Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Carpinus    0

<p>Kolejny problem to podnośnik z przodu jak na zdj. a mianowicie: ładnie podnosi ale do dołu to kiepskawo opuszcza i pytanie co zrobić by lepiej dociskał bo założyłem pług do śniegu jak na zdj. i gdy jest 5 cm od ziemi to opuszcza się strasznie wolno jak dołożyłem 100 kg na pług to jak by szybciej wiec zastanawiam się na dwoma opcjami , pierwsza wagowa dołożyć z 300 kg i będzie szybciej opuszczał. druga wolał bym tą- by hydraulika go dociskała bo są dwa siłownik ale widzę, że mają węże od dołu tylko podłączone a od gory śruby czyli tak jak by była hydraulika na podnoszenie a nie na docisk, siłownik wyglądają na dwustronne. pomocy od fachowca lub kogoś z pojęciem post-161337-0-93369700-1451760821_thumb.jpgpost-161337-0-79527400-1451760842_thumb.jpgpost-161337-0-30459600-1451760860_thumb.jpgpost-161337-0-23798900-1451760876_thumb.jpgpost-161337-0-95613400-1451760895_thumb.jpgpost-161337-0-08835600-1451760910_thumb.jpg propozycje mogę wymienić siłowniki na nowsze podłączyć hydraulikę do górnych części siłownika w miejsce śrub tylko czy to coś pomoże? każde podpowiedzi mile widziane.</p>

Edytowano przez Carpinus

ASOGCURSUS    20

Wyrzuć lub zablokuj akumulator i powinno być ok

Edytowano przez ASOGCURSUS

akmaly    180

Może lepiej sprężyny założyć? Oczywiście można dołożyć przewodu i mieć docisk lub sam dzielnik i elektronicznie przełączać tylko jak zaczepisz o coś to może zaboleć a tak podrzuci pług i pojedziesz.

Widzę że jest sporo miejsca więc 2 sprężyny i będzie ok. Zresztą próbujesz pewnie na zimnym oleju, jak się rozgrzeje skrzynia to będzie lepiej.

Wiadomość z agroFakt.pl

pawel885    376

Wykręć te zaślepki z siłowników i zobacz czy jest poprawa. Możliwe że robi się podciśnienie w zaślepionych komorach

Carpinus    0

Też myślałem by w ogóle ominąć akumulator bo ma cieńsze przewody, i może one powodują, że mniejsze ciśnienie. Czy wykręcenie zaślepionych podłączeń siłownika nie spowoduje wylania się oleju przy ciśnieniu jakie panuje wew. siłownika. na ciepłym oleju też lipnie opuszcza, nawet po 5 h. jeżdżenia wolniutko, te sprężyny hmm zastanawiają mnie gdyby je założyć zewnętrznie i gdyby rozpierały to może by to przyspieszyło opuszczanie. tylko czy nie uszkadzają obudowy siłowników w końcu pług podnosi się kilka set razy góra dół dziennie. w sumie nie chodzi mi o kombinowanie tylko zrobienie by sprawnie śmigało bo nowego tuza za 4 tys. nie chce kupować bo ten działa. popróbujemy i zobaczy się. o efektach dam znać.

Edytowano przez Carpinus

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się