetl informacje EXIF o wszystkich zdjęciach

20 komentarzy

Rekomendowane komentarze

Siatkę niestety wygieło :( nawóz wschodni ;) a co do trzymania pod chmurką w tym przypadku się nie zgodze, ponieważ to nie była wina wilgoci, lecz wystąpił jakiś błąd produkcji/pakowania :P

Dwa lata temu  też  miałem  nawóz  ze wschodu kupiony w Agrolok  i  trafił  się  jeden big  w którym  mocznik wylał  się  z worka  niczym  woda  a stały  pod dachem w garażu  na paletach  w ubiegłym roku  w sierpniu kupiłem  nawóz Polski  stał  do marca  pod chmurką  okryty  plandeką  i     nic  się   nie stało.

Sprowadzają  byle  co  ze wschodu  bez  kontroli  a nasze  na wschód  jak szło  to  z takimi obwarowaniami  że  głowa  mała.

w jednym roku mieliśmy partię Polifoski która była skamieniała w 40% więc myślę że to nie wina producentów, a dealerów, którzy sprowadzają hurtowo i przetrzymują często z 2-3 lata na placu jak im wszystko nie zejdzie i takie są efekty. Białoruskie NPK mieliśmy też i granulacja lux

ja magazynuje ( duże słowo bo raptem 2 m-ce) pod chmurką krajowe nawozy zakrywam folią ale i od dołu też izolacja potrzebna jednego roku miałem na ziemi gołej to zarówno saletra jak i NPK trochę naciągneły wilgoci i były 30 cm bryły na dole w niektórych . Na paletach nie ma tego problemu

 

Co do naszych sąsiad jeździł TIRem i raz coś mówił że przywoził Polskie nawozy z Litwy :huh:

Jesli masz nawozy w BB i sa szczelne to nie ma opcji żeby złabpały wilgoc od zimi czy nawet z deszczu. Nie raz trzymałem saltre czy NPK pod chmurka woda dosłownie stała na wierchu i nawozy były suche, ale jak bedzie chocby mała dziórka to juz w środku moze byc bryła lub błoto :) 

W jakiej cenie ten NPK ?

Ja stosuje od kilku lat 5-20-30 ale blending jest w bardzo korzystnej cenie  :)

Jesli masz nawozy w BB i sa szczelne to nie ma opcji żeby złabpały wilgoc od zimi czy nawet z deszczu. Nie raz trzymałem saltre czy NPK pod chmurka woda dosłownie stała na wierchu i nawozy były suche, ale jak bedzie chocby mała dziórka to juz w środku moze byc bryła lub błoto :)

W jakiej cenie ten NPK ?

Ja stosuje od kilku lat 5-20-30 ale blending jest w bardzo korzystnej cenie   :)

Korzystna cena to znaczy po ile? Gdzie kupujesz?

NPK 8:19:29 Po 1550 netto

 

Łukasz masz racje, blending jest tańszy i też go kiedyś stosowaliśmy, dopóki nie zobaczyliśmy jak go mieszają :D 

tzn. co takiego zobaczyliscie ? stosuje juz ładnych pare lat i wizualnie widac ze proporcje ( sól, fosforan i superfosfat) od x lat takie same. Efekty w postaci plonów tez sa wiec nie wiem czy jest sens płącic 300zł/t wiecej ? Bo tak prawde mówiac tez nie wiesz co zmieszali i zgranulowali w innych nawozach tylko trzeba wierzyc w to co napisane na opakowaniu i niby atesty :) 

 

W ubiegłym roku na rzepak był na czesci NPK  a na reszcie  fosforan z sola  i nie było żadnej różnicy. 

Masz racje, też nie wiemy co siejemy :) Może też pro porcjują ładowarkami :) i nie sądzę bym miał na polu to co jest napisane na worku :D ale trudno... Życie ;)  

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×