Divinegirl

Mleko - komórki somatyczne

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Uwaga na komórki somatyczne w mleku!

galeria
Mleko
Divinegirl    0

Witam, jakie mogą być przyczyny wysokich komórek somatycznych? (przyjmując że krowy nie mają zapalenia) Jak z tym walczyć?

Wiadomość z agroFakt.pl

grzegorz132    9

bestermine somi de haus sprawdz, jaką słome używasz nie jest zagrzybiała  ,    zasklepianie po doju  używać takiego co chroni przed grzybami drozdzami hmvir film

mariaci    6

Mikotoksyny, poczytaj sobie o tym, miałem to samo zapaleń nie było a komórek średnio 700 zacząłem dawać toxi-cotek ( nie jestem pewien czy to sie tak pisze) ale komórki po dwóch tygodniach spadły na 200

Edytowano przez mariaci

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Mateusz2111
      Witam chciałbym Się dowiedzieć ile potrzebuje hektarów kukurydzy na 30 krów dojnych i około 10 młodzieży , przed siewem kukurydzy bym siał Zyto na kiszonkę klasa ziemi 4. Ogólnie posiadam 20 hektarów jak myślicie ile bym mógł wychować krów na 15ha kukurydzy ? 
    • Przez Wisla1916
      Witam. Proszę o pomoc Dziś Dziadek na Krowie zauważył dziwne dwa czy trzy place jeden rozdrapał i poleciała krew reszty nie rozdrapywał. Trudno to opisać. Jest to plac na skórze szarawy dziwię to wygląda. Będę wdzięczna za podpowiedź

• Przez Mateusz2111
      Witam niedługo przejmę po rodzicach gospodarstwo i zastanawiam sie nad rozpoczęciem hodowli krow na mleko. Rodzice chowają świnie i 5 krow na cielaki. Ja bym chciał przejść na mleko na początek z 10 krów i stopniowo zwiększyć ilość. posiadam zbiornik i dojarkę(rodzice wczesniej oddawali mleko). Areał to 20 ha ziemi klasy 3-4. Obora nowa 35x12, i chciałbym sie dowiedzieć czy to dobry pomysł ? 
    • Przez zetor7745
      Zakladam temat o problemach z krowami (choroby itd)

Napisze tu od siebie na 4 przypadki ostatnie przezylo mi 2 cielaki ( w tym jedna krowa miala blizniaki) 2 krowy poronily w 8 miesiacy, jedna sie szczesliwie ocielila ale teraz cos sie z nia dzieje nie je ( napewno ketoza) a wczoraj ocielila sie jedna miala blizniaki jedno przezylo a drugie nie (napilo sie plynow w srodku) a dzisiaj zachodze o 6 do obory zaczac odpasac patrze a ona zdechla szok po prostu dostala przed snem wapna i byl weterynarz a rano kip ;/ musiala dostac porazeniapoporodowego jak z tym walczyc co jest zle pasza?? skladniki??
    • Przez maly2000
      Witam!
      Mam małe pytanie, Czy taka łyżka do zadawania paszy zaczepiana z tył ciągnika horalas jest w stanie wymieszać dobrze różne pasze czy tylko i wyłącznie rozdrobni i wyładuje? Zastanawiam się czy dało by radę wymieszać kiszonkę z kukurydzy z mutem browarnianym i wysłodkami? i czy mniejszy ciągnik by sobie z tym poradził?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.