agrowiktor

BBB czy Blonde d aquitaine

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agrowiktor    35

Witam

Mam pytanie ktorym z wymienionych ras bykow  pokryc krowe rasy LM  ?

Sorry za orto ale laptop oszalal

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Taniaagro
      Czy ktoś w was używał kiedyś syrop paszowy? z kuku lub pszenicy 
    • Przez Case
      Witam 😃 Mam problem z bydłem a chodzi tu o żywienie krów mlecznych. Bardzo spada mi mleko a do tego krowy zaczęły chorować i ciągle odpada jakaś sztuka w tym roku to już 4. Zadaje im pasze tmr mieszanka kiszonki z kukurydzy, siankokiszonka, i żyto dodatkowo dodaje śrute rzepakową, otręby i pasze taką z soją mieszana z rzepakiem. Posypuje jeszcze im z firmy josera premix. To wszystko. Dlaczego krowy średnio dają mi tylko 10l dziennie. Co robić? Pomóżcie! Co mogę zmienić w żywieniu żeby poprawić wydajność i zdrowotność krów? Jakieś dobre mieszanki czy pasze? Proszę o radę... ❤️
    • Przez MIERZANIN
      Witam wszystkich serdecznie zakładam nowy temat gdyż nigdzie indziej nie znalazłem informacji które by mnie satysfakcjonowały. Sprawa tyczy się tego iż mam chęć wybudować nowa obore dla bydła mlecznego na około 80 sztuk i proszę o wsparcie wszystkich tych którzy posiadają w tym temacie wiedzę i doświadczenie. Dodam iż jeszcze gospodarstwo należy do rodziców żony która aktualnie uczęszcza do szkoły rolniczej i chcieli byśmy skorzystać z środków unijnych (młody rolnik, modernizacja) z tego drugiego właśnie chcieli byśmy skorzystać na budowe obory i tu moje pytanie od czego najlepiej zacząć załatwianie wszystkich spraw papierowych? Proszę o zeczowe i merytoryczne odpowiedzi i z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam Piotrek 
    • Przez zaczad
      Witajcie
      Mam problem, kilka dni temu zaczęły się padnięcia krów. Rozpoczęło się od 3 sztuk które nie wstały z nocy. Weterynarz na wzmocnienie dał glukozę i wapno. Rano już  były martwe, a 5 kolejnych zaczęło toczyć ślinę z pyska( dosłownie leciała jak z kranu). Poszła znowu glukoza wapno nasercowe leki, Wieczorem 2 zeszło a kolejne 3 zaczęły toczyć ślinę  pyska. Powiatowy inspektorat pobrał próbki pasz treściwych, krew i wycinki narządów wewnętrznych. W międzyczasie padały kolejne z takimi samymi objawami. Karmię  już tylko sianem, którego praktycznie nie jedzą. Do tej pory padło łącznie 17 sztuk, bydła a 3 już nie wstają. Mało tego słabo wygląda reszta i chyba stado 40 sztuk stracę (całość) . Wyników jeszcze nie ma. Mo ze ktoś coś wie, bo  żadne leczenie nie pomaga (atropina, soda, drożdże) mają tak zbitą treść  że sondą nie daliśmy radę podać płynu by je nawodnić. Mocznika nie stosowałem w żywieniu

• Przez Rolnik11234
      Witam mam pytanie, mianowicie mam w planach przebudowę stodoły na obore dla 16  krów mlecznych obora ma być uwiązowa po środku stół paszowy i za krowami kanal na obornik.  nie bedzie gnoiowicy. wymiary to 11m długa 8 szeroką. jaki koszt takiej przebudowy? 
      Czy to sie opłaca ?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj