gabione

Landini vision 100 warto?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
gabione    0

Witam!

Nasze gospodarstwo łacznie z dzierżawami to 18ha, uprawy teraz głównie to przenica i fasola jaś karłowy.

Nasz obecny sprzet to zetor 7211, c330.

Niestety ojciec już raczej z polem chce wziąść "rozwód" a ja oprócz pola jeszcze pracuje, i trochę brakuje czasu, aby to wszystko poobrabiac.

Zetor zaliczył w ciągu 4 lat  2 remonty skrzyni, ogólnie trafił nam się trup. Wiem, że to są jedne z lepszych ciągników ale nie nasz egzemplasz, no i najważniejsze brakuje nam przedniego.

Poszukuje ciągnika w granicach 80-100 koni koniecznie z turem.

Ostatnio oglądałem landini vision z 2003 r 3,700mh stan wizualny jest ok. Skrzynia w nim jest 5 biegowa plus na reduktorze 4 przełożenia plus chyba dwa półbiegi czy jest to ta sama skrzynia co w massey fergusson i czy jest obawa o jej awaryjność?

Gospodarz chce za niego 73tyś czy jest wogóle sens kręcić się koło niego czy lepiej coś szukać z john dera 6200-6300 pare lat starszego, a może zetor 7340? poradźcie coś

kocur666    17

Nigdy nie kupuj starych traktorów w granicachh prod 2000-2005 sa juz dojechane mtg npierdzielone ladnie wygladaja a tak naprawde to trupu pzdr

gabione    0

Nigdy nie kupuj starych traktorów w granicachh prod 2000-2005 sa juz dojechane mtg npierdzielone ladnie wygladaja a tak naprawde to trupu pzdr

To jakie widzisz rozwiązanie dla mnie? na nowy mnie nie stac, a robić czymś muszę.

Wiadomość z agroFakt.pl

krzysiek1979    87

Szukaj cos popularnego bo potem przy odsprzedazy ludziska omijaja takie marki .I nie ma co sie skupiac i napalac na jakis model zalezy co sie przyzwoitego trafi.W tamtym roku sam szukalem i nie jest to takie proste cos znalezc .Trafila sie forterra z malym przebiegiem ladnie utrzymana .I na moje 20 ha moze byc .

gabione    0

Wiem, że nie jest to takie proste, najgorsze jest to ze to totolotek nie wiadomo na co sie trafi i można nieżle się wtopic.

W tym landini jedno mnie zdziwiło że wszystkie gumy tzn na joystiku, biegach itp są porozrywane lub poprzecinane, może faktycznie nie ma autentycznego przebiegu.

krzysiek1979    87

Przebiegiem na liczniku sie nie sugeruj bo jak od handlarza to na bank cofniety .Sam robie na farmie w UK i 1tys.mth to sie robi w niecale 4 m-ce .Dobry ciagnik za granica kosztyuje te same pieniadze co u nas albo i wiecej .

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez konio1011
      Panowie mam pytanie. Stoje przed wyborem ciagnika i porownuje rozne specyfikacje ciagnikow. Mianowicie mam pewne watpliwosci. Jezeli traktor ma DMC na poziomie 8,5t a maksymalny nacisk na tylna os 7t to czy: Powiedzmy sam ciagnik wazy 5,5t+ damy mu obciaznik na przedni tuz 1t a z tylu zaczepimy uprawowo siewnym pelny zboza o wadze 2,5t to czy ma to racje bytu? DMC przekroczone o 500kg. Wiem ze niektorzy pracuja z takimi zestawami jednak mam watpliwosci co do eksplatacji takiego zestawu w czasie.Chodzi tu o ciagniki pokroju mf 5700 , fendt 312. Czy calkowicie odpuscic temat i wybrac wiekszy gabaryt traktora typu nh T6?Ciagnik bedzie pracowal jeszcze z bezorkowcem 2,5m, gleboszem 4lapy, + wszystkie inne lekkie prace w gosp od opryskow, nawozenia po prace z turem. Moc maks 125km.
    • Przez piotrek202127
      Witam,
      Jak w temacie szukam ciągnika 100-125km nie jestem pewien mocy i czy ma to być 4cyl czy 6cyl bo ciągnik będzie pracował na 20ha i nie wiem co by się bardziej opłacało. Dodam że teren jest dosyć pagórkowaty. Ciągnik miałby pracować z zestawem siewnym 3m (broną aktywną lub talerzówka+siewnik), pługiem 4 skibowym obrotowym.  Mam przeznaczone ok90/100tys wiadomo im taniej tym lepiej. 
      Z góry dziękuje za każdą odpowiedz
    • Przez Wozzach
      Witajcie
      stoję przed zakupem nowego ciągnika, decyzję co kupuję muszę podjąć w ciągu najbliższych 1-2 miesięcy.
      Będzie to maszyna o mocy znamionowej ok 165-175KM, przeznaczona do wszystkich cięższych prac rolnych (orka, rozrzutnik, gruber, uprawa, siew, wały, prasa, itp) na areale ok 150ha. Skrzynia powershift w zakresach lub pełny. 
      Wstępnie rozważałem New Holland T7.210.  Za NH przemawia dla mnie:
      - oczywiście atrakcyjna cena w stosunku do pozostałych marek (wg mojej orientacji, JD z analogicznym wyposażeniem to około 100.000zł netto więcej, MF, Valtra lub DF około 50.000zł netto więcej, itd)
      - oraz taka banalna sprawa, jak popularność ciągników tej marki zarówno w całym kraju, jak  i w mojej okolicy, co przekłada się na większe możliwości popytania o rozwiązanie typowych problemów w przyszłości
      Widzę w statystykach w necie, że NH w wielu krajach Europy (z wyjątkiem Niemiec) albo prowadzi w rankingach sprzedaży, albo jest na 2, max na 3 miejscu popularności. Więc nie tylko u nas się dobrze sprzedaje.
      Co sądzicie na ten temat? Czy atrakcyjna cena NH niesie za sobą niższą jakość tych ciągników? Jakieś sensowne alternatywy dla NH T7.210? 
      Miło byłoby, gdyby wypowiedziały się osoby posiadające ten ciągnik lub przynajmniej ciągnik NH z serii T7.
      Darujmy sobie wypowiedzi w stylu "ja uważam że NH to shit bo kocham JD" albo odwrotnie.
      Z góry dziękuję za rzeczowe wypowiedzi. 
    • Przez Nasters
      Witam tak jak w tytule szukam Ciągnika 110-130 km do 75 tys jako główny Ciągnik.Z góry dzięki za odpowiedzi
    • Przez radekjohn1640
      Witam
      Jaka są wasze opinie na temat tej ciągnika, i ogólnie całej serii Cs. Na co zwrócić uwagę, jak jest z jego awaryjnością i dostępnością do części ?? Mam na myśli modele od 110 do 150 km ze skrzynią biegów ZF i silnikami Sisu 
      Z góry dziękuję
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.