Skocz do zawartości
lukaz1987

Sprzedaż własnych wyrobów

Polecane posty

wojtal24    174

jest jakaś nowa ustawa która na to zezwala rolnik ma płacic 2% podatku  nawet jest temat na forum o tym musisz poszukać a jak nie to google

Czy rolnik bez zakładania działalności gospodarczej  może legalnie sprzedawać własne wyroby?

Z tego co wiem to może sprzedawać własne wyroby ale nie przetworzone. Czyli np. ziemniaki, buraki, truskawki. A o tej nowej ustawie to nie słyszałem za wiele ;)

aliz4    1

Wydaje mi się że nie, w szczególności jeśli chodzi o produktu mleczne

Karol28OZE    0

jest jakaś nowa ustawa która na to zezwala rolnik ma płacic 2% podatku  nawet jest temat na forum o tym musisz poszukać a jak nie to google

Nie pamiętasz co to za ustawa? Jakaś o podatku, działalności gospodarczej? 

Soulshakin    79

Od tego roku jest ustawa

"od 1 stycznia br. obowiązują przepisy na mocy których rolnik, który sprzedaje własne produkty musi zapłacić 2 proc. podatek od przychodów do wartości 150 tys. euro rocznie (ok. 600 tys. zł)." Ustawa z dnia 9 kwietnia 2015 roku o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych

http://www.vat.pl/0705-prezydent-podpisal-ustawe-o-tzw-bezposredniej-sprzedazy-produktow-rolnych-10408/

A aktualnie mówi się o kolejnych zmianach które mają zwalniać rolnika od podatku oraz pozwalała na sprzedaż przetworzonych produktów.  Tyle ze miałaby obowiązywać ma od przyszłego roku także cierpliwości jeszcze, o ile taka forma zostanie.

Edytowano przez Soulshakin

petrus87    6

Z tego co się orientuję to nieprzetworzone produkty może sprzedać. Gorzej gdyby nagle stwierdził, że rzeczy jego produkcji są świetne i postanowiłby je bardziej sprzedawać. ;)

OlaOlla    12

Mój tata, który nie jest rolnikiem chciał sprzedawać miód ze swojej pasieki i planował ogłosić sie w internecie, jednak to zbyt duże ryzyko. Urząd Skarbowy nie śpi i mysle, ze tyczy sie to tez rolników z tym, ze zgodnie z przepisami wyglada to trochę inaczej.

Edytowano przez OlaOlla

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Runder
      Z tego co słyszałem rozwijają się tam owady które potem mogą pomagać  np. w zapylaniu rzepaku albo ograniczyć liczbę szkodników w uprawach. Są też schronieniem dla pożytecznych organizmów (owady, ptaki) a ich liście zwiększają zawartość próchnicy w glebie. Zostawiacie drzewa np. na miedzach czy przy ogrodzeniach? Jak oceniacie ich wpływ jezeli według was taki w ogóle występuje? 
    • Przez Rolnik1111
      Czy to prawda że JD i Zetor spalają mało tylko w ciężkiej pracy a w turze,zgrabiarce,kosiarce itp mają większe spalanie niż inne marki?
      W internecie posiadacze tych ciągników często piszą że palą dużo jak się nie wykorzysta ich mocy.
    • Przez Runder
      Czy to prawda że jeżeli w przydomowym szambie nie zrobimy dna to niezaleznie od ilości kregów nigdy nie będziemy musieli go oprózniać ? Czy może odwrotnie po około 2 latach zapcha się jak zwykłe szambo z dnem ? Słyszałem wiele głosów na ten temat i jestem ciekawy waszej opinii
    • Przez adam8056
      Czy to prawda, że można sprawdzić bez otwierania piwa czy jest wygrana pod kapslem. Czasami mam  takie wrażenie, że w mniejszych sklepach pracownicy(jak szef nie widzi) gdzieś tam na zapleczu trochę przebierają to piwo. Kupione już kilka skrzynek tego w promocji i nic a czasami jak na przykład kupię jedno w tesco  to jest wygrana.

• Przez agrorobert
      Witam!

Od wielu osób słyszałem opinie że skrzynia bezstopniowa obciąża ciągnik przez co jest słabszy i nie ma tej mocy która powinien mieć, prawda czy mit?
      A czy skrzynia bezstopniowa jest trwalsza od Powershift?

Poniżej na zdjęciu skrzynia Deutz Fahr Seri 5