Skocz do zawartości
KubaAndWitold

Krowa po ocieleniu.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Krowa

Witam.Krowa po ocieleniu(ocielila sie 3 tygodnie temu)przestała jeśc.Tylko ciągle patrzy na coś i niewiadomo o co jej chodzi,lekko straciła na wadze.Dostaje sieczke(siano bezdeszczowe i sloma z owsa),sruta(zyto,owies,jeczmien,pszenzyto troche witamin oraz kredy pastewnej.

Dzieki za odpowiedzi

Wiadomość z agroFakt.pl

DarekD    56

miałem ten sam problem z jałówką -prawie nie jadła , niewiele piła ,stała osowiała  a dając mleko chudła w oczach . Pomogło podanie bezpośrednio do pyska ,kupionego w hurtowni weterynaryjnej , tylko cholera nie mogę sobie teraz przypomnieć nazwy ,  specyfiku ,leku w tubie takiej jak są nabijane silikony i pod taki sam pistolet jak do silikonów . Zadziałało wyśmienicie po kilkunastu godzinach zaczęła jeść

piotrus907    3

przyczyn może być dużo jak trawieniec się przemieścił to sonda albo tulanie jak ketoza to gliceryna co dzień do pół litra na dzień ja bym bardziej został przy tej ketozie bo trawieniec rzadko się spotyka na oborach jak jest ketoza to kał powinien być suchy jak taki jest to gliceryna albo glikol i po 3/4dniach powinna się bujać a jak nie to kroplówka, pożadny bolus

Rolnex    1

Kał normalny czy takie bobki tylko puszcza? Kiedy zaczęła stawać z jedzeniem? od razu staneła czy stopniowo jadła coraz mniej i mnie?

Edytowano przez Rolnex

Karol445    32

Może bys kolego najpierw weterynarza wezwał i zrobił to co on zaleci zamiast tej jałowej dyskusji może to a może tamto A jak weterynarz rozłoży ręce to wtedy załozył temat o tym co tej krowie jest.

zkordalski    82

Witam krowa ma ketozę . Bo po tym co mówisz że jej dajesz nie ma kwasicy. Zastosuj glicerynę paszową (glikol poryplenowy itp) sa to wlewki energetyczne do pyska. Może to być np melasa czy VIGOROL w zależności co podajesz to inna dawka VIGOROL 250 ml na sztukę melasa nawet litr zejdz z paszy białkowej trochę daj kukurydzę wróci wszystko do normy.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się