Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
Opublikowano

Nie widzę sensu leczenia zdrowych cieląt. Rozumiem odrobaczyć i takie tam, ale najlepsi to są Ci którzy zapobiegawczo leczą układ oddechowy. Przeważnie używają leku na literę "D", tylko nie mogą pojąć tego, że tym sposobem zamykają sobie drzwi w leczeniu ewentualnych chorób w przyszłości. No, ale cóż, każdy musi robić po swojemu.

 

Kolego tu nie mówimy o leczeniu. Ale o zapobieganiu i prewencji jak masz 30 sztuk na raz musisz zakładać że jedno może być chore a jak jedno jest chore to każde już może być.

Odnośnie leku na D.. jest on dość drogi i są jego lepsze zamienniki tylko trzeba szukać leków LA czyli o przedłużonym działaniu.

A jeżeli już się pojawi problem i coś jest nie tak polecam jedną metodę krew do laboratorium i raz dwa określą jaki lek zadziała na konkretny szczep a jest ich tysiące. Walenie różnych leków na oślep nie ma żadnego sensu.

Opublikowano

Zgadzam sie z przedmowca, tylko jesli przyjedzie 30 sztuk a na następny dzien jest pare sztywnych, a kilka ledwo dyszy przez pluca to juz za dużo nie zrobisz.. wiec trzeba uwazac co sie kupuje i od kogo :)

Opublikowano

Kolego tu nie mówimy o leczeniu. Ale o zapobieganiu i prewencji jak masz 30 sztuk na raz musisz zakładać że jedno może być chore a jak jedno jest chore to każde już może być.

Odnośnie leku na D.. jest on dość drogi i są jego lepsze zamienniki tylko trzeba szukać leków LA czyli o przedłużonym działaniu.

A jeżeli już się pojawi problem i coś jest nie tak polecam jedną metodę krew do laboratorium i raz dwa określą jaki lek zadziała na konkretny szczep a jest ich tysiące. Walenie różnych leków na oślep nie ma żadnego sensu.

 

kolego gdzie mozna tak zbadac krew i zeby  jeszcze lek podali? duzo cielakow mi zdechlo na jedna chorobe.. chcialem nawet calego cielaka zawiesc tylko nie wiedzialem gdzie.. i ile taka usluga kosztuje?

Opublikowano (edytowane)

Czyli klapa z towarem.A jak ich kondycja i wogule czy chociarz trafil jakis się godny uwagi czy wszystko sredniaki a nie które to gradobicie?Nie wiem ile km przejechaly moze transport ich trochę wykonczył,nowe miejsce i wogule.

 

Jakieś są lepsze cielaki ,ale pośrednik oszukał mnie po całości .Szkoda gadać .Dziś był u kilku doktor bo kaszlały i bokami robiły ,ale po konkretnej wizycie już jest o wiele lepiej i piją mleko ładnie .Ale kilka stówek nie moje .

Edytowane przez RafaKdziela
Opublikowano

To już o zysku z nich zapomnij jeszcze jak rynek otworzą na wołowinę z Argentyny to cena poleci na łeb http://www.agrofoto.pl/produkcja-zwierzeca/bydlo-i-mleko/umowa-z-mercosur-zagrozeniem-dla-unijnych-rolnikow,62221.html

Opublikowano

kupie cielęta mięsne - Konin , Słupca, Września i okolice po dobry towar mogę pojechać trochę dalej, jakby ktoś miał cos w okolicach lub handlował dobrym cielakiem proszę pisać.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez adamek1942
      Witam mam problem z kilkoma byczkami około 300 kg a mianowicie z 1 najbardziej chodzi o to ze bardzo słabiutko je dosłownie liźnie tylko ospę i kiszonkę z kuku, siano tak samo ale trochę lepiej, kupowałem drożdże i dawałem z ospą  bardzo nie pomogło, teraz daję im sodę bo przypuszczam zakwaszenie dawałem tą sode do ospy, a teraz mieszam i poję go wodą z sodą pomożecie co ?   planuję jeszcze odrobaczenie, byczek stracił połysk  i jest smutny. Żywienie  wygląda tak kiszonka z kuku rano do tego ospa później siano bądź słoma i to samo wieczorem.
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie planuje zakup bydła limousine i chowania na mamki na początek bym kupił około 30 szt jałówek 300kg i bym czekał do około 18 miesiąca życia jałówki do zacielenia, i tutaj mam parę pytań.  Czy jak by sie ocieliły i były na pastwisku do około 300kg  jałówki i byki razem(odsadki) czy te byczki 300kg nie bedą skakać na jałówki małe te 300kg i nie pokryją ich oraz czy ten rozpłodnik nie bedzie skakał na te małe  ?. Czy jeden rozpłodnik wystarczy na 30 jałówek ?. A moze zrobic 2 pastwiska na jedynym by były mamki z 300kg byczkami a na drugim mamki z małymi jałówkami.
    • Przez Mateusz2424
      Kupował ktoś byczki z firmy AK-ROL z Dużej Cerkwicy? Jakieś opinie?
    • Przez Matis36i6
      Witam, na początku grudnia zakupilem cieleta  (około 80-100 kg) po ostrych zapalaniech jakoś udało nam sie mniej więcej je wyleczyć  (dodam że wszystkie 14 sztuk prędzej czy później zachorowało). Cieleta znajdowały sie w całkowicie innym budynku gosp. A problem polega na tym że byki które mają po około 200 kg zaczely chorować z podobnymi zaburzeniami tj.suchy kaszel przyspieszony oddech, brak apetytu. Czy to możliwe żeby zarazily się od młodych,  czy to może zmarzmieta kiszonka z qq? Albo zbyt ciepło w oborze i różnice temperatur?  Proszę o pomoc bo jeżdżę po zastrzyki co drugi dzień a to nie daję zadawalajacych efektów. 
    • Przez Ezekiel
      Dzień dobry, chciałbym poznać waszą opinie na temat opasu byków i jałówek, jakie jest zużycie paszy, jakie różnice cenowe, zużycie paszy na kg przyrostu. Po prostu co się bardziej opłaca  Z góry dziękuję za pomoc.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v