lukardo

Byk mało je

Polecane posty

lukardo    0

Witam otóż mam byka czysty HF wiek 7 miesiecy waży ok 300 kg . Mam niewielki problem ponieważ on niechętnie je kiszonkę z kukurydzy. Daję mu rano i wieczorem wiadro mleka, kiszonke z kukurydzy, odręby z pszenicy i siano. Wode ma cały czas z poidła . Prosze o porade z góry dzieki 

Wiadomość z agroFakt.pl

lukardo    0

Nie dale mu żadnych ziemniaku ani buraków bo poprostu nie mam sieje tylko 10 ha kukurydzy i reszta trawy + 2 ha lucerny a i jeszcze w tym roku żyto posiałem na bele 5 ha 

kuba55    458

ja bym  jeszcze dal sruty  jeczmiennej i owsianej  z koncentratem . sruta  i koncentrat to podstawa  a otreby to zapychacz ,

coraz gorzej

jonek98    1310

Właśnie daj mu drożdży u mnie jałówka nie chciała jeść a jak po drożdżach poprawił się jej apetyt

lukardo    0

ja bym  jeszcze dal sruty  jeczmiennej i owsianej  z koncentratem . sruta  i koncentrat to podstawa  a otreby to zapychacz ,

Teraz kupiłem mu CJ-ki i witaminy do tego 

oktawia1988    13

Jak nie będzie pil mleka, będzie więcej jadl, u mnie wogole sruty nie chcą jesc cielaki do 4-5 mcy, gdy maja mleka do oporu, a jak odstawiam mleko- wszystkie nagle sa glodne .

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez renifer
      Hej haj hello!

W jakim wieku osiągają u was taką wagę (około 320 kg) byczki - chodzi o rasy mięsne lub mieszańce ale tylko "kolorowe" biało czarne i hf nie wchodzą w grę?
      Czym ich żywicie?
      Interesuje mnie taki przykład, że byczki kupione są w wadze około 110kg, trzymane luzem w grupie 3-4 sztuki. Swoją przygodę zacząłem od niedawna (ale nie o to chodzi). Ja swoje karmiłem na początku w taki sposób: jedna grupa (4szt.) dostawała mleko od krowy oczywiście rozcieńczone z wodą, śrut zbożowy( mieszanka +jęczmień +pszenica)+ "biomilk" + czasami witaminy, na sucho do żłobu i siano na "drabinkę" plus słoma, z upływem czasu zielonka i gdy już miały wiekowo 7 miesięcy to od czasu do czasu surowe ziemniaki. Sprzedałem je w wieku 10 miesięcy (handlarz kupił dla siebie do dalszej hodowli) waga orientacyjna 410 kg. (Wariant trochę tańszy bo swoje mleko)
      Druga grupa dostawała to samo tylko że na początku nie miałem "swojego" mleka więc kupowałem sztuczne (ale to koszt nie mały), w chwili obecnej byczki te mają na moje oko 250 kg wiek 7 miesięcy. Jak będzie dobra cena to sprzedam je w wadze 320 kg (eksport).

Ale w przyszłości interesuje mnie taka opcja:
      Zakup takich cieląt i od razu pojenie wodą + osypka na sucho + siano +słoma.
      Pytanie moje brzmi W jakim wieku powinny osiągnąć wagę ok. 320 kg.??? ( wiem że zależy to od wielu czynników) ale tak średnio ( rasa sim. plus mieszańce z tą rasą )
    • Przez Łukcio
      jaki koncentrat podajecie dla byków? Ja podaję Sanbullale myślałem nad zmianą. Opłaca się zmieniać na inny? Jak tak to na jaki?
    • Przez Kondzio342
      Witam. Koledzy ma ktos na miar na sprawdzonego handlarza cielat. Interesuja mnie mięsne najlepiej czerwone i tylko polskie. Ktos kogos ma sprawdzonego. Jakis kontakt?????
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie,za jakiś czas przechodzę na bydło opasowe tj. byki na początek z 40sztuk i stopniowo zwiększać do 60 sztuk bo na tyle tylko pozwala areał  i chciałbym od was sie dowiedzieć skąd brać byczki tak w wadze 70-90kg za rozsądne ceny oraz chciałbym sie dowiedzieć czy np dla byczków 100kg jak i 400+ taka sama śruta ? Oraz jakie wy stosujecie śrute jakie proporcje ? 
    • Przez mantas
      Mam na myśli kupowanie młodych byczków, odchowywanie i sprzedawanie, jest to opłacalne czy nie?
      Jak ktoś coś wie to proszę pisać, i proszę o pomoc w rozpoczęciu takiej hodowli

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.