Skocz do zawartości
Holi

Renault Ergos 95

Polecane posty

Holi    0

Cześć, mam do kupienia w ciekawej cenie Renault Ergos 95 z 2000r. Ciągnik ten jet sprowadzony z Francji, tam pracował jako ciągnik komunalny z kosiarką, Kabina ma prawą stronę z pełną szybą.

Jeśli chodzi o jego wygląd to został już pomalowany (błotniki, felgi i maska, nie jest pomalowane: silnik, skrzynia i kabina) gdyż całą prawą stronę miał poobijaną z kamieni.

Technicznie:

Silnik - stan ok, 

Skrzynia - wszystkie biegi wchodzą elegancko, skrzynia jest 5 biegowa z rewersem, mechaniczna, bez półbiegów, piąty bieg już jest odblokowany

Podnośnik: tu się zaczynają schody:

1 nie ma siłowników wspomagających, nawet nie ma na nie uchwytów (nie miał fabrycznie),w związku z tym jaki ma udźwig?

2. nie ma tuz'a, są ramiona i uchwyty do montażu, koszt za kpl. ~3kPLN

3. nie ma zaczepów z tyłu: transportowy to koszt 0,5-1kPLN

Nie ma również hamulców do przyczep: hydraulicznych oraz pneumatycznych. Pytałem w serwisie to rozmowy za kompletną pneumatykę pod ten model ciągnika to rozmowa zaczyna się od 10kPLN.....więc jest to możliwe do zrobienia.

4. Czy ktoś montował do takiego ciągnika i ile to wyszło?

5. Czy sprężarka ma swoje smarowanie czy z silnika, jeśli z silnika to jak to jest podłączone?

6. Zaś jeśli chodzi o hamulce hydrauliczne czy jest możliwość ich wykonania?

To jest wersja z klimatyzacją, dla mnie hamulce do przyczep są ważniejsze, więc jest potencjalne miejsce. A jakie to będą hamulce to już kwestia kosztów, 

Z góry dziękuję za pomoc....nie ukrywam, że zależy mi na czasie odpowiedzi, szczególnie jeśli chodzi o pytanie nr: 1.

Dziękuję

Holi    0

Super. Dziękuję za odpowiedź.
A czy ktoś robił hamulce?

Wiadomość z agroFakt.pl

kamil1616    25

Taniej wyjdzie ci dołożyć do przyczepy hamulce hydrauliczne.

Tu masz jak to wygląda

[galleryimg=519766]

[galleryimg=535951]

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Nazar23
      Witam.
      Wczoraj wracając z pola w pewnym momencie strzeliło mi coś i od tamtej pory nie mam hamulców. 
      Może orientuje się ktoś co to mogło być, oraz jak się wziąć za to wszystko.
    • Przez pawelll66692
      Witam mam problem z New holland td5050 chodzi o to że słabo podnosi pług który waży 1300 kg.
      Jeśli olej w skrzyni jest zimny to podniesie do końca bez problemu ale gdy się rozgrzeje muszę dawać dużo gazu żeby go wyrwać, dodam że ma założony dodatkowy siłownik wspomagający (który miał dać 1000kg dodatkowego udźwigu) lecz on nic nie pomógł. 
      Zauważyłem , że grubera który mam też zaczyna mieć problemy (1200 kg) . Pytanie czy to wina pompy czy raczej zawór przeciążeniowy? 
      Przyczepy unosi bez problemu więc wyjścia zewnętrzne chyba są ok...może ktoś wie czy da się zawór przeciążeniowy jakoś podkręcić?proszę o pomoc 
    • Przez Szymekin
      Mam problem ze swoją maszyną, ostatnio zauwazyłem ze podnosnik nie działa tak jak potrzeba napoczątku gdy podniosłem go do góry słychać było jak ciągnik daje olej i by chciał podniesc jeszcze wyzęj choć ramiona były już w najwyższym położeniu, a teraz podnosnik wcale nie działa ani z kabiny ani z zewnątrz 
    • Przez Adrian10
      Witam zabrałem się za remont hamulców w moim ciapku. Z lewej strony poszło szybko lecz problem zaczął się ze strony prawej gdzie jak chciałem nabić nowy simering w tym łączniku zwolnicy z mostem (nwm jak to się nazywa) to musiałem to zdemontować i wtedy zaczął się cyrk ponieważ wpadło do środka mostu to koło z łożyskiem i kompletnie nie wiem jak to wszystko pozakładać proszę o pomoc bo pług już gotowy do podorywki.
    • Przez Olka7863
      Witam czemu jak olej sie rozgrzeje to nie chce unosic np. Talerzówki pługu itp. Belarus ?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.