Skocz do zawartości
gabione

Landini vision 100 warto?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
gabione    0

Witam!

Nasze gospodarstwo łacznie z dzierżawami to 18ha, uprawy teraz głównie to przenica i fasola jaś karłowy.

Nasz obecny sprzet to zetor 7211, c330.

Niestety ojciec już raczej z polem chce wziąść "rozwód" a ja oprócz pola jeszcze pracuje, i trochę brakuje czasu, aby to wszystko poobrabiac.

Zetor zaliczył w ciągu 4 lat  2 remonty skrzyni, ogólnie trafił nam się trup. Wiem, że to są jedne z lepszych ciągników ale nie nasz egzemplasz, no i najważniejsze brakuje nam przedniego.

Poszukuje ciągnika w granicach 80-100 koni koniecznie z turem.

Ostatnio oglądałem landini vision z 2003 r 3,700mh stan wizualny jest ok. Skrzynia w nim jest 5 biegowa plus na reduktorze 4 przełożenia plus chyba dwa półbiegi czy jest to ta sama skrzynia co w massey fergusson i czy jest obawa o jej awaryjność?

Gospodarz chce za niego 73tyś czy jest wogóle sens kręcić się koło niego czy lepiej coś szukać z john dera 6200-6300 pare lat starszego, a może zetor 7340? poradźcie coś

kocur666    12

Nigdy nie kupuj starych traktorów w granicachh prod 2000-2005 sa juz dojechane mtg npierdzielone ladnie wygladaja a tak naprawde to trupu pzdr

gabione    0

Nigdy nie kupuj starych traktorów w granicachh prod 2000-2005 sa juz dojechane mtg npierdzielone ladnie wygladaja a tak naprawde to trupu pzdr

To jakie widzisz rozwiązanie dla mnie? na nowy mnie nie stac, a robić czymś muszę.

Wiadomość z agroFakt.pl

krzysiek1979    57

Szukaj cos popularnego bo potem przy odsprzedazy ludziska omijaja takie marki .I nie ma co sie skupiac i napalac na jakis model zalezy co sie przyzwoitego trafi.W tamtym roku sam szukalem i nie jest to takie proste cos znalezc .Trafila sie forterra z malym przebiegiem ladnie utrzymana .I na moje 20 ha moze byc .

gabione    0

Wiem, że nie jest to takie proste, najgorsze jest to ze to totolotek nie wiadomo na co sie trafi i można nieżle się wtopic.

W tym landini jedno mnie zdziwiło że wszystkie gumy tzn na joystiku, biegach itp są porozrywane lub poprzecinane, może faktycznie nie ma autentycznego przebiegu.

krzysiek1979    57

Przebiegiem na liczniku sie nie sugeruj bo jak od handlarza to na bank cofniety .Sam robie na farmie w UK i 1tys.mth to sie robi w niecale 4 m-ce .Dobry ciagnik za granica kosztyuje te same pieniadze co u nas albo i wiecej .

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Dominik_1211
      Witam
      Zastanawiam się nad zakupem nowego ciągnika do gospodarstwa ma on głównie pracować w truskawkach ale i czasami pociągnąć pług 3 skibowy.
      Bardzo poważnie myślałem nad massyem 4707 jest on i bez DPF i bez Adblue, jedyną rzeczą która mnie w nim przeraża to jego zwrotność, która nie poraża promień zawracania po zewnętrznej to 7.7 m tym bardziej że po zwężeniu go tak aby pasował za c360 regulacja kątu skrętu została niewielka z racji tego że ciągnik posiada duże koła bo przód na R28.
      Polecicie coś innego? Najlepiej mało palącego i żeby nie było problemów z DPF-em bo lekka robota mu nie służy.
      Dowiadywałem się o zetora proxime maja nawet jakiś zamiennik oryginalny do DPF żeby gwarancji nie stracić, ale jest problem z rozstawem kół.
      Budżet 160 tys netto. Ciągnik o mocy od 75-90 km.
    • Przez ShunDevil
      Witam poszukujemy wraz z ojcem ciągnika o mocyktórej 110-140 koni.Ciągnik ma być główny w gospodarstwie.Ma być to ciągnik nowy i powinien zmieścić sie do 340 tys.

• Przez Zico99
      Witam poproszę was o opinię który waszym zdaniem i dlaczego? Tylko te dwa ciągniki mnie interesują. 
    • Przez globus512
      Witam. Proszę o opinie ponieważ zastanawiamy się nad nowym ciągnikiem, właściwie bierzemy pod uwagę tylko Valtrę lub John Deera. Moc 195 do 220km 
      Jeśli John to 6195R lub 6215R na skrzyni DD lub PQ czy AQ jak ona się tam nazywa
      Jeśli Valtra to T194 lub T214 Versu na Powerschifcie
      Na Valtrę T214 na oponach 710 tył i 600 przód, nawigacja do 2cm, skrętne błotniki, 4 pary hydrauliki, przedni tuz, miękka ośka, dolny zaczep smart Tuch i kilka innych cena 433 tyś netto mi zaproponowali. 

Co lepsze, mniej awaryjne, i mniej pali ? Będę wdzięczny za opinie. W gre nie wchodzi ani NH, ani Deutz biorę te 2 pod uwagę
    • Przez zielo0ony
      Witam serdecznie, 
      Przejrzałem nasze forum w poszukiwaniu opinii na temat traktorów wyższej mocy. Niestety nic sensownego nie znalazłem i w związku z tym postanowiłem założyć osobny temat. 
      Chciałbym aby każdy kto wie coś na ten temat się wypowiedział.
      Mamy do porównania Claas ARION, AXION oraz John Deere 7430 7530 lub 7720 7820.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.