maly2000

Case MXC vs John Deere 6000(6010)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Case
maly2000    0

Witam!

Przymierzam się do zakupu ciągnika 90-100 KM. Skłaniam się ku następującym ciągnikom:

Case MX100C (ewentualnie MX90C)

John Deere 6300-6400 (ewentualnie 6310)

Ma to być główna siła robocza, ale zarazem współpracować z turem.

Chciałbym was prosić o wasze opinie, sugestie oraz rady dotyczące tych ciągników. Jeżeli któryś użytkujecie, to jak się nim pracuje, cechy charakterystyczne, ile pali.

Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki!

Pozdro! 

witaj kolego

jesli zastanawiasz sie na JD to model 6300-6400 to skrzynie wolne z koncówką 10 czyli 6310-6410 to szybkie skrzynie

bardzo dobre ciągniki ale licz sie z tym ze na zachodzie ponizej 12tys mth nie ma opcji kupic u nas wyremontowane i zrobione na 6tys mth

maly2000    0

ja właśnie nastawiam się na przebieg powyżej 10 tys mth, bo bardziej realny niż 6 (czyli to może być16). orientujesz się jak z awaryjnością i spalaniem 

Wiadomość z agroFakt.pl

W jd trzeba uważać na skrzynie biegów masywna mocna skrzynia jednak silniki są trochę słabsze 7-9 tys mth i zatrze się na wale jak jest dobry motor to zero odmy nic nie dmuchane i uważać przy gaszenia czy nie ma stukniecia. I sprawa biegow pod obciazeniem przyspieszając na gazie okolo 2tys obr dajesz w górę i potem znowu do góry do 4 polbiegu i tak samo w dol jak mocno szarpie to znaczy ze skrzynia jest w dobrej formie
Jesli chodzi o case to mam takiego do kupna we Francji 2000 rok z adaptacją do tura mailleux model mx90c ładny traktor ale jak coś ładnego to cena kosmos. Ale ogólnie traktory z elektronika to problem wiekszosci traktorów zobacz sobie na olx temis 610 woj świętokrzyskie to moje ogloszenie

maly2000    0

zdaje sobie sprawę, że z elektroniką będzie więcej problemów, ale przecież człowiek nie będzie się cofał. do tura przy krowach i jako główny ciągnik jak uważasz który lepszy? ile ten case by kosztował?

Jd jest dobry i case jest dobry ale osobiście bym ci polecal case bo elektronika jest prosta jeszcze jak by się trafiła wersja z manualnym sterowaniem podnośnika to malina jeszcze do ladowacza jak by był na wzmocnionej pompie to masz traktor na lata

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Wozzach
      Witajcie
      stoję przed zakupem nowego ciągnika, decyzję co kupuję muszę podjąć w ciągu najbliższych 1-2 miesięcy.
      Będzie to maszyna o mocy znamionowej ok 165-175KM, przeznaczona do wszystkich cięższych prac rolnych (orka, rozrzutnik, gruber, uprawa, siew, wały, prasa, itp) na areale ok 150ha. Skrzynia powershift w zakresach lub pełny. 
      Wstępnie rozważałem New Holland T7.210.  Za NH przemawia dla mnie:
      - oczywiście atrakcyjna cena w stosunku do pozostałych marek (wg mojej orientacji, JD z analogicznym wyposażeniem to około 100.000zł netto więcej, MF, Valtra lub DF około 50.000zł netto więcej, itd)
      - oraz taka banalna sprawa, jak popularność ciągników tej marki zarówno w całym kraju, jak  i w mojej okolicy, co przekłada się na większe możliwości popytania o rozwiązanie typowych problemów w przyszłości
      Widzę w statystykach w necie, że NH w wielu krajach Europy (z wyjątkiem Niemiec) albo prowadzi w rankingach sprzedaży, albo jest na 2, max na 3 miejscu popularności. Więc nie tylko u nas się dobrze sprzedaje.
      Co sądzicie na ten temat? Czy atrakcyjna cena NH niesie za sobą niższą jakość tych ciągników? Jakieś sensowne alternatywy dla NH T7.210? 
      Miło byłoby, gdyby wypowiedziały się osoby posiadające ten ciągnik lub przynajmniej ciągnik NH z serii T7.
      Darujmy sobie wypowiedzi w stylu "ja uważam że NH to shit bo kocham JD" albo odwrotnie.
      Z góry dziękuję za rzeczowe wypowiedzi. 
    • Przez Nasters
      Witam tak jak w tytule szukam Ciągnika 110-130 km do 75 tys jako główny Ciągnik.Z góry dzięki za odpowiedzi
    • Przez radekjohn1640
      Witam
      Jaka są wasze opinie na temat tej ciągnika, i ogólnie całej serii Cs. Na co zwrócić uwagę, jak jest z jego awaryjnością i dostępnością do części ?? Mam na myśli modele od 110 do 150 km ze skrzynią biegów ZF i silnikami Sisu 
      Z góry dziękuję
    • Przez kamil84
      Witam planuję zakup paszowozu 8m3 i chciałbym się dowiedzieć jaki ciągnik polecacie. Chciał bym sprzedać starą c-360 i c-330 i kupić coś w tej cenie. Chodzi mi o taki ciągnik który dodatkowo mógłbym wykożystać do drobnych prac polowych (zgrabiarka owijarka siewnik nawozowy) myślałem o c-385 ale chyba sporo palą brałem też pod uwagę mtz-a  ale za wysoki a może macie jakiś sposób żeby go obniżyć? Za podpowiedzi z góry dzięki.
    • Przez ktomek154
      cześć wszystkim, szukam prostego mechanicznego ciągnika z przednim napędem o mocy około 100 koni. W ciągniku poza klimatyzacją, radiem i światłami nie chce żadnych kabli i czujników. Co polecacie?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.