Zoch

310 LSA wymiana olei

Polecane posty

Zoch    4

Witam.Przymierzam się do kompleksowej wymiany olei w moim 310 LSA,czyli silnik,skrzynia,zwolnice,most,piasty.Wiecie może ile wchodzi oleju do poszczególnych podzespołów,żeby orientacyjne wiedzieć ile czego kupić? :D Jakie oleje proponujecie?

extrabyk    2284

Nawiązując do pewnej reklamy można żartobliwie stwierdzić,że to niemiecki traktor więc najlepsze będą niemieckie oleje :D

zenek_19    4

polskie oleje tez niczego sobie superol silnik hipol mosty lux skrzynia hydrauliczny hudraulika no i jeszcze jakis mix do turbomatika napewno bedzie tanio

Wiadomość z agroFakt.pl

extrabyk    2284

polskie oleje tez niczego sobie superol silnik hipol mosty lux skrzynia hydrauliczny hudraulika no i jeszcze jakis mix do turbomatika napewno bedzie tanio

Jasne,że polskie też dobre ale jak już to napewno nie Superol a Turdus 10W40 lub lepszy. To jeśli chodzi o silnik. Jeśli ciągnik jest jeszcze w dobrym stanie i są szanse na dłuższą nim pracę to napewno żaden Hipol, Lux itp...no bez jaj !

Jeśli teraz kolega zaoszczędzi na olejach to dość szybko wyda duuuuuużo więcej na remonty !

Do skrzyni biegów musi być olej klasy Agrol-u lub lepszy. W tym ciągniku są raczej mokre hamucle i sprzęgła hydrauliczne predniego napędu oraz WOMu a być może również półbiegi tak więc żaden Hipol bo zniszczysz w/w podzespoły i to bardzo szybko.

Hydraulikę masz chyba w Fendzie odzielną więc najelepiej wlać taki olej jaki masz i innych ciągnikach to będziesz mógł bez obaw podczepiać przyczepy i inne maszyny korzystające z hydrauliki ciągnika.

Nie orientuję się jak jest z tym turbomatikiem w ciągnikach Fendt ale wydaje mi się,że jest to coś takiego jak sprzęgło hydrokinetyczne w maszynach budowlanych i samochodach z automatyczną skrzynią biegów a więc idzie olej klasy ATF (taki czerwony). Jeśli tak to może tu być wlany polski olej aby tylko ATF

Inna bajka to przedni napęd czyli mechanizm różnicowy i zwolnice. W te układy wchodzi relatywnie mało oleju a są one mocno obciążone więc nie ma co oszczedzać i najlepiej dać coś z górnej półki bo zdecydowanie lepiej jest dać teraz 100zł. więcej na olej niż potem 10.000zł na remont przedniego mostu..

zenek_19    4

spokojnie kiedys tylko takie oleje byly i wszystko smigalo a teraz jaka masz pewnosc co lejesz myslisz drogie to dobre a placisz tylko za naklejke w niektorych przypadkach obojetnie jaka nazwa oleju aby sie specyfikacja zgadzala a turbomatik to nie zaden czerwony atf tylko hd sae 10w pozd

tak i kolego w przednim napędzie nie jest tak jak myślicie poczytaj trochę na temat automatycznej blokady chyba że ktoś lał już niewłaściwy olej i automat już się rozleciał  jeśli na pewno cie interesuje to pytaj a dokładnie ci podam a jeśli piszesz aby pisać to opinii będziesz miał ile zechcesz

Zoch    4

Do silnika leje Turdusa 15W40 SHPD już parę ładnych lat i nie mam najmniejszych problemów.Z tego co trochę poczytałem do skrzyni,mostu,zwolnic idzie ten sam olej.Jak myślicie wystarczy 40l ?

tay29    37

do samej skrzyni wlalem 40l agrol-u, tylne zwolnice ok 3l chyba na kazda strone, turbomatik 8l hydrauluczny o gestosci 10w, silnik turdus 8-9l, do hydrauliki 30l a do przedniej osi sie nie odzywalem tylko sprawdzilem czy jest.

