Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

 

Od niedawna użytkuje MF3160 spotkał mnie taki problem. Któregoś dnia straciłem sprzęgło.(Nie wysprzęglało i miękkie wpadało w podłogę). Może i bez potrzeby wymieniłem pompkę (sam nie wiem), ale pompka nowa, sprzęgło odpowietrzone, pedał twardy, a dalej

nie wysprzęgla. Może miał ktoś podobną sytuację i mógłby coś podpowiedzieć. Byłbym bardzo wdzięczny.

Opublikowano

już pomijam fakt że google o takim traktorze nie słyszało ale jeśli pompka nowa (można domniemywać że sprawna) to cóż zostało do sprawdzenia jak nie sam siłownik? Ale jeśli pompa poprawnie pracuje bez reakcji na siłowniku to... tam chyba w ogóle uszczelnień już nie ma a wszystko musi być zalane olejem. Wchodzisz pod traktor, odkrecasz pokrywke i patrzysz co sie dzieje

Opublikowano (edytowane)
W dniu 15.05.2016 o 12:51, lukbold napisał(a):

już pomijam fakt że google o takim traktorze nie słyszało ale jeśli pompka nowa (można domniemywać że sprawna) to cóż zostało do sprawdzenia jak nie sam siłownik? Ale jeśli pompa poprawnie pracuje bez reakcji na siłowniku to... tam chyba w ogóle uszczelnień już nie ma a wszystko musi być zalane olejem. Wchodzisz pod traktor, odkrecasz pokrywke i patrzysz co sie dzieje

 

Gdyby wysprzęglik był całkowicie rozszczelniony to pierwsze pytanie jakie by było to : z czego może w tym miejscu cieknąć ? :D

___________________________________________________________________________________________________________

AgroDane.pl - portal poświęcony specyfikacjom maszyn rolniczych takich jak ciągniki rolnicze, kombajny zbożowe oraz ładowarki teleskopowe. Dane techniczne, porównania modeli oraz opinie w jednym miejscu. Użytkownik agrofoto wszystkim poleca tą stronę z całego serca :)

Edytowane przez andrewk
Opublikowano (edytowane)

Zależy czy ma rewers przy kierownicy czy tak jak w starszej serii. U mnie też był problem z ciężkim wbiciem bigu ( najbardziej na postoju ) ale raczej sprzęgło nie ciągnęło bo gdyby tak było jechał by do przodu,  a bierze dużo wyżej niż zaczyna się podłoga :D Po wyczyszczeniu trójdziału + trochę podniesienie dolnego kieliszka wybieraka ( tyle na ile było regulacji na śrubach ) + wyregulowanie górnego kieliszka i nasmarowanie wszystkiego - jest lepiej :) Jeszcze kiedyś przyjrzę się pompce bo ten jałowy ruch trochę mnie dziwi ale póki co chodzi.

 

PS. dużo osób tej serii 61XX ma problemy z płynnym ruszeniem bez szarpania - u mnie na szczęście ten problem nie występuje nawet po całym dniu ciężkiej pracy polowej.

___________________________________________________________________________________________________________

AgroDane.pl - portal poświęcony specyfikacjom maszyn rolniczych takich jak ciągniki rolnicze, kombajny zbożowe oraz ładowarki teleskopowe. Dane techniczne, porównania modeli oraz opinie w jednym miejscu. Użytkownik agrofoto wszystkim poleca tą stronę z całego serca :)

Edytowane przez andrewk
Opublikowano (edytowane)

U mnie któryś dzień sprzegło zrobiło się mega twarde i zaczynało ciągnąć dopiero na samej górze...nacisnąłem z ledwościa odpowietrznik... wyższe ciśnienie z jakiegoś powodu tam poszło. Od tego czasu święty spokój

 

A ten pomiar cisnienia o którym kiedyś wspominałem to.. u mnie nie dam rady zrobić bo tego króćca nie umie podmienić na odpowiednik pasujący mi do zegara. Inne króćce w traktorze na czas pomiaru podmieniam na "typowe"

Edytowane przez lukbold
Opublikowano (edytowane)

jakbym tego zestawu pomiarowego z dwoma zegarami nie dostał za flaszke to może i bym skorzystał z Twoich porad. Nie ma co wybrzydzać a na moje potrzeby musi wystarczyć. Chyba żeby gdzie dorwał sam wężyk z szybkozłącem pod ferdka tylko jak to się fachowo nazywa takie złącze? http://allegro.pl/szybkozlacze-skrecane-df04-18-npt-m-86001220-i6176120773.html chyba to jest to ale wężyka pod zegar 1/4 (chyba taki) żeby do tego pasował znaleźć nie umie

Edytowane przez lukbold

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Scoti
      Witam podczas rozsiewania nawozu w moim mf co chwile rozłacza wałek wom i trzeba znów ruszyć dzwignia żeby się włączył czy to pod jakas podpiętą maszyną czy na pusto gdzie szukać przyczyny ?
    • Przez Diabel1
      Witam mam problem ze sprzęgłem w moim maseyu. Jak się olej zrobi ciepły sprzęgło zaczyna nierówno brać to znaczy na wolnych obrotach robi się problem z ruszeniem. Zdarza się że pedał sorzęgła zwolnisz a ciągnik nadal stoi.Słabnie taż wspomaganie. Myślałem że to pompa,wymieniłem pompe, filtry , olej , i było troszke lepiej przez dwa dni i sytuacia wróciła.prosze o jakieś rady , wskazówki co robić.
    • Przez RybbA1999
      Witam mam problem z wyjecie walka wom w mf 3080 rokrecitwm go z tyłu i przodu jednak nie mogę go wyjac wie ktoś może jak to zrobić i drugie pytanie czy na tym koszu sprzęgłowym powinien byc taki luz ? Walek wychodzi tylko centymetr do tyłu 
      20250825_192311.mp4  
      20250825_192436.mp4    

    • Przez ziolek1996
      Czy ktoś z was posiada lub niedawno zakupił instrukcje z naprawami i obsługą MF3xxx? i czy są tam przydatne rzeczy?

      taka jak w linku
      https://allegro.pl/oferta/instrukcja-napraw-massey-ferguson-3050-3070-3060-9937756038?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

    • Przez LeszekJędrzejczak
      Witam. Mam problem z wom. Po załączeniu na ciepłym oleju wałek startuje ale po chwili zaczyna migac cisnienie skrzyni. Nastepnie walek sie rozlaczy i miga kontrolka od wałka. Sprawdzone cisnienie na porcie jest slabe wiec stwierdzam ze problem jest na koszu. Moje pytanie brzmi: Jak dobrac sie do kosza? czy trzeba rozpoławiac ciagnik? czy moze uda sie to zrobic od tyłu? no i czy sa jakies niespodzianki typu ze cos trzeba skrecic zeby podczas demontazu sie nie posypało. 
      Ciagnik to MF 3070 z 1987r,  
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v