Skocz do zawartości

Polecane posty

XMK13    365

Z tego, co widzę to MF 16 jest odpowiednikiem Sampo Rosenlew 580. Jedynie silniki się różnią. A jak wiadomo, jest Bizon Z140, który jest bliźniaczym modelem nowszej wersji Sampo 680, czyli Sampo 2020. Tak więc chyba najlepiej poczytać na forum właśnie o Bizonie Z140 (Bizon-Sampo 2020).

wiesiek63zmc    24

A moglibyście napisać coś o sampo 580, jeśli jest to odpowiednik MF16. Jestem o krok od kupna tego MF:

- rocznik 1988,

- silnik Perkins 4,

- wygląd bardzo dobry.

Mam do koszenia 22 ha podczas żniw. Do tej pory kosiłem MF 186 prawie bez awarii, ale zależy mi na kabinie i trochę większej wygodzie.

Proszę o opinie.

Czytam fora o MF ale są to raczej szczegółowe opisy awarii, a nie takie ogólne opinie. 

Wiadomość z agroFakt.pl

wiesiek63zmc    24

Kupiłem już MF16, rocznik 1989-91 (trudno stwierdzić jednoznacznie). Na oko wygląda dobrze. 

Mam pytanie do posiadaczy tego modelu (ewentualnie SAMPO 580): Podejrzewam, że będzie przy koszeniu słabo czyścił, bo nie da się sitami przytrzymać np. pszenicy w kłuskach albo w plewie. Stąd moje podejrzenie, że nie ma powrotu na młocarnie, tylko kłusowy podaje z powrotem na sito. I jak się przytka sito górne to zacznie krążyć albo wyrzuci. 

Napiszcie na jakim sicie dolnym młócicie (wielkość otworu). I jak ustalacie kierunek wiatrów ( bardziej płasko czy raczej pod większym kątem).

Z góry dziękuję za odp.

wiesiek63zmc    24

Witaj!

Potrzebuje waszej pomocy Nie wiem jak zabrać się do wymiany łożysk na odrzutniku w MF 16

Wiadomo zdemontować pierwsze koła z wału nie wiem jak zrobić szczelinę między obudową łożyska a blachą poszycia aby założyć ściągacz, może są inne sposoby o których nie wiem Proszę o pomoc

Pozdrawiam 

krzysiek1979    39

Kolego ja wymienialem w D3000 i wyciagalem caly odrzutnik .Najprosciej  to trzeba wyciagnac go calego poniewaz nie wiadomo czy lozyska latwo zejda .Na odrzutniku poszly w miare latwo ale jak wymienialem na bebnie trzeba bylo je ciac palnikiem bo grzanie i hydrauliczny sciagacz nie pomagal .

wiesiek63zmc    24

U mnie żeby wyjąć odrzutnik muszę wyjąć pierwsze wał który przechodzi przez odrzutnik a żeby wyjąć wał muszę pozbyć się łożysk.

Wcześniej miałem MF 186  i tam były blaszane flanszę do których były przykręcane obudowy.

Można było cofnąć nieco obudowę i wyciąć łożysko szlifięrką kątową a resztę przecinakiem natomiast w tym łożyska są dość głęboko więc szlifierką nie dojdę bo uszkodzę obudowę.

Pozdrawiam 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wiesiek63zmc
      Witam,
      jestem nowym posiadaczem MF16. 
      Czy jest możliwość smarowania łożyska docisku sprzęgła czy raczej czekamy aż się rozpadnie, a przy okazji zniszczy docisk???

Zauważyłem przy obudowie sprzęgła okienko, ale nie widzę tam ani kalamitki, ani przewodu z kalamitką.

Chętnie porozmawiałbym z użytkownikiem podobnego kombajnu. 

Z góry dziękuję