Zoch    4

zwolnice i piasty leje się aż się przeleje tak?Oczywiście przednie piasty śruba w poziomie.

dawid1862    1

Witam.Poleci mi ktoś jakieś normalne cenowo oleje do fendta 310lsa 1989.Chodzi o skrzynie,most,zwolnice i hydraulike.Posiadam fabryczną instrukcje która podaje olej do skrzyni SAE 80w nach MIL-L-2105 bzw.API-GL4,most oraz zwolnice MIL-L-2105B bzw.API-GL5 lub SAE 85W90.Hydraulika HD SAE 20w20

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PronarekP5
      Witam od kilku dni boryka się z problemem słabo działającej bądź wogóle nie działającej hydrauliki i podnośnika, pieniącego się oleju i jeczenia w hydraulice - opuszczając podnośnik! Dodam że problem tkwi po stronie mechanicznej nie w elektronice. A zaczęło się od uszkodzonego czujnika pozycji podnośnika - po dźwignięciu doszedł podnośnik do końca i po chwili jęczenia (spowodowanym przeciskania oleju po dźwignięciu w max pozycje i nie rozłaczeniu ciśnienia) przestało ale i sam podnośnik nie chciał nawet opuścić mimo przełączania na mechaniczne sterowani(czytaj dźwignię hydrauliki) a teraz czasem idzie czasem nie i pieni się olej w zbiorniku. Dodam również że zdarza się powietrze w przewodach. Pozdrawiam i myślę że ktoś poradzi coś na co zwrócić uwagę i co sprawdzić... 
    • Przez Lee001
      Witam, ostatnio w moim Fendzie pojawił się poważny problem z hamulcami, otóż blokują się tzn na lewym tylnym kole, dziś jak jechałem z rozrzutnikiem to zaczął się wydobywać intensywny zapach przytartych klocków, dzieje się tak jakby cały czas utrzymywało się ciśnienie w układzie i hamowało jedno koło. Czy jest to wina tego, że zmniejszyłem ostatnio luz na pedale hamulca?
    • Przez kamil_z88
      Panowie mam problem. Ciągnik się mocno grzeje wymieniona pompa wodna, termostat oraz pompa oleju. Chociaż ciągnik jest bardzo gorący to woda w chłodnicy jest zimna. Czy jest jakaś procedura odpowietrzania Fendów ? 
      Ciągnik miał mierzone ciśnienie oleju. Na zimnym ma ponad 4 a na gorącym 1.
      Jak się rozgrzeje mocno to zapala się kontrolka od ciśnienia oleju. ( czujnik został wymieniony).

Pomocy !!
    • Przez Shazam
      Witam,
      Możliwe że mój wątek został zawarty już w jakimś z innych tematów, aczkolwiek nie moge go odszukac, lub też wymienione wskazówki są mi niezbyt pomocne. Prosze wiec o pomoc, jeśli ktoś ma chociaż chwilę na to.
      Jakiś czas temu z pomoca majego znajomego mechanika kupiłem fendt'a farmera 311 turbomatika, dokładnie to model z '98 roku. Zagłembiając się w jego obsługe, zauważyłem że zaczeły wyswietlać pewne błedy. Wyszukując informacji na ten temat natchnełem sie na różnego typu odpowiedzi i podpowiedzi na temat tego iż takowe errosy można usuwać, niestety wszystkie wskazówki udzieleone w innych tematach nie były pomocne. Chcąc uzuskać pomoc na ten temat, zwracam się do was forumowicze. W sprawach elektroniki i elektryki nie jestem zupełnym laikiem, poniewaz ukończyłem szkołę o tej specyfikacji, lecz bez schematów, to dość trudno wszystko sprawdzić samemu, wiec też może jesli ktoś posiada jakiegoś typu opisy błedów do tych maszyn, to bardzo proszę o takie pomoce, wiele mi to pomoże w szukaniu za pomocą aparatury pomiarowej, danych czujników i podzespołów. Jeśli chodzi o usuniecie tych błędów, to nie moge tego rozgryźć.
      Pozdrawiam.
    • Przez Misiaczek57
      witam podczas zmiany kierunku jazdy zamiast pokazywać się strzałka do przodu na panelu u góry to wyświetla się na wyświetlaczu środkowym strzałka jazdy do przodu a tamta nic nie świeci

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.