Skocz do zawartości
Kuba1212

Rozrusznik Renault

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kuba1212    13

Witam. Chciałbym poznać opinię o rozrusznikach szybkoobrotowych dostępnych do Renault. W 75.14 padł rozrusznik, akumulator jest sprawny lecz przy mrozach nie potrafi nawet przekręcić. Po regeneracji rok temu sytuacja ponowiła się.

Zastanawiam się czy receptą na to nie jest kupno rozrusznika szybkoobrotowego. Co o tym sądzicie? 
Mam kilka typów.

http://allegro.pl/rozrusznik-renault-mwm-fendt-4-cyl-lub-6-cyl-zam-i5899246183.html

http://allegro.pl/nowy-rozrusznik-deutz-fl912-fl913-bf913-j-typ-i5612590603.html

http://allegro.pl/rozrusznik-z-reduktorem-renault-fendt-farmer-2l-gw-i5236493137.html

Jak one się sprawują, jak z niezawodnością? 

Edytowano przez Kuba1212

farmervip    78

Jeśli jesteś pewien ze to wina rozrusznika a nie np kabli czy aku to taki rozrusznik jest dobrym rozwiązaniem, lecz za te pieniądze nic dobrego nie dostaniesz ja tam kiedyś do deutza kupiłem cos za 400zł nawet nazwy producenta nie było, podobno Włoski, na początku fajnie kręcił ale po roku zaczeło coś zgrzytać podczas kręcenia fakt że wtedy dużo odpalałem zimą ale to nie powód by się po roku rozleciał, jak już chcesz coś dobrego to lepiej dołożyć parę groszy i mieć pewnośc że sprzęt odpali

Edytowano przez farmervip

BIZULEK    7

Mam szybkoobrotowy 2,5 lat , i jestem zadowolony ( producent Iskra) . Silnik jest w dobrym stanie , krótko kręci i dlatego jest ok. Polecam tego gościa z pierwszej linki

Wiadomość z agroFakt.pl

Kuba1212    13

Kable i aku wyeliminowane, jakby rozrusznik był za słaby, uderzenie prądu jest duże że aż zaczyna się kopcić z połączeń. A ma ktoś może taki rozrusznik u siebie? Lub może jakiś polecić?

Kuba1212    13

Ktoś więcej może się wypowiedzieć? Ile one tak posłużą? Jak oceniacie markę Jubana, ma ktoś taki w ciągniku, najlepiej w renówce?

Renault85-15TX    167

Ja bym sobie na Twoim miejscu zrezygnował z kupna tych rozruszników bo to badziewie działa do końca gwarancji i koniec z ich żywotnością. Moja propozycja to tak oddaj stary rozrusznik do regeneracji do dobrego warsztatu i niech go złoży na oryginalnych częściach które można zdobyć bez problemu i będzie Ci służył na lata a koszt regeneracji nie przewyższy na pewno nowego rozrusznika który jak wspomniałem nic nie jest wart. 

Kuba1212    13

Renault85-15TX

Problem w tym że już 2 regeneracje w ciągu 2 lat w nim były przeprowadzane, i tydzień jest dobrze, potem już się robią problemy. Raczej jest w nim już jakaś wada.

Dlatego chcę wymienić, a czytałem i słyszałem iż na tym szybkoobrotowym lepiej pali, więc się nad nim zastanawiam. 

BIZULEK    7

Kup czeski szybkoobrotowy , tylko musisz pamiętać żeby długo nie kręcił bo obudowa rozgrzeje się tak że zmieni kolor na fioletowy przestanie obracać silnikiem i będziesz narzekać że ten typ rozrusznika to lipa

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez lukas96
      Witam. Mam problem z renault 103.54 z skrzynią 24/8 a mianowicie podczas zmiany półbiegów następuje szarpnięcie. Znajomy mechanik powymieniał wszystkie filtry,olej i wyregulował na skrzyni ale problem nie ustąpił. Spowodowane jest to prawdopodobnie złą kalibracją skrzyni( to co się kalibruje przez komputer). Czy znacie kogoś kto to robi w okolicach Łańcuta. 
    • Przez mieszko12k
      Witam. Ile jest filtrów paliwa w Renault 103 14 ? Gdzie się znajdują? Jak wyglądają? Może ktoś wie, jakie ceny, jakie zamienniki czy cuś  : D
    • Przez pawelozim
      Witam wszystkich zakupiłem Reno 75-14 z 87r. i potrzebuje kilku porad a mianowicie; Jaki olej do silnika, skrzyni biegów no i przede wszystkim ile, jakie filtry, ile płynu do chłodnicy i jaki, co smarować i kiedy, dalej do czego służy pedał pomiędzy pedałami sprzęgła a hamulca czy to blokada czy co bo nigdzie jej nie widzę, i co to jest za linka z tyłu po prawej stronie na dole za wajchami od podnośnika i do czego służy, a i jeszcze jedno na desce rozdzielczej jest przełącznik tak jakby baków paliwa ale jest jeden bak po co to i koło niego po prawej pod przykrywką coś co można przekręcić śrubokrętem co to jest, a iczy są tam jakieś świece żarowe czy płomieniowa.
      Na razie tyle co bym chciał wiedzieć jak mi się coś przypomni to znowu zapytam.
      A może ktoś wie gdzie kupić katalog lub instrukcje albo skąd pobrać z internetu.
      Z góry dziękuje i pozdrawiam Paweł.
    • Przez ROTODISEL
      Witam wszystkich,potrzebuje pomocy odnośnie silnika MWM D227-4 Potrzebuje  informacji z jakim momentem dokręcać śruby głowic i korbowodów.Śilnik na etapie demontażu głowic czyszczenia i docierania zaworów pastą (gniazda w głowicach i zawory wydechowe w idealnym stanie problem z wydechowymi wżery ale pasta daje) Po zrobieniu porządku z głowicami zabiorę się za zdjęcie misy olejowej i odkręcanie korbowodów w celu wymiany pierścieni(okropne przedmuchy na odmie i po odkręceniu korka wlewu oleju)
    • Przez janosik32
      Panowie Zmieniał ktoś w/w synchronizator? Który to jego numer; bo na tym wałku kilka ich jest? Zmienia się jeden (ten mosiężny) czy razem z tym drugim, takim bezzębnym, w parze?

Jak mniemam jest to numer 7.
      7700038182 ?