Skocz do zawartości
BestTeam

Stanowisko na 2 sztuki.

Polecane posty

BestTeam    2

Witam.Mam mały problem.W mojej oborze dla bydła znalazły się 2 dodatkowe miejsca na obsadę,ale nie mam pojęcia jakie zrobić wygrodzenie żeby wprowadzić przez nie bydło i do niego przywiązać i potem przez te wygrodzenie przeprowadzić.Macie jakieś pomysły.Myslałem o takim czymś(podam w zalaczniku),ale juz sam nie wiem.

post-169001-0-15036200-1476637766_thumb.jpg

sebe1033    108

a jakie masz teraz możesz po zrobić furtkę/bramkę otwieraną w tym wygrodzeniu i już ... , problem to tylko wysokość koryta u ciebie i zawrócenia się bydlaka. A jak masz zamiar usuwać gnój i ścielić :huh:

BestTeam    2

a jakie masz teraz możesz po zrobić furtkę/bramkę otwieraną w tym wygrodzeniu i już ... , problem to tylko wysokość koryta u ciebie i zawrócenia się bydlaka. A jak masz zamiar usuwać gnój i ścielić :huh:

Mam zrobione tak(zalacznik)

*czerwona to ściana w której będa dzwiczki na obornik

*żółta ściana do chlewni

*zielona tam nie moze byc nic bo jest taki murek i odgradza od innych sztuk

Te rozowe kreski to chodniczek mały(do stania przy wyrzucaniu obornika)

Będa staly głowami do brązowej kreski

No i na tej brązowej kresce mialobybyc jakies wygrodzenie,zeby mogly przez nie wejsc,uwiazac je i potem wyjsc.

post-169001-0-77779300-1476639061_thumb.png

Wiadomość z agroFakt.pl

damianos95    54

Jak na czerwonej ścianie robisz drzwiczki do usuwania obornika to przecież możesz zrobić większe i przez nie wprowadzać i wyprowadzac bydło i sypać pasze itd.
A na brązowej zrób jakieś koryto i poidlo na środku i tyle roboty na dwa dni o bydło stoi bez kombinowania

BestTeam    2

Jak na czerwonej ścianie robisz drzwiczki do usuwania obornika to przecież możesz zrobić większe i przez nie wprowadzać i wyprowadzac bydło i sypać pasze itd.

A na brązowej zrób jakieś koryto i poidlo na środku i tyle roboty na dwa dni o bydło stoi bez kombinowania

No dobra,ale bede je wprowadzal dookola podworka i przez obornik.Chcialbym zrobic tak jak w temacie

BestTeam    2

albo takie drabiny jak dałeś zdjęcie , a przez koryto bez problemu przegonisz :huh:

A jak zrobie takie cos jak na zdjeciu,ale bez tych bocznych rur(tych takich polokraglych)

sebe1033    108

to zrób ukośne , chociaż na 2 sztuki może nie potrzebne one to są po to by przy jedzeniu bydło się nie stykało-nie walczyło (silniejsza/groźniejsza nie pogoni drugiej) ale murek w korycie musi być.

BestTeam    2

to zrób ukośne , chociaż na 2 sztuki może nie potrzebne one to są po to by przy jedzeniu bydło się nie stykało-nie walczyło (silniejsza/groźniejsza nie pogoni drugiej) ale murek w korycie musi być.

Dobry pomysł.Bym zrobil tak jak w zalaczniku 

*czerwone zalałbym betonem 20x20 i zrobił zawiasy do tych skośnych wygrodzeń

*zielone tam byłbym je łączył jakoś a jakby miały wyjść to bym to odwiazywał i na boki

Tylko pozostaje pytanie jak i do czego je przywiazac

post-169001-0-27492400-1476821959_thumb.png

Edytowano przez BestTeam

sebe1033    108

[galleryimg=15745]

na wzór na szybko taki znalazłem

ukośne ale takie zeby mogły do koryta łep wsadzić, a po co ci 2 bramki przecież jak to nie krowy to codziennie nie zaganiasz to jedna starczy , najpierw jedna wejdzie potem druga , i w środek też możesz dać słupek stały i poidło na nim ,

a te słupki nie koniecznie beton bo wcale nie taki mocny chyba że prętów nawalisz , rura pożądna "2" albo większa czy kątownik , tylko

dół jak na wiadro wykopać i zalać betonem

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez KroneMat
      Moglibyście polecić jakieś dobre okna i drzwi do obory ?
    • Przez luk110
      Witajcie spotkał się już ktoś z taką przeróbka żeby wywalić te belki co idą od dolu do góry, wzamian tego wstawić kratownice, aktualnie przerabiam stodole na magazyn ziarna i jakby te belki znikły byłby lepszy ruch.

• Przez rusto
      Planuję wnajbliższym czasien położyć gładź na ścianach tynkowych i suficie. Z tego co mi wiadomo, to są chyba dwa rodzaje gładzi: twarad i miękka. Która będzie lesza do zastosowania w budynku gospodarczym? Zależy mi na tym aby w miarę łatwo się ją kładło i nie odpadała. Na niektórych ścianach wcześniej była lamperia z farby olejnej.
    • Przez Filipson
      Witam. Mam zamiar przerobić garaż na oborę dla opasów i potrzebuję Państwa pomocy jak byłoby najkorzystniej wykorzystać posiadane pomieszczenia. Na chwilę obecną posiadam 17 sztuk byków oraz 4 sztuki jałówek - wszystkie mają około 10-11 miesięcy. W najbliższym czasie zamierzam dokupić około 10 sztuk młodych cielaków (miesięcznych). Dobrze byłoby gdyby udało się wplanować 2,5-3 metrowy korytarz. 
      Załączyłem szkic garażu wraz z jego wymiarami wewnętrznymi.  Na kolor ciemnoczerwony zaznaczyłem drzwi które mają niecałe 4 metry szerokości. Wysokość garażu to 3 metry. Ściana wewnątrz budynku może być zburzona gdy będzie to konieczne. 

• Przez ferdek3085
      Witam, macie jakies zdjęcia wiat, budynków dla bydła z zewnętrznym stołem paszowym? chciałbym trochę podpatrzec jak to można zrobić. Z góry dziękuję.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.