lukaz1987

Sprzedaż własnych wyrobów

Polecane posty

wojtal24    371

jest jakaś nowa ustawa która na to zezwala rolnik ma płacic 2% podatku  nawet jest temat na forum o tym musisz poszukać a jak nie to google

ZETOR TEAM

Czy rolnik bez zakładania działalności gospodarczej  może legalnie sprzedawać własne wyroby?

Z tego co wiem to może sprzedawać własne wyroby ale nie przetworzone. Czyli np. ziemniaki, buraki, truskawki. A o tej nowej ustawie to nie słyszałem za wiele ;)

Karol28OZE    0

jest jakaś nowa ustawa która na to zezwala rolnik ma płacic 2% podatku  nawet jest temat na forum o tym musisz poszukać a jak nie to google

Nie pamiętasz co to za ustawa? Jakaś o podatku, działalności gospodarczej? 

Soulshakin    80

Od tego roku jest ustawa

"od 1 stycznia br. obowiązują przepisy na mocy których rolnik, który sprzedaje własne produkty musi zapłacić 2 proc. podatek od przychodów do wartości 150 tys. euro rocznie (ok. 600 tys. zł)." Ustawa z dnia 9 kwietnia 2015 roku o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych

http://www.vat.pl/0705-prezydent-podpisal-ustawe-o-tzw-bezposredniej-sprzedazy-produktow-rolnych-10408/

A aktualnie mówi się o kolejnych zmianach które mają zwalniać rolnika od podatku oraz pozwalała na sprzedaż przetworzonych produktów.  Tyle ze miałaby obowiązywać ma od przyszłego roku także cierpliwości jeszcze, o ile taka forma zostanie.

Edytowano przez Soulshakin

petrus87    9

Z tego co się orientuję to nieprzetworzone produkty może sprzedać. Gorzej gdyby nagle stwierdził, że rzeczy jego produkcji są świetne i postanowiłby je bardziej sprzedawać. ;)

OlaOlla    14

Mój tata, który nie jest rolnikiem chciał sprzedawać miód ze swojej pasieki i planował ogłosić sie w internecie, jednak to zbyt duże ryzyko. Urząd Skarbowy nie śpi i mysle, ze tyczy sie to tez rolników z tym, ze zgodnie z przepisami wyglada to trochę inaczej.

Edytowano przez OlaOlla

Panie losie daj mi kogoś, kto nie zerwie róż w mym ogrodzie. 

:wub: 

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez RU68
      Witam pokusiłem się o sprowokowanie do oceny Doradztwa ODR i to nie na podstawie wypisanie wniosku o dopłaty ale stricte doradztwa posiadanej wiedzy i przydatności ich dorad porad czy jak by to nazwać 
    • Przez Renault145
      witam, orientuje sie ktos ile lat po sobie moze byc prowadzony ugor czarny?
    • Przez S-Piotr
      https://www.youtube.com/watch?v=Jcz-BORJtgE 
      Posłuchajcie tej muzyki w stroju na 432Hz w słuchawkach robi wrażenia 
      Polecam zapoznać się z ideom muzyki 432 a nie 440 Hz 
    • Przez adam8056
      Czy to prawda, że można sprawdzić bez otwierania piwa czy jest wygrana pod kapslem. Czasami mam  takie wrażenie, że w mniejszych sklepach pracownicy(jak szef nie widzi) gdzieś tam na zapleczu trochę przebierają to piwo. Kupione już kilka skrzynek tego w promocji i nic a czasami jak na przykład kupię jedno w tesco  to jest wygrana.

• Przez RolnikFarm
      Macie sprawdzone sposoby na muchy? Bo u mnie to szarańcza w chlewni normalnie, w tym tygodniu chce wszystko wybielić, ale pewnie problem wróci. Znacie może jakieś dobre produkty lub może sprawdzone domowe sposoby? Druga sprawa jak poradzić sobie z końskimi muchami? Bo mam kuca i cały czas go tną. Zapraszam do dyskusji.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.