patrykc330

C-330M problem po remoncie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
patrykc330    158

Witam.Emka po 27 latach oddana do remontu, na wstepnie mechanik uparł się że to żadna emka:) (1989r). dalej przystepujac do remontu silnika stwierdził że głowicy nie trzeba planować jest dobra pompa wtryskowa tak samo, założone zostaly zestawy naprawcze od trzydziestki a glowica emki, do tego tylko nowe panewki korbowodowe i na wale wtryski i chyba zawory. Po odpaleniu dziwna praca silnika trochę traktor jeszcze slabszy niż po remonciea po przejechaniu kilku kilometrów woda poszla do oleju, a mechanik dalej upiera sie ze my emki nigdy nie widzieliśmy;) I co dalej robić z traktorem?

dawidgr    2

Moim zdaniem to za dupe wziąć mechanika i pociągnąć go do odpowiedzialnosci niech robi remont na dobrych czesciach i to za darmo ... Wgl juz samo to ze upieral sie o nieplanowanie glowicy i sprawdzenia pompy juz bym ciagnik zabral i nie wyplacil temu pseudonechanikowi ani grosza.

patrykc330    158

Ma coś robic z tym że woda poszła do oleju, a co z tym że głowica jest oryginalna od Emki a tłoki wstawił od c330 ??

Wiadomość z agroFakt.pl

bears    241

Nie ma możliwości aby to pracowało, tłok będzie uderzał w głowicę. Chociaż to i wasza wina bo ciągnik trafił do takiego a nie innego majstra a kryterium to cena...

Edytowano przez bears

DTaras    329

co tymi mechanikami? Przecież jak ustawił GMP to wszystko miał jak na widelcu.
co do głowicy... każdej szlifować nie trzeba ale trzeba mieć liniał żeby to stwierdzić.

tumek19    5

Jak zakłada zestawy naprawcze od c-330 to głowica też musi być od c-330. Chociaż pierwsze emki miały silniki oryginalne c-330. Te ostatnie miały je zmodyfikowane.

jonek98    1245

Jak mechanik twierdził że to nie m-ka to na wstępie było go w tylek kopnąć

bears    241

Nie ma co tu doradzać, ktoś chciał zrobić remont silnika za 1 tys zł bo stwierdził że za tyle się da, no to ma... Mietek w stodole tego nie poprawi

KULAWA_KOZA    95

zmienić mechanika tyle w temacie w 1989 tylko były emki

dokładnie.

M-ki wychodziły od 1986 do 1993roku.

Z tym że w 1986 były tez c-330.zwykłe.

Najłatwiej poznać po deklu na zwolnicy .

Jak zestaw od M-ki to i głowica powinna mieć utopione zawory.

patryk09091995    127

mechanik to naprawdę jakiś mało inteligentny bo jak się robi silnik to się robi szlif planowanie itd i naprawdę twierdzenie że emki nie widzieliście to moim zdaniem z góry go dyskwalifikuje

Robert30l    0

Witam forumowiczów może  nie w tym  dziale ale chciałbym  się  dowiedzieć  gdzie  mogę  dostac  części  do  spreżarki SP 110 od ursusa c328

dziękuje i  przepraszam

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez ursus-moc
      witam stosowla to ktos pomaga to co http://www.olejarz.pl/dodatki-do-oleju/140-cerazer-do-silnika-maszyn-rolniczych-cs-a.html
    • Przez max2505
      Witam. Niedawno kupiłem c 330 jako traktor pomocniczy w gospodarstwie (do lekkich prac). Do tej pory posiadałem u c 360. Traktor był słaby o czym wiedziałem ale reszta była ok. Gdy rozebrałem silnik okazało się że większość części jest nowa tzn. Tłoki, cylindry, pompa olejowa(poprzedni właściciel zrobił remont) wał też nowy, korbowody chyba też. Okazało sie że przyczyną może być kiepska głowica. Została oddana do regeneracji. Wtryski zostały sprawdzone i są ok. Po wymianie pompy wtryskowej na regenerowaną dalej nie było różnicy. Filtr powietrza i filtry paliwowe czyste. Rozrząd też sprawdzony, znaki są dobrze. zapłon był przestawiany i reakcja jest ale wielkich różnic nie ma. traktor ciężko pali w temperaturze ok 5 stopni C, i kopci przy dodawaniu gazu a "górke widzi z daleka", troche wolno wchodzi na obroty ale to chyba normalne. Jeździłem inną trzydzistka i nie była wcale taka słaba. Nigdy nie grzebałem w 30 , może miał już ktoś podobny problem?? będe wdzięczny za jakieś rady.
      P.S. Spotkał sie ktoś ze złymi znakami na kołach rozrządu??
    • Przez kierowca
      Witam wszystkich posiadam c 330 i mam pęknięty blok koło pompy wtryskowej tu gdzie znajduje sie tabliczka znamionowa (niżej wtrysków) i mam pytanie czy da się to skleić bo mi woda wycieka.dziękuje wszystkim za odpowiedzi.
    • Przez kacper2365
      Witam chciałbym zamontować do esioka s7 chyba to jest es 301 rozrusznik jaki do tego wieniec ile on ma w środku mm albo może z czego by pasował najlepiej jest zamontować na kole zamachowym czy coś na korbie niemuwie że wieniec na korbie nie ale coś by szło zamontować na korbie?
      Ale po za tym chodzi mi o jakiś wieniec albo z fiata 126p albo 125p czy ze skody czy coś w tym stylu jakby ktoś mógł to by dał namiary na te części do esioka wieniec i tłumik gdzie można kupić takie części niech ktoś poda strone z gury dzięki i pozdrawiam.

• Przez smerfeta117
      Witam. Moj zetorek 5245 gdy ruszam np z miejaca do 1500 obr na minute silnika brakuje mu mocy gdy dojdzie do okolo 1500 czuć jak by poprostu,,włączyło się turbo" i później chodzi silnik idealnie i ma moc . Na wolnych obraotach slychac jak nie pracuje równo na 3 tłoki. (Tak jak by mu brakowało paliwa)Co może być przyczyną?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.