Skocz do zawartości

Polecane posty

petro11    19

Problem z czujnikiem siły uciągu tylnego podnośnika. Tyle jest w instrukcji. Także pozostaje serwis.

XTRO    160

ale to mi tylko raz wyskakuje jak zapalę ciągnik, później nie. Może trzeba coś zmienić w opcji uciągu czy coś takiego ?

Edytowano przez XTRO

Wiadomość z agroFakt.pl

petro11    19

Ja mam 7730 i nie mam pojęcia co to może być. Czasami jakaś błahostka. Ja tam bym to zostawił aż wyjdzie na jaw, albo przejdzie mu. U mnie np. od 2 lat w 6930 ubywało trochę płynu z chłodnicy i też nie wiedziałem co jest. Od czasu do czasu jakiej błędy wyskakiwały od silnika, a w tym roku zaczął przeraźliwie dymić na biało i płyn szybko uciekał. Okazało się że EGR cały był zalany płynem bo chłodniczka za kolektorem od chłodzenia spalin była dziurawa i po 2 latach samo wyszło co jest. Czasami nie warto grzebać i brać serwisu bo będą szukać i nic nie znajdą.

XTRO    160

ok dzięki. Zobaczę co się będzie dalej robiło. Będę dawał znać.

Ja mam 7730 i nie mam pojęcia co to może być. Czasami jakaś błahostka. Ja tam bym to zostawił aż wyjdzie na jaw, albo przejdzie mu. U mnie np. od 2 lat w 6930 ubywało trochę płynu z chłodnicy i też nie wiedziałem co jest. Od czasu do czasu jakiej błędy wyskakiwały od silnika, a w tym roku zaczął przeraźliwie dymić na biało i płyn szybko uciekał. Okazało się że EGR cały był zalany płynem bo chłodniczka za kolektorem od chłodzenia spalin była dziurawa i po 2 latach samo wyszło co jest. Czasami nie warto grzebać i brać serwisu bo będą szukać i nic nie znajdą.

To sie ciesz ze tylko chlodniczka egr.... u mnie byly podobne obiawy..

Efektem byla chlodniczka przepalona i zajechana turbiana.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kamilmaster88
      Witam. Mam Claas-a Dominator-a 98SL Maxi z 88 roku. Problem polega na tym że włączając młocarnie i heder lampki od awaryjności ( przenośników zbożowych kłosowych pochyłego itp ) Nie gasną . A z tego co mi wiadomo gdy wszystko jest OK to nie powinny się zapalać , dopiero gdy jest awaria i przenośnik stanie to wtedy powinno się zapalać kontrolka i brzęczek dawać sygnały . Także jak widzicie mam problem z elektryką tej całej ,,centrali sterującej,, mówiąc po chłopsku wyświetlacza . Także zauważyłem dziwne latanie wskazówki na zegarze przy kierownicy , mam włączoną młocarnie i chcąc jechać do przodu posuwam lekko joistic i wskazówka od obrotów szaleje . Co jest przyczyną ? Czekam na wszelkie pomocne wskazówki bardzo dziękuję za wszelkie próby pomocy , jeśli coś wyjaśniłem niezrozumiale proszę powiedzieć , spróbuje wytłumaczyć ponownie
    • Przez wildagro12
      Witam, mam pytanie odnosnie Renault Ceres 95X z 1995r. - czy mozna zmienić (zwiększyć) kontrast/jasność podświetlenia wyświetlacza, który pokazuje prędkość/ mth itd.
      Myslałem, że wystarczy np. dłużej przytrzymać guzik, którym zmienia się wyswietlany parametr (po prawej stronie deski rozdzielczej) i wtedy wejdę w jakieś ustwienia - ale nie.
      Podświetlenie działa dobrze gdy wyłączę zapłon, ale tylko przez około 1 sekundę. Normalnie podczas pracy pracy, w słoneczny dzień, nie widać praktycznie nic.
      Załączam zdjęcie deski rozdzielczej z tym wyświetlaczem. Sorry za jakość, ale tylko takie znalazłem w sieci, a chwilowo nie mam aparatu.

• Przez MSKOTI
      Witam mam John deera 6620 i po odłączeniu akumulatora przestawiły mi się kolory w wyświetlaczu dawniej tło było białe a teraz jest czarne co mam zrobić żeby wrócić poprzednie ustawienia ?
    • Przez PiotrChyliski
      Witam całe forum i użytkowników. 

Z moim Massey'em stał się taki problem. Orałem nim w polu w 5 skibach obrotowych. Z każdym to podnoszeniem pługu miał jakby coraz ciężej go podnosić lecz podnosił z taką samą szybkością. Na wolnych obrotach zaczęły z tyłu ciągnika dochodzić dziwne dźwięki: takie jakby jęczenie, że coś go boli no ale nadal robiłem. Dojechałem do końca pola uniosłem pług i zacząłem go obracać i pług stanął a w Massey'u rozłączyło całą hydraulikę. Zginęły wszystkie biegi, półbiegi, napędy, przestała działać kierownica. Szybko zgasiłem i zapaliłem na nowo. Zapalił się trójkąt na czerwono oraz żarzy się kontrolka nr.9 "Niskie ciśnienie obiegu oleju". Ciągnik po gaszeniu gasł tak powoli i słychać było jakby w środku coś tak strasznie powoli się zatrzymywało w nim te wszystkie wałki i tak dalej. Po nocy na podwórzu zapaliłem go na nowo i od razu w ciągniku nie ma nic. Zapala się trójkąt, kontrolka nr.9 i za 2 sekundy gaśnie to wszystko i jest pusty wyświetlacz, nic się nie świeci. Po wciśnięciu sprzęgła dzieje się to samo. Na 2 sekundy zapala się trójkąt i nr.9 i za chwilę wyłącza się.

Ostatnio problem był z półbiegami, działo się to co wyżej ale chodziło wspomaganie i hydraulika a brakowało półbiegów. Przyjechali jacyś mechanicy zabrali moduł pod schodami do naprawy, przyjechali podłączyli okazało się, że nic to nie dało i jakieś kabelki poprowadzili pod ciągnikiem ale od czego to nie wiem bo nie chcieli powiedzieć. Ciągnik chodził dobrze dopóki nie poszedł na pole. Najpierw w rozrzutniku zaczął sam się wyłączać WOM a teraz to. Nie mam sił na ten ciągnik i już nigdy więcej Massey'a ale w polu trzeba dokończyć. Ma ktoś jakieś rady, pomoce? Za wszystkie sugestie będę niezmiernie wdzięczny!

Pozdrawiam, Piotr
    • Przez tomrolnik
      Panowie . Mam problem z nh tsa 110 błąd ten wyskakuje podczas jazdy i podniesienia tylnego tuza, co może być przyczyną? ? Ciągnik jedzie tylko cały czas pika sygnał a po czasie jednostajny sygnał i stop. Dodam że nie występuje to ciągle podczas pracy z talerzówka błąd ten się pokazał po całym dniu pracy , dzisiaj od rana .  https://www.youtube.com/watch?v=dTEa6j3HbL0