Skocz do zawartości
BARTOLA

zetor 7011 trzeszczą biegi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
BARTOLA    0

witam mam zetora 7011 i mam taki problem ponieważ trzeszczą mi biegi nie zawsze trzeszczą ale czasem tak i nie dam rady wtedy wrzucić biegu trzeba wtedy puścić sprzegło i jeszcze raz wcisnąć i wtedy wchodzą wystarczy podciągnąć sprzegło czy skrzynia do roboty?

jarecki7745    19

masz 3 opcje kolego wysprzęglik pompka lub sprzęgło ja u siebie miałem podobnie w 7745 wymieniłem pompke i wysprzęglik a okazało się sprzęgło czyli rozpołowienie i wymiana na nowe teraz hula jak trzeba , możesz jeszcze zobaczyć do łopatek przez otwór za aku kręcisz łyżką latarka i patrz czy łapki śą całe

Wiadomość z agroFakt.pl

DarekD    56

w 7011 nie ma wysprzęglika ani pompy -są cięgna . Można podciągnąć i popróbować -cóż to szkodzi ??

Maikel1987    1

U mnie jest podobnie w 7245 , mam tak ze prawie każdy bieg wchodzi z taki zgrzyt em , nie zawsze ale przeważnie tak jest , co to może być ?

DarekD    56

po pierwsze -zapewne masz niesynchronizowaną skrzynię więc zgrzyty to nic nietypowego .

Nasilenie tych zgrzytów pojawiło się nagle czy tak już było ? W 7245 jest hamulec skrzyni i możliwość jego  regulacji .Spróbuj podciągnąć .

Może też wina leży po stronie sprzęgła ,ale tak na odległość to ciężko zdiagnozować jednoznacznie .

seweryn20    575

No właśnie. faktem jest że w takiej skrzyni zgrzyt to nic dziwnego. Wyreguluj najpierw jak należy i to nie na cięgle ale od podstaw na łapach. 

Luz pomiędzy dźwigienką a łożyskiem ma wynosić 4 mm optymalny, 2,5 minimalny.

Przy okazji sprawdź stan samych łap i podkładek pod nimi. Lubią robić