Polecane posty

Witam mam problem gdyż jestem w nietypowej sytuacji. Mam zamiar nabyć wóz paszowy, który miałby najwięcej 240cm wysokości. Współpracował by z Ursusem C-360-3p. Najlepiej aby był jak najtańszy i miał pojemność najmniej 8m sześciennych. Chodzi mi o nowy sprzęt. Za wszystkie odp z góry dziękuje. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalmr99    22

No niestety jedynym moim wozem paszowym to taczka :) ponieważ budynki nie pozwalają na wóz paszowy . Obydwie firmy są niedaleko mnie (35-50km) z tego co wiem to firma alima bis trochę olewa klientów ( długo się czeka na paszowóz czasami nawet 5 tygodni i sewis który nie chce przyjeżdżać na awarie) oby dwie firmy korzystają z przekładni comer, firma daf agro daje długą gwarację jak na paszowozy bo aż 3 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalmr99    22

Znajomy ma metal fach 10 sześcienych on też jest na przekładni comer , jedynym wadą ( u kolegi) to szybko się ślimak wytar, Nowy chyba 6000 zł. O auto-Agro i metal tech nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lechu    11

Ja posiadam wóz z Alimy 8 m robiony pod wymiar niskiej obory. Wiadomo sama filiżanka niższa niż standardowo ale bardzo szeroka, Troche się bałem bo ślimak jest bardzo szeroki że c-360 nie da rady więc wziołem przekładnie dwóbiegową.Ale idzie lekko.Wprawdzie beloty mam po prasie z nożami ale robię obecnie około 1500 kg i nie muszę włanczać wolniejszego trybu pracy.Sama firma też OK.Przedsawicielowi firmy mówiłem że u mnie cienko z gotówką Przywieźli mi wóz i kasę miałem wpłacić w przeciągu miesiąca. Płaciłem przez pół roku po tyle ile miałem i nikt nawet nie zadzwonił z alimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lechu    11

Do mojej ósemki mieści się od 1.6  do 2,2 tony paszy w zależności od wilgotności sianokiszonki, ilości kukurydzy oraz ilości dodawanej słomy czy siana. Z serwisu jeszcze nie korzystałem więc do końca nie wiem jak to jest u nich w praktyce. Ceny dokładnie nie pamiętam ale chyba 56 tys. netto. Posiada skrzynie 2-biegową i taśmę wysypową z tyłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A-LIMA-BIS    1

Witam,

 

jeśli temat jeszcze aktualny, to zapraszam do kontaktu z nami. Dopasowujemy maszyny do każdego gospodarstwa. Jest sporo opcji pozwalających na obniżenie wozu (kształt kosza, oś wyprowadzona za obrys maszyny, niskoprofilowe opony). Zawsze coś dobierzemy. Robiliśmy również maszyny ze składanym koszem, więc mamy doświadczenie ;)

Pozdrawiamy
Alima

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viper    6

Jakieś 12 lat temu przed zakupem wozu paszowego oglądałem w czasie mieszania Metal-Tech Mirosławiec, jeden ślimak, kosztował około 20-30 tys mniej niż konkurencji, myślałem o jego kupnie, ale jak zobaczyłem jak miesza i tnie szybko się rozmyśliłem.Podobno Matal-Fach z Sokółki robi na bazie JF (JF ładnie miesza i tnie). Sąsiad ma z Auto-Agro, raz porzyczałem od niego, słabo miesza, cięcie bardzo słabe, noże były jeszcze w miarę ostre.

Jeśli ktoś chce kupić wóz to najlepiej pojechać do kogoś i obejżeć jak pracuje lub test u siebie.

Mieszanie- pasza powinna przypominać wulkan.

Ciecie, albo naoczna ocena ewentualnie sita TMR.

Edytowano przez Viper

Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Rogeryk
      Odkryłem dzisiaj w naszym paszowozie z Pronaru, że na przekładni pod naklejką firmy włoskiej jest druga plakietka metalowa a na niej napis.... zgadnijcie jaki
    • Gość pawlok
      Przez Gość pawlok
      Witam , czy mając w wozie paszowym przekładnie dwubiegową to można mieszać wóz na szybkim przełożeniu , bo słyszałem że to tylko służy do wyrzucenia resztek , jeśli coś zostanie przy rozdawaniu i że nie można, czy to prawda???
    • Gość
      Przez Gość
      Witam Wszystkich
      Mam Pytanie. Mam zamiar kupić wóz paszowy i nie wiem jaki. Mam do wyboru Italmix duplex  10m3 (2 ślimaki) oraz RMH mixell 10 m3 na jeden ślimak ? 
      Który znich jest lepszy czy 2 ślimaki czy 1 jeden ?
      czy Lepszy jest z firmy RMH czy Italmix
      Dodam tylko że Italmix ma wym. wys 2,30 szer. 2,15
      a RMH wys 2,45 a szer u dołu 2,25 u góry 2,40-45.
      obora o wymiarach wys 2,50 a szer stołu paszowego 2,50-260 tzn nie licząc żłobu.
      Bardzo bym prosił o opinie
    • Przez kamil5421
      Sprzedam paszowóz Trioliet 12m3 . Opis w Linku https://www.olx.pl/oferta/paszowoz-trioliet-12m3-2-1200-nie-straumann-pekon-10m3-CID757-IDsQrjj.html
       
    • Przez kamil5421
      Witam. Posiadam do sprzedania beczkowoz Eckart 7000l duże balonowe koła , górny zaczep , wałek w komplecie , - Cena 17 000
      Sprzedam również Paszowóz Trioliet 2-1200 , 2 slimaki 12m3 , stan dobry , ślimaki zregenerowane,waga sprawna , wałek w komplecie , wysokość 2,5m  Cena 26 000
      Więcej informacji proszę pisać 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj