Skocz do zawartości

Polecane posty

panki888    1

Witam

Panowie zamierzam kupić MF 3050.

Proszę o radę jaki olej lejecie do tych ciągników? do silnik? hydrauliczny?

I co ile zmieniacie olej?

BobsMF    24

do skrzyni agrol stou 10/30 wymiana co 1000 mth a silnik turdus wymiana co 250 mth

Wiadomość z agroFakt.pl

lukbold    437

polecam zaznajomic się z takimi pojęciami jak elektrozawór, autotronic, miernik napięcia, przeczytać pare tematów o skrzyni jesli zamierzasz kupić taki traktor a nie pytać o pierdoły eksploatacyjne, które są zresztą zawarte w podpiętym temacie i w zasadzie są takie same w każdej zachodniej marce

panki888    1

Ok zaznajomię się dokładniej.

Chodź muszę przyznać że już poczytałem na temat tych rzeczy.

Zastawiała mnie moc tego ciągnika każdy pisze inaczej?

Czy uciągnie zwykły pług 4 skibowy...Czy szukać np. 3060 ?

Dodam że ten 3050 podobno na turbinie jest?

lukbold    437

http://www.konedata.net/Traktorit/mf.htm to 3070 turbo nie miał?

Co se kupisz to będziesz miał ale chyba zawsze mocniejszy to lepszy. Mam Ursusa 5314 (silnik MF3050 ale bez turbiny) i MF3060. Niby pare KM różnicy ale wyraźnie czuć bo tak szybko się nie dłowi. A co najbardzeij mnie zaskuje to zima. MF bez grzania na byle jakim aku i oryginalnym rozruszniku pali przy -15. Ursus z szybkoobrotowym rozrusznikiem i nowym aku umiera przy -7... w dodatku silnik MFa w gorszym stanie

4x30cm w zagonie to Ci każdy pociągnie, a nawet można by próbować 4x35 ale to już wtedy z naciskiem na te 80KM do ciągnięcia

Edytowano przez lukbold

ThePerkins    57

4 pługi to moim zdaniem czepia się się do co najmniej 90 km. Bo uczepic do 70 km i toczyć się jak żółw to. 3 zwykle jak obrotowe wystarczą. 

Edytowano przez ThePerkins

sznajdik    133

Wszystko zależy od tego jakie ziemie chcemy orać dopiero wtedy w grę wchodzi szerokość i liczba korpusów lepiej mniej szerszych niż więcej węższych

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez RedPower
      Witam,
      Niedawno zakupiłem ciągnik Massey Ferguson 3065. Niestety posiada w pół działający komputer. Tzn. Komputer się podświetla jednak nic nie wyświetla, nie da się przełączać między funkcjami. (Załączone zdjęcia) "Ruszyłem" kostkami pod deską rozdzielczą jednak nic nie pomogło. Jaka może być przyczyna i jak to naprawić?

Drugim problemem jest obrotomierz. Nabija on mth lecz wskazówka ani drgnie. Dodam że z kostki za obrotomierzem wychodzi kabelek (żółty) z okrągło końcówką. Gdzie miałby on dochodzić?

Załączam również zdjęcia.

Z góry dziękuje za pomoc.

• Przez Patryk212
      Witam,
      Mam taki problem z fergusonem, gdy się rozgrzeje nie działa wspomaganie, hamulce, podnośnik skaczę, włącz i wyłącz się półbieg. Dodam, że pompa została wymieniona, orbitrol, filtr, olej. I nadal nic. Co to może być?
    • Przez HondaMtx
      Witam!

Szukałem i nie znalazłem na forum o klubie właścicieli MF wiec zakładam temat i prosze aby właściciele wpisywali sie ze swoimi Sprzętami

Ja wpisuje sie jako pierwszy ze swoim Ferdkiem 3090

Pozdrawiam i Prosze wpisujcie sie
    • Przez RedPower
      Witam,
      zabrałem się za naprawę skrzyni biegów w mf 3065 ( 32x32) w celu wymiany zużytych synchronizatorów. Rozpołowiłem już traktor i zdjąłem dekiel w komorze w której znajduje się sprzęgło. Co dalej aby dobrać się dalej do skrzyni. Zielony element się cały rusza lecz nie chce wyjść.
      LINK DO RESZTY ZDJĘĆ: https://photos.app.goo.gl/7c1doGIDZBfkK29Q2

• Przez rademenes
      Czy wie ktoś może jak rozkręcić pompę wtryskową LUCAS. Chodzi o tę część z której wychodzą rurki do wtryskiwaczy. Chce to zrobić ponieważ ciągnik nie chce wejść na duże obroty. Wiem że ma ta pompa małe sitka które się napewno zabrudziły.