UkaszGtx9

New Holland Td5010 Hamulce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
UkaszGtx9    0

Witam jechałem dziś moim ciągnikiem NH TD5010 gdy przyłożyłem ostro na hamulec coś zaczęło strasznie obcierać ewidentnie jakby starły się klocki hamulcowe. I tu moje pytanie gdzie ich szukać? Może ma ktoś taki model i udzieli mi podpowiedzi. Chyba, że problem tkwi gdzieś indziej.  

Piotrek26    1

Albo tarcze Ci się zdarły (nr. kat. NH 5096755) i trzeba je wymienić albo sprawdź czy nie nawala Ci przystawka przedniego napędu. 
Masz coś takiego jak New Holland NGPC - to jest katalog części NH, wpisujesz model TD5010, wchodzisz w tylną oś (REAR AXLE), obrazek 1.65.3.

A odnośnie przystawki, nie cieknie z niej olej? nie "chrobocze, zgrzyta" itp? 

Napisz coś więcej, z jakich okolic wydobywa się dźwięk (środek ciągnika, okolice skrzyni, tylna oś, obie czy jedna strona) oraz co z hamowaniem, hamuje czy nie? 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez groszek
      Czy ktoś z was orientuje się czy można w jakiś sposób ustawić hamulce hydrauliczne w ciągniku ponieważ ciągnik hamuje wcześniej niż przyczepa a powinno być odwrotnie. Dodam ze ciągnik to mc cormick mtx 175 z instalacja hamulców hydraulicznych 
    • Przez V12
      Witam
      Czy można w 75-14 jakoś na rozdzielaczu wyłączyć aby podczas hamowania nie podawało ciśnienia na wyjście oleju do przyczep ?? 
      Nie potrzebnie się zuzywa pompa bo przy kązdym hamowaniu podaje ciśnienie 
      Jedyne co mi przychpdzi do głowy to zaślepić rurkę od pompy hamulcowej , ale może jakoś sie to da wyłączyć bez ingerencjii
    • Przez BartomiejSkrczyski
      hamulce łapią od razu ze można zęby na kierownicy zgubić. tarcze ok kulki też. co może być przyczyną
    • Przez Arek
      Musiałem odkręcić przewód idący od pom hamulcowych do zaworu sterującego hamulcami przyczepy.
      Teraz nie mogę ich odpowietrzyć. Hamulce ciągnika działają ok, po wciśnięciu hamulca olej nie idzie odpowietrznikiem na zaworze sterującym.
    • Przez Nowak5425
      Witam mam problem z hamulcami w ciągniku Mf 5425. Problem polega na tym że gdy jadę z przyczepą, zahamuję i wtedy hamulce w przyczepie blokują i muszę kilka razy nacisnąć pedał hamulca w ciągniku i wtedy odbiją.W czym może tkwić problem? w zaworze w ciągniku ? Mowa oczywiście o hamulcach pneumatycznych. Na pewno problem nie tkwi w przyczepie.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.