NewVario

Bizon 56 a rzepak

Polecane posty

NewVario    21

Witam ! W tym sezonie po raz pierwszy będę młócił u siebie rzepak, posiadam przystawkę z kosą boczną . Niestety nie wiem jak ustawić kombajn oraz sita pod rzepak ?? Gdzie go uszczelnić ? 

Renault145    4

ja u siebie robie to na oko, ale pierw ustawiam wg instrukcji obsługi a znajdziesz ją w necie. i tam masz krok po kroku co i jak

Wiadomość z agroFakt.pl

Renault145    4

ja kosze co roku bez przystawki i kosy bocznej. i zle to nie wygląda. heder trochę wyżej motowidla wysoko i powoli byle tylko muskaly czupki bo inaczej będzie się sypal. i tyle. a nie jestem jakimś doświadczonym kombajnista

Tomek90    359

Lepiej wynajmij coś ze stołem. Ojciec też robił taki błąd bizonem, teraz z stołem plon w górę. 

Nawet jeśli wyszedłbyś na zero to i tak lepiej wynająć. 

NewVario    21

a sita żaluzjowe jak ustawić ? (górne,dolne) , wiatr na 0 bez przysłoniętego wentylatora ?, obroty maszyny 700? 

Jarecki88    192

Ja mam wiatr 0,5. Sito górne na pierwszy ząbek, dolne mam do rzepaku. Klepisko w dół na maxa, obroty młocarni 450.

NewVario    21

Czyli nie dajecie wiatru na 0 ?, sito górne na 1 ząbek to ile mm? Młócicie na gazie na 3 ząbku czy na maxa ? Na 3 i pół ząbka? 

Edytowano przez NewVario

Jarecki88    192

A po co wiatr na 0? Żeby brud zbierać? Obroty silnika robocze- 2200RPM. Sito jak nie wiesz jak ustawić to ustaw na oko- jak dużo syfu goni do zbiornika to mocniej przymknij i tyle. Ten kombajn się na wyczucie ustawia a nie na mm z suwmiarką. :D

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez TomaszStach
      Witam. Sprzedam kombajn Bizon Super Z056. Maszyna w dobrym stanie technicznym. Pracował na 10 ha, bez zarobków. Nie myty na zimę. Zawsze garażowany. Dwa lata temu wymieniłem przekładnie jazdy, a w hederze ślimak, podłogę, kosę i bagnety. Młóci i czyści bez zarzutów. Po zimie silnik pali od pierwszego obrotu. Opony w bardzo dobrym stanie. Są przecieki na główkach rozdzielaczy. Do kombajnu dokładam pasy, pompę hydrauliczną, inne drobne części, dwie kosy, instrukcję obsługi, napraw i katalog części. Cena 11000 do negocjacji. Nie wystawiam faktury VAT. Nie dysponuję transportem. Miejscowość Daszyna, powiat Łęczyca, województwo łódzkie.  Data dodania 18. 06. 2018

• Przez lazik11441
      witam. poszukuje opini o nasionach firmy EURALIS, kukurydzy jak i rzepaku. jak się to sprawdza u was na polu i wgl rożne opinie o tych odmianach 🙂
    • Przez PRZEMOxD11
      https://www.olx.pl/oferta/kombajn-bizon-z056-CID757-IDxucAD.html
    • Przez bizonzo56
      Jaki  ma rozmiar opony wózek do chederu bizon zo56
    • Przez dawidursus323
      Witajcie. W tym roku pierwszy raz posiałem życice wielokwiatową. Jak ustawić bizona super do młócenia takiej trawy bez znaczących strat? Pozdrawiam i dzięki za pomoc.
      Ps. Zbiór jednofazowy.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.