Skocz do zawartości

Polecane posty

pulek227    0

Witam,

Mam taki problem a mianowicie posiadam ciagnik IHC 955 i chcialbym zalozyc do niego instalacje pneumatyczna do przyczep.

Jak kupilem go to posiada on instalacje do przyczep zrobiona przez poprzedniego wlasciciela ale hamowanie przyczepami jest za pomoca zaworku zainstalowanego na blotniku a nie w pedalach hamulcowych.

Czy jest mozliwosc zsynchronizowania owej instalacji z hamulcami w ciagniku.

lisu9708    29

Wszystko się da :D Jak już masz sprężarkę i inne elementy instalacji to z górki :) Możesz założyć zawór sterujący od c-360 sterowany jakąś linką albo cięgłem od pedałów hamulca lub szukać zaworu sterowanego ciśnieniem z pomp hamulcowych wtedy tylko zakładasz trójnik na przewodzie od zbiornika wyrównawczego i podłączasz pod zawór :)

Wiadomość z agroFakt.pl

pulek227    0

Mam jeszcze pytanie. Bo znajomy mi podpowiedzial zebym sobie zainstalowal zawor sterujacy elektryczny ktory w momencie zaswiecienia sie swiatel stopu uruchamia hamulce w przyczepach. Czy spotkaliscie sie z takim rozwiazaniem bo zawor o c-360 nie mam jak zalozyc do pedalow hamulca

lisu9708    29

Z tego co słyszałem to jest takie coś tylko wtedy podobno przyczepa odrazu blokuje koła :D Może masz w nim wyjście na hamulec hydrauliczny ?

lisu9708    29

No można było by zrobić sterowanie zaworem odcinajacym takim z c-360 przez siłownik hydrauliczny podpięty do wyjścia na hamulec hyďrauliczny :) A są też takie zawory sterowanie z pompki hamulcowej tak jak i są sterowane właśnie hydrauliczne tylko nie wiem ile taki kosztuje :)[galleryimg=478816] o takie coś mi chodzi :)

Edytowano przez lisu9708

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się