Skocz do zawartości
carmine2812

Bizon wraca "czyżby"

Polecane posty

carmine2812    2

WITAM

BIŁO mi sie o uszy taka wiadomość

"W okolicy Wloclawka w KujawskoPomorskim budują wielką Firmę ktora bedzie produkowala kombajny zbozowe o nazwie Bizon to beda stare modele ale z unowoczesniami ""

nie wiem czy to prawda jeśli tak to SUPER BIZON WRACA

MA ktoś jakieś informacje na ten temat ??

MECHANIZATOR    156

Jest to raczej nie mozliwe bo:

1 - new holand musiał by opchnąć licencje a to dośc sporo kosztuje

2 - Bizona bedzie trudno unowocześnic do obecnych standardów

3 - nie ma zadnych potwierdzonych informacji na ten temat

Wiadomość z agroFakt.pl

Rafal180    2

Szczerze mówiąc to jakiś czas temy słyszałem w radio o tym że mają znowu produkować BIZON-y.Ale jakoś nie chce mi sie w to wierzyć B)

pati    10

Hehe. Może Niebieskie Rekordy, Sampo, Nordiki i Giganty znalazłyby nabywców bo już trochę techniki w sobie miały, ale Supery...??? Nie nie wiem czarno to widzę. Ale na pewno to tylko bajki. Wystarczy, że jest TC54-Bizon. B)

oFsik    30

Ale niektórzy nie są przekonani do unowocześnień i był by chyba tańszy od innych. B)

zetor    3

wątpie w taką możliwość ale są tacy ludzie dla ktorych torszke elektroniki jest nidopuszczalne i chętnie kupili by supra czy rekorda

andrzej2110    529

na pewno znaleźli by sie chętni na kombajn którego naprawia sie młotkiem a nie dzwoni po serwis bo komputer sie zawiesili nic nie da sie zrobić B)

oFsik    30

Przerwa nie jest ważna ważne że Polska potęga żniw wróciłaby na pola.

MarcinPL    0
TO tak słuyszałem o tym na AGROBIZNES i nawet o tym głośno było

Kiedy to było? Może była mowa o tc z naklejkami bizona.

wojtas93    0

Wątpie że będzie

produkowany BIZON ale zawsze sa jakieś szanse ale zdałoby sie bo polska by produkowała w końcu kombajny własnej produkcji a nie innych koncernów. B)

MECHANIZATOR    156

czytanie ze zrozumieniem nikogo jeszcze nie zabiło

z linku wynika jak byk że mowa jest o TC-54 (który nomen omen z Bizonem ma niewiele wspólnego) poprostu chodzi o "chiński chwt marketingowy" który miał polegać na tym że dadzą naklejki BIZON na swoj kombajn

MarcinWA    2

Ale ten tekst pochodzi z 2006r. Dokładnie od tamtego rocznika dodano nalepkę Bizon na kombajn TC-54. Teraz do produkcji wchodzi nowy TC, a stary model ma być powoli wycofywany z produkcji. Ciekawe czy na ten nowy też dadzą nalepkę Bizon bo ja mam wrażenie, że NH bardzo obawia się tej nazwy. Nawet na wystawowej maszynie TC-54 nie było takiej nalepki.

MarcinJvD    6

Tutaj chodzi niestety o model TC.jeśli ktoś nie wie to te nowe modele tc tez maja nalepke BIZON.

oto naklejka:

post-1915-1209568410_thumb.jpg

carmine2812    2
Napisano (edytowany)

JAK by Bizon wrócił to by było super ale teraz czy byliby nabywcy na nowe BIZONY ??

bo nie każdy chce pracować w kurzu i pyle lecz woli siedzieć sobie w kabinie pić herbatke a kombajn sam sobie kosi np (JOHN DEERE) (nowe (CLASS-y) i inne ??

Edytowano przez krolikNH
Błędy

MarcinPL    0

Przecież teraz nie daliby ci daszka siedzenia i kierownicy tylko jakąś tam kabine...Pomyśl troche :)

carmine2812    2
Napisano (edytowany)

No może i racja ale może byliby chętni na " daszek siedzenie i kierownice " jak za dawnych lat :)

Edytowano przez krolikNH

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez oFsik
      Witam, na ile wyceniacie Bizona 1988r. z nową sieczkarnią(nie używaną, dopiero co założoną :rolleyes:), bez kabiny, pozdro
    • Przez Bartek72511
      Witam. Ceny usług idą w góre i planujemy na nasze 12 ha kupic jakiegos bizonka na przyszły rok. Najche tniej bysmy kupili jakiegos za 20 tysiecy i wsadzic w niego z 10 żeby wiedzieć czym się jeździ. Uważacie że to dobry pomysł? Jakiego Bizona najbardziej polecacie w takiej cenie?
    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez MrTomo1919
      Witam wszystkich. Mam problem a raczej zapytanie co do sprzęgła w bizonie. Otóż po właczeniu biegu który też czasem wchodził ze zgrzytem puszczam pedał sprzęgła a kombajn praktycznie stoi w miejscu dopiero gdy ręką uniosłem pedał to powolutku kombajn ruszył. Kombinowałem już poluznic cięgiełko które łączy pedał ze sprzęglem ale wtedy biegi już wogóle nie chciały wejsc. Więc jedyne co mi przyszło na myśl to zjechana tarcza sprzęgłowa ale to też troche mnie dziwiło bo kombajn oryginalnie nie ma nawet 1000mtg wiec już tarcza??? Rozkreciłem sprzegło no i co sie okazało; poprzedni właściciel chyba az za bardzo dbał o ten kombajn smarując go wręcz do bólu bo w obydowie sprzegła było pełno smaru dosłownie wszystko dociski tarcza az sie tam smar nie miescił wyciągłem stamtąd dosłownie pól wiadra smaru . Wszystko dokładnie wyczysciłem szmatami i odtłusciłem rozpuszczalnikem w miare możliwosci a tarcze kupiłem nową poniewaz koszt nie duzy a tamta od tego smaru zrobiła sie czarna. I tu moje pytanie czy po założeniu teraz nowej tarczy reguluje sie jakos łapki czy nie , bo zauważyłem na ich koncach sróbki takie ze jak sie wykręci to zmniejsza sie odległosc miedzy nimi a łożyskiem oporowym, jeżeli tak to jak?? Dodam jeszcze że nowa tarcza jest grubsza od starej o niecały milimetr i że nic wczesniej czyli od nowości nie było robione przy sprzęgle.
    • Przez m11031993
      czy jest duża przerubka prosze pilnie o pomoc