Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Budowa
TheMariko12    416
Napisano (edytowany)

Witam

Posiadam piwnicę, która została wybudowana w latach 70 i na ówczesne standardy została zasypana ziemią, zamiast wykonania konstrukcji dachu.  Teraz po  40 latach, piwnica przecieka niemiłosiernie, wystarczy deszcz, i mokro w niej jak w wannie, mam plan wybrać tą ziemię i skonstruować dach, chcę dowiedzieć się jakie mogą być orientacyjne koszty wykonania dachu więźba + blacha trapezowa.

Dodam że obecny "dach" jest zrobiony w taki półokrąg zalany betonem i trzymający na zbrojeniu, i pytanie czy to wyburzać i robić od nowa, czy tylko wyciąć miejsca gdzie cieknie i zabetonować na nowo ??

Piwnica ma mniej więcej 120 m2

Edytowano przez TheMariko12

Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

Kupię Brony 5 polowe i rozsiewacz Amazone 2 tarczowy 400 lub 600l z woj podlaskiego

janczar810    283

:o

He dobre kolego chcesz zrobić swojej piwnicy dach z wierzby dachowej jak na domu :) a bedziesz miał na nim jakieś użytkowe poddasze? 

A tak na serio weź zbierz ziemie na całej powierzchni kup pape jakąś porządną, smoła bądź jakiś lepik i to poklej na całej powierzchni albo najprościej jakaś mocna gruba folia i na koniec spowrotem ziemia :) finito i gotowe, piwnice wolno stojące nie bezpowodu przykrywa sie ziemią lepiej trzymają temp. itd. aniżeli piwnice pod domami. I zawsze na takiej piwnicy mozna zrobić ładny skalniak :P bynajmniej u nas tak jest i jest ok 

TheMariko12    416

A w jaki inny sposób mam położyć blachę oprócz więźby ??

Był plan na papę,  ale cena za m2 jest podobna do papy, a trzeba szukać kogoś kto ją zgrzeje i dobrze to zrobi,  a nie spie*oli na amen. 

Folia to też nie na długi czas, bo kilka lat i jej nie ma i znów wszystko wybieraj na nowo, a tego chcę uniknąć, chcę zrobić żeby było na 20-30 lat spokoju

Kupię Brony 5 polowe i rozsiewacz Amazone 2 tarczowy 400 lub 600l z woj podlaskiego

Wiadomość z agroFakt.pl

janczar810    283

Kolego nie rozumiesz mnie albo ja Ciebie 

Chcesz mieć piwnice? tak czy nie

Jak nie to robisz jak chcesz z blachą itd.

Ale za to jak masz w planach nadal użytkować budynek jako piwnice innego wyjscia nie ma 

-ziemia pełni swojego rodzaju izolacje cieplną

-aa papa czy to folia wiadomo :)

TheMariko12    416

Chcę mieć dalej, bo przechowuję tam przetwory i ziemniaki

No tak, tylko ja nie chce rozbierać ten betonowy półkrąg tylko zamiast ziemi przekryć to blacha :)

wojtal24    261

to przykryj sobie blachą i po sprawie skoro kolega Ci dobrze podpowiada a Ty swoje

ZETOR TEAM

TheMariko12    416

No dobrze, dziś byłem w sklepie budowlanym i pytałem się co ile będzie kosztować i fakt papa jest taniej, więc tutaj pytanie, zbieram ziemię z dachu, i później  smoła i przyklejam papę do dachu i  następnie na to folia, a na koniec znów ziemia ?

zetorki12    4673

Nie wiem jak na dłuższą metę się sprawdzi , ale w Moich stronach widziałem piwnice ocieplone styropianem i zaciągnięte klejem , coś w tym stylu jak robią na domach .

ZETOR TEAM

grzes_farmer    17

Kiedyś widziałem ładnie zabudowaną piwnicę.Koleś postawił dwie sciany z pustaka obok najdłuższych boków piwnicy.Sciany na wysokość piwnicy,Puźniej domurował kilka pustaków z przodu i z tyłu tak że całość z piwnicą tworzyło ładny prostokąt,na to dach dwuspadowy i całość wyglądała jak niski budynek gospodarczy.Jak ktoś nie wiedział jak to było robione to w zyciu nie pomyslał że tam jest piwnica.Tylko niestety koszty są już wiekszę ale i estetyka super.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez DeYsY
      Witam.
      Zamierzamy zainwestować w silosy z lejem zewnętrznym +/- 60 ton ładowności. 
      Jaką firmę doradzacie, a którą nie.
      Jaką macie opinie.

Z góry dzięki

• Przez misiek10
      przeszukalem forum i nie znalazlem takiego tematu, wiec postanowilem zalozyc. sklonil mnie do tego fakt, ze okazalo sie, ze szczury ze stodoly chadzaja sobie po chlewie i wyprozniaja sie w srute dla swinek. i tu mam klopot. jak unicestwic te wrednoty? jedna metoda, to lapki - niby tak, ale jaka to musi byc lapka, zeby takie cielsko zlamac. trutka - dobry pomysl. tyle tylko, ze w stodole lezy sobie zboze i jak myslicie: co wybierze szczur - zboze czy trutke? wiec pytam sie was co tu zrobic. zaznaczam, ze nie jest to jakis ogromnie palacy problem, ale chyba lepiej nie miec szczurow niz miec, prawda? no wiec wymyslilem, ze wezme ponasypuje trutke do pudelek i poobstawiam nimi zboze dookola, zeby jak zwierzak bedzie szedl na jedzenie, to zeby najlpierw skosztowal trutki. ma ktos inny pomysl?
    • Przez majes
      Cześć
      Mam do Was pytanie, czy macie u siebie zainstalowane jakieś systemy automatyczne w oborach, chlewniach, garażach, itd.
      Chodzi mi np. o automatyczne zapalanie-gaszenie światła, sterowanie wentylatorami np. włącza się gdy jest ciepło albo stężenie CO2 jest wysokie, ogrzewaniem.
      Napiszcie co macie i w jaki sposób to zrobione (jaki system, elementy).
    • Przez Adamo90
      Witam mam kilka pytań
      Czy ktoś ma założony monitoring w oborze jak to zrobił?
      Możecie polecić jakiś zestaw od 8-4 kamer.
      U mnie jedna obora jest oddalona od domu o ok 65m wiec kablem ciężko było by pociągnąć. Druga jest obok czy jest jakaś możliwość połączenia wszystkich kamer przez kabel do jakiejś rozdzieli w jednej z obór, a z tej rozdzielni poprowadzić kabel do anteny która by była na dachu a druga gdzieś na ścianie w domu i z niej do rejestratora i pod telewizor lub monitor.
      Da się coś takiego zrobić? Czy lepiej kablem pociągnąć. Widziałem kamery na skrętkę internetową takie miałem kupić na początku pod gniazdo RJ-45
    • Przez MIKOLAJ276
      Witam wszystkich. 
      Chciałbym dobudowac chlewnie do chlewni rodziców. 
      Czy mogę starać się o pozwolenie na budowę jeśli działka należy do rodziców. 
      Chlewnia jest teraz na 250 sztuk i na tyle samo chciałbym dobudowac, gdzieś na forum widziałem że facet tak zrobił i nie musiał się starać o pozwolenie środowiskowe bo jego dobudowka nie przekroczyła 40djp i jestem ciekaw czy to jest możliwe. 
      Dziwny temat ale mam nadzieję że pomożecie. 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.