domino5654321

antybiotyk u krow

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam.od kilku dni dowiedziałem się że oddaje mleko z antybiotykiem .mam sztuki które lecze i wiem o nich ale jak jest to możliwe że 20 krów ma antybiotyk ? Jakim cudem wszystkie badalem każda krowę i każda ma antybiotyk. Jest możliwość że ktoś by podał antybiotyk w kiszonce??

Wiadomość z agroFakt.pl

Vhalior2    43

jeśli coś jest nie możliwe to uwierz mi jest to wykonalne... nieraz myślę że są ze czy nie wiarygodne a jednak: p

Adrian_K_90    521

Tylko, że najpierw by się to objawiło masową biegunką. Pleśń nie wytworzy samego antybiotyku, ale też masę szkodliwych substancji. Szybciej bym obstawił jakieś zanieczyszczenie któregoś z kupnych dodatków, czy zakiszacza. 

rolstudent    160

Nie biała tylko niebieską. I to zazwyczaj przy paszy zawierającej bardzo dużo skrobi. Pamiętaj że w mleku bada się obecność tzw substancji hamujacych tzn antybiotyków toksyn pozostałości metabolitow itp.

Np toksyna DON lub afratoksyna też są substancjami hamujacymi. A mogą znaleźć się w paszy np srutach zbożowych

Co poradzić Ci na teraz szybko zastosuj sorbant mykotoksyn. Np toxo. Mycosorb w maxymalnych dawkach. I wyelimuj popsuta pasze

W belach pleśni jest mało praktycznie wcale tylko w miejscu gdzie ptaki zrobiły dziury. Powierzchnia pleśni ma ok 2 do 3 cm a reszta balowa jest ok.
Aż dziwne żeby tak mała ilość pleśni miała wpływ.co roku skarmiam kiszonke i nie było problemów

Adrian_K_90    521

Gdyby pleśń była aż takim problemem, to połowa rolników odstawiających mleko by miało identyczny problem co, ty. Szczególnie po zeszłorocznych suszach i małej ilości paszy. Pomyśl co ostatnio się  u ciebie zmieniło. To może być problemem. 

Gdyby pleśń była aż takim problemem, to połowa rolników odstawiających mleko by miało identyczny problem co, ty. Szczególnie po zeszłorocznych suszach i małej ilości paszy. Pomyśl co ostatnio się  u ciebie zmieniło. To może być problemem. 

rolstudent    160

Koleżanka @przezuwaczka opisywala podobny problem kiedyś.

Sytuacja taka czas to dotyczy rolników którzy skatmiaja popsuta qq. Mój sąsiad miał identyczną sytuację kilka lat temu. Niby odrzucił tą zepsuta A i tak antybiotyk wykazało.

Ja teraz miałem problem z somatami okazało się ze przedawkowalem groch. Przez rok dostały 1,5kg na sztukę i było Oki.aż Ty nagle komórki z kosmosu. Zeszlem na 0.8 i wszystko wróciło do normy

przezuwaczka    168

Ja miałam wodę w mleku w wyniku zatrucia mykotoksynami z qq i mleczarnia posądziła nas o fałszowanie.

Wracając do tematu zbadałam na siebie mleko, w którym wyszedł znajomym w mleczarni antybiotyk. O dziwo wyszedł dobrze. Ludzie muszą zapłacić kupę kasy za samochód mleka i od kilku dni badają indywidualnie i końca nie widać. Badali pasze i wyszło ok. Są załamani, bo nie wiedzą co dalej i czy komuś podpadli. Poradżcie co robić i z kim gadać.

Przezuwaczka
Niestety nikt nie pomorze wiem sam po swojej sytuacji 2 miesiące jestem bez wypłaty za mleko. a w mleczarni nikogo nieobchdzi. Chciałem żeby rozlozyli mi na raty i nie chcieli tego zrobić nieobchodzi ich że nie mam kasy a żyć i charowac trzeba

przezuwaczka    168

Współczuję. Badałam dzisiaj swoją krowę, mimo skończonej karencji. Masakra taka wpadka. Oni wytoczyli wojnę mleczarni, bo czyją się oszukani. Badali te samo mleko kilka razy i u różnych osób i wyszło inaczej. Nie liczą na umożenie kary, tylko kosekwencje za nieżetelność laboratorium.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PatrykBaszczyk
      Witam.. 
      Mam takie pytanie. Posiadam ogólnie 23 krowy w lato chodzą na lace za domem i sa dożywianie na pasnikach .. myślę o zakupie wozu paszowego tylko e nie wiem czy ma sens bo w oborze rozdaje ręcznie jedzenie jak stoją w zimę. Wiadomo że w zimę ma sens a w lato jak ? Trzymać cały czas na oborze bydlo i dawać tmr ? 
    • Przez Taniaagro
      Czy ktoś w was używał kiedyś syrop paszowy? z kuku lub pszenicy 
    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez zetor7745
      Zakladam temat o problemach z krowami (choroby itd)

Napisze tu od siebie na 4 przypadki ostatnie przezylo mi 2 cielaki ( w tym jedna krowa miala blizniaki) 2 krowy poronily w 8 miesiacy, jedna sie szczesliwie ocielila ale teraz cos sie z nia dzieje nie je ( napewno ketoza) a wczoraj ocielila sie jedna miala blizniaki jedno przezylo a drugie nie (napilo sie plynow w srodku) a dzisiaj zachodze o 6 do obory zaczac odpasac patrze a ona zdechla szok po prostu dostala przed snem wapna i byl weterynarz a rano kip ;/ musiala dostac porazeniapoporodowego jak z tym walczyc co jest zle pasza?? skladniki??
    • Przez Case
      Witam 😃 Mam problem z bydłem a chodzi tu o żywienie krów mlecznych. Bardzo spada mi mleko a do tego krowy zaczęły chorować i ciągle odpada jakaś sztuka w tym roku to już 4. Zadaje im pasze tmr mieszanka kiszonki z kukurydzy, siankokiszonka, i żyto dodatkowo dodaje śrute rzepakową, otręby i pasze taką z soją mieszana z rzepakiem. Posypuje jeszcze im z firmy josera premix. To wszystko. Dlaczego krowy średnio dają mi tylko 10l dziennie. Co robić? Pomóżcie! Co mogę zmienić w żywieniu żeby poprawić wydajność i zdrowotność krów? Jakieś dobre mieszanki czy pasze? Proszę o radę... ❤️
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj