Skocz do zawartości
napaleniec93

uprawa pod ziemniaki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
napaleniec93    13

Chcę po wymarznietym zbożu zasadzić ziemniaki. Orane pod zboże było w październiku więc aby w kwietniu sadzić pyrki wystarczy przed sadzeniem to zagregatowac czy lepiej żeby to przeorac? Jeśli teraz bym to przeoral to niee przesuszy sie zbytnio ziemia?

Wiadomość z agroFakt.pl

Krisek    15

panowie jaka odmiana ziemniaka najlepsza na klasę 1 i miejscami 2? ziemia torfowa planuje rozrzucić 30 t/ h obornika i sypnąć trochę dodatkowo wieloskładnikowego z małą dawka azotu. Sprzedawcy polecają mi różowe belarozę czy coś takiego ale tak dla siebie zawsze na tym polu sadziłem owację i były konkretne plony

Piotr291179    2

Witam!Panie i Panowie mam takie pytanie:wczoraj dostałem telefon z Inspekcji Ochrony Roślin że w poniedziałek będą u mnie na kontroli ziemniaka czego można się po nich spodziewać i na co się przygotować?jak ktoś miał taką kontrole to będę wdzięczny jak podzieli się swoją opinią.

mikad    226

Zapytają zapewne:

czy oznaczasz opakowania z ziemniakami numerem producenta

czy prowadzisz spis podmiotów którym sprzedajesz ziemniaki

czym sadziłeś

czy masz etykiety jeżeli sadziłeś materiałem kwalifikowanym (masz obowiązek je przechowywać)

Przy okazji mogą zrobić kontrolę ze stosowania śor, czyli książka zbiegów, badanie opryskiwacza oraz uprawnienia.

Prawidłowo powinni powiadomić Cię pocztą za potwierdzeniem odbioru o planowanej kontroli i po dwóch tygodniach od otrzymania potwierdzenia mogą dopiero przystąpić do kontroli.

Piotr291179    2

No i po kontroli...zprawdzili ewidencję produkcji.napisali protokół.napisałem im plan produkcji na 2016r wzieli 200 szt.ziemniaka do badania na bakterioze i coś tam jeszcze wypili kawe i pojechali.

mikad    226

No i po co im dałeś próbę, jak coś znajdą to jesteś ugotowany.

Piotr291179    2

A jak można im nie dać próby? jak w ewidencji mam wpisane że jeszcze mam ziemniaka.U nas to nawet jeżdzą po skepach i giełdzie i biorą próby.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się