Skocz do zawartości

Polecane posty

xXPioter99Xx    11

Witam! :) 

Ostatnio podjęliśmy decyzje o zakupie nowego ciągnika o mocy 170 km , ale nie o to chodzi.

Teraz poszukujemy do niego jakiegoś używanego siewnika , lub też agregatu uprawowo-siewnego.

Ma ktoś może jakieś propozycje? 

Dodam ze zestaw będzie pracował na równych polach ale za to na ciężkiej glebie.

I tu moje pytanie do was , czym kierować się przy oględzinach maszyn? (na co głownie zwracać uwagę) 

Zestaw najlepiej jak był by 4 metrowy składany lub 3 metrowy sztywny :) 

Z góry dzięki , pozdrawiam wszystkich i życzę Szczęśliwego Nowego roku :) 

Wiadomość z agroFakt.pl

Matey    431

serio? masz 130 hektarów i nie wiesz jaki siewnik kupic? nie wiesz czy bierny czy aktywny? rozumiem gdybys szukał opinii pomiedzy konkretnymi modelami, no ale tutaj można Ci doradzic agro-masza czy vaderstada. 

Określ się konkretnie bo w przeciwnym razie temat leci do kosza, pozdrawiam

xXPioter99Xx    11

Przepraszam , ale napisałem temat troche na szybko :) agregat aktywny , uzywany do 80-85 tyś :) myslalem nad maszynami kverneland lub amazone , no ewentualnie kuhn , co polecicie?

timasz    52

maschio gaspardo aliante 3 m netto 85 netto powinno  starczyc na maszyne nową z 3 letnią gwarancją, siewnik pneumatyczny, maszyna z bardzo dobrą opinią uzytkowników  80- 85 tys netto starczy

tlewandowski    39

jeśli nie masz małych pól to bym polecił vaderstad rapid 300 S/C wiem że szukasz raczej aktywnego ale rozważ też taką opcje prosty mechaniczny siewnik z dużą skrzynią który radzi sobie na ciężkiej ziemi znakomicie 170KM w sam raz by pasowało

xXPioter99Xx    11

Własnie w tym jest problem , pola mam średnie ... ale są miliony słupów , studzienek i innych przeszkód. 

Raczej jestem za tym żeby kupic maszyne zawieszaną :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez samson
      Witam, jaki trzeba wlać olej do hydrauliki do DX 85 ???? Kupiliśmy pług i jest chyba mało oleju bo nie może siłownika do końca wypchnąć.
    • Przez endriu13
      Witam

Rocznie będę robił 250/300 szt. belotów  z siana słomy i sianokiszonki. Ciągnik jaki posiadam to C-360-3p.Zastanawiam się nad wyborem JD 540, 545 lub 550.Proszę o podpowiedź na co zwrócić uwagę przy zakupie kazde uwagi będą dla mnie cenne bo jestem laikiem gdyż zamierzam przesiąść z kostki na zwijkę. Z góry WIELKIE DZIĘKI :mellow:
    • Przez wiktor27
      Witam mam problem z tym siewnikiem,otóż jak ustawie parametry na dane zboże i robię próbę kręconą to za każdym razem wychodzi mi inna waga.Jak już niby jest jak chciałem to na polu wychodzi całkiem inaczej.Pomóżcie co robićbo zaczyna mnie to irytować
    • Przez KULAWA_KOZA
      Szukam siewnika zbożowego 24-28 lejków , najlepiej coś w podobie.https://www.olx.pl/oferta/siewnik-zbozowy-CID757-IDpzC7F.html#a2295f07b4
      Siewnik dla wujka do MAX 800zł
    • Przez Bolo77
      Witam chce kupic jakis ciagnik do 85km, do wyboru mam Ursus, Zetor lub Mtz tak cenowo do 25 tys.  Co polecacie?