Skocz do zawartości


Inne zdjęcia w John Deere 6x30

Informacje o zdjęciu John Deere 6230 + Kassbohrer

Zrobione z SAMSUNG GT-I9300

  • 3,7 mm
  • 1/33
  • f f/2.6
  • ISO 100
Wyświetl informacje EXIF o wszystkich zdjęciach

14 komentarzy

Rekomendowane komentarze

Nie mieściło mi się pod dachem bo nowy magazyn na zboże dopiero powstaje, a big-bagi na ten czas wstawię w każdy kąt :)

Worki mam za darmo, bo biorę w nich pasze :)

To jest dobre, ale tylko raz. Ja już tak się bawię od pewnego czasu, no może nie na polu ale w domu przesypuję a to w prawo a to w lewo. I worek wydaje się być dobry ale jak ci pier...olnie za stodołą na środku w piach to dopiero masz roboty. Wiem coś o tym i ten sposób coraz mniej zaczyna mi się podobać. Oraz też myszy rozgryzają dziury. A obecnie mam z 40 t tak nasypane i w tym wszystko prawie na dworze na paletach przykryte plandeką. Wiadomo tani sposób ale jednak co budynek to budynek, bez piepszenia się...

Oczywiście, budynek jest niezastąpiony, ale to co nie mieści mi się w stodole wolę trzymać w garażu w workach, bo mam już gotowe poworkowane do przewiezienia pod śrutownik.

2x zdarzyło mi się, że w worku puściły uszy, ale na szczęście było to na betonie tuż przy zbożu. Raz urwały się gdy sięgnąłem ręka pod spód żeby rozwiązać i wysypać. Zdążyłem uciec. Od tamtej pory za uszy biorę tylko przy nasypywaniu, a potem stawiam na palety i przewożę je na paletach.

Uszy to jeszcze nie walnęły ale dół nie raz i tylko zboże się wysypało. Nie wyobrażam sobie gdyby podczas rozwiązywania uszy je...ły i 800 kg przywaliło z impetem mnie czy ojca do betonu. Tragedia na miejscu... Więc panowie mam trochę w tym doświadczenia bo praktykuję to już od kilku lat, wnoszę o ostrożność 100% przy tej pracy bo nie wygląda ale na prawdę jest niebezpieczna. 

 

Albo przynajmniej nie oszczędzać 12 Zł na zdrowiu i jak worek jest już podejrzany na śmieci go wywalić i kupić nowy. Wczoraj przejrzałem je trochę i z 15 szt na śmieci wywaliłem, nie będziemy ryzykować zdrowiem lub życiem.

No dokładnie. Mi przybywa ich kilka miesięcznie, więc nie szkoda wyrzucić :)

W tamtym było około 1,5 tony. Myślę, że podczas manewrowania worek bujał się na boki i uszy się przetarły. Od tamtej pory nie ryzykuję, pełnego przewożę tylko na palecie.

A jak tam w WSI kukurydza? Też taka tragedia jak trochę poniżej? Kiedyś kilka konkretnych ulew co nas omijały na radarach widziałem że szły przez zbyczyn.

Na Zbuczyn to wszystko idzie, ale potem omija :ph34r: To zależy od działki- od 100-150cm na piachach, do 200-230cm na nizinach. Pierwsi na piachach zaczynają już kosić póki jeszcze coś jest. U mnie na jednym równinnym polu jest nawet ładna, a na drugim 50% ma 150cm, ale mogło być gorzej...

Z trawami też jest nieciekawie. Jutro kończę 3 pokos. Plon słaby, ostatnia nadzieja w czwartym pokosie. Liwiec prawie suchy...

W pierwszej połowie lipca spadło u mnie 36l/m2, i od tamtej pory nic. Tydzień temu w niedzielę ostro się zachmurzyło i wiatr się zerwał, więc zacząłem sprzątać zboże pod dach. Pewnie gdybym nie sprzątał to by popadało, a tak mnie ominęło :P

A u Was Wilga jeszcze płynie?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×