damianhaczynski

Problem z silnikiem MF87

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam posiadam kombajn MF87 i mam problem w silnikiem, podczas pracy silnik nagle spadają obroty i silnik gaśnie. Najpierw sprawdziliśmy wszystkie przewodu na szczelność i są wszystkie szczelne. Pompka paliwowa też działa dobrze. Nie wiem o co chodzi. Bo jak kręcimy nim chwile to zaskakuje ale po jakimś czasie znów gaśnie. Wie ktoś o cz chodzi?

Jest w nim silnik perkinsa ok. 70KM.

romek6340    206

Wygląda jakby się zapowietrzał pod obciążeniem. Filtr paliwa wymień, posprawdzaj czy na kraniku i sitkach (o ile takie są) nie ma syfu i zbiornik paliwa zerknij czy czysty

Filtr jest czysty bo wymieniony został na koniec zeszłego sezonu i na nim wykosiłem ok 2ha więc co do niego to nie ma zastrzeżeń. A zbiornik sprawdziłem i jest czysty. Nie wiem o co chodzi ale filtr jeszcze wymienię na wszelki wypadek 

Wiadomość z agroFakt.pl

bazalt50    9

Paproch pod zaworkiem w pompce ręcznej. Wymontuj, wyczyść czymś w rodzaju WD, i dokładnie sprawdź zaworki. (Ewentualnie kup zaworki lub całą pompkę. Pasuje ta od 3P.)

Ogon988    3

Dokładnie jak napisał bazalt i kemot. Co roku u mnie w MF 487 podczas koszenia zgasł i zapowietrzał się. Z początku po wymianie filtów paliwa problem ustąpił lecz to nie było to. Wziąłem sprawy w swoje ręce i okazało się , że winna była pompka paliwa która była cała zasyfiona (koło membrany) w środku, po rozebraniu i wyczyszczeniu ON był spokój

Edytowano przez Ogon988

Wszystko już jest ok okazało się że membrana w pompce paliwowej się zawieszała i nie było podawane paliwo. Coś mi się wydaje że w tych silnikach była jedna wada i to pompki paliwowe bo ja już zmieniam ja 3 raz w ciągu 5 lat. A mój kombajn kosi jedynie na 13ha.

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Zwiadowca122
      Witam
      Mam problem z MF16.
      Na 3 biegu na większych obrotach słychać chrobotanie.
      Rozkręcaliśmy zwolnice i skrzynie biegów lecz ani ja ani mechanik nic nie zostało znalezione co powodowało te chrobotanie.
      Proszę o pomoc!
      Z góry dziękuję.
    • Przez Maju3060
      Witam chcielibyśmy kupić na nasze gospodarstwo 10ha i powiększa się, kombajn MF 186 Heder 2.7m silnik 4cyl prekins. Chciałbym usłyszeć o nim opinie i na co zwracać uwagę przy kupnie bo to pierwszy kombajn.
    • Przez Kolepki1
      Witam. Mam Massey Fergusona 6255 z 2001r i dzisiaj chcąc nim wyjechać z garażu nie da się ruszyć bo nie wskakuje bieg na panelu wyskakuje takie coś (zdjęcie w linku) https://zapodaj.net/400743c0f6123.jpg.html 
      Ktoś wie coto może być? Elektronika? 
      Z góry dzięki
    • Przez stogi
      witam 
      mam problem z mf 699 a dokładnie z podnośnikiem szarpie przy podnoszeniu i bardzo wolno podnosi nawet gdy dodaje gazu praktycznie nie ma wielkiej różnicy 
      podobno da sie mu zwiększyć ciśnienie w układzie tylko jak?? próbował ktoś ?
      przy podpięciu do przyczepy wywraca bez problemu 10t na małych obrotach 
    • Przez lorak91
      Witam potrzebuje opinii na temat kombajnu zbożowego Massey Ferguson 29 1989r. 
      jak jest z awaryjnością tego kombajnu i dostępem do części.
      polecacie zakup tej maszyny czy raczej nie???
      z góry dziekuje za rady

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.