Skocz do zawartości
karol45010

problem z owijarką stacjonarną

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
karol45010    0

Witam wszystkich agrofotowiczów mam problem z owijarką stacjonarną wykonanej u prywaciarza (facet sam wykonuje owijarki), a więc mam z nią problem od nowości owijarka zawsze podczas owijania przesuwa mi bele pod jedną stronę (zawszę tą samą) i muszę owijać nią wolno. Kiedyś mi to nie przeszkadzało bo robiłem sporo mniej bel niż teraz. Więc pytam się was czym może to być spowodowane i jak można to naprawić.

I jeszcze jedno może widzieliście nóż do obcinania i trzymania foli taki jak w owijarkach samozaładowczych przy takiej owijarce stacjonarnej jeśli tak to proszę o zdjęcia

piet92    0

zmiesz rostaw malkow z jednej strony i deugiej jak nie bd taki sam to ustaw na ruwno i bd git
wałków

AlaCapone    4516

Prawdopodobnie tak, jak kolega wyżej napisał, czyli walce owijarki nie są równoległe do siebie.

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę pamiętać.

Wiadomość z agroFakt.pl

pawelek11    16

W tych rzemieślniczych owijarkach szęsto łańcuchy się napina poprzez przesunięcie walców. Chyba nie za dobre rozwiązanie bo rozstaw się będzie zmieniał jak napniemy łańcuch.

karol45010    0

Ok dzięki a może wiecie jaki ma być rozstaw tych walcow A nie słyszeliście może o nożach które ucinaja i trzymają folię?A może wiecie czy można gdzieś kupić taki nóż jak w owojarkach samozaladowczch na linkę? :-)

ryzakk1    9

Ja mam w tekli te noże. .działa to tak. .wrzucasz bele na owijarke owijasz ja wrzucasz bele. .folia jest naciagnieta. wsadza sz następna bele tak żeby przycisnąć folie bela. .zaczynasz owijac noże przecinają folie przy owinietej beli a ta co owijasz owija się sama. .nie trzeba przywiązywać. ..dopiero w tym roku doszlem o co chodzi z tymi nożami. .tak to od 10 lat schodzilem żeby wiązać i przywiązywać folie. .

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Zetor5340
      Witam.
      Jak wyzej,co sadzicie o owijarkach samozaladowczych??
      Czy to maszyna duzo pomaga?
      Za ile mozna taka kupic?
      Ma ktos z was taka??
      Oplaca sie,kupowac taka owijarke?
      Prosze napiszcie cos o tym sprzecie.
      Jak pracuje taka owijarka?

Tu mam pare przkladow: http://maszyny-rolnicze.low.pl/maszyny-rolnicze170.htm
    • Przez rbit
      Czy posiada ktoś owijarkę jak w temacie i jak się ona sprawuje? Można taką nabyć za 5400 brutto i w tej cenie stawiacz bel. Czy warto?
    • Przez damian19321
      Cześć jaką polecacie owijarke do balotów do 5-6 tyś zł ?
    • Przez bambik999
      Witam,
      planuje kupić owijarkę i tu nasuwa się pytanie a mianowicie jaką?
      Szukam czegoś do 8 tyś w gre wchodzi też używana lecz nie wiem jaką wybrać. Jestem kąpletnie zielony w tym i chciałbym się poradzić. U nas są 3 Metal-Fachy i ludzie są zadowoleni ale słyszałem różne opinie o maszynach MF. Może Sipma? Owijarka będzię owijąć max 150 bel rocznie.
    • Przez rewoluszyn
      Witam wszystkich. Założyłem ten temat, ponieważ zamierzam zająć się produkcją owijarek samozaładowczych z przednim lub bocznym załadunkiem (zależy od potrzeb nabywcy). Chodzi mi głównie o przystosowanie popularnych owijarek stacjonarnych do specjalnego podwozia z ramieniem załadowczym. Moim produktem będą właśnie takie podwozia. Dzięki czemu każdy kto posiada zwykłą owijarkę Będzie mógł niewielkim kosztem otrzymać maszynę o parametrach pracy jak sipma maja czy pronar. Dostępne będą 3 opcje sterowania: ręczne, pół automat, automat. Rozmiar kół i inne szczegóły zależne od woli kupującego. Myślę że koszt takiego podwozia nie przekroczy 10tys. w najbogatszej wersji.
      Co sądzicie o tym produkcie? Czy ma szansę wzbudzić zainteresowanie nabywców?
      W razie pytań piszcie chętnie wszystko wyjaśnię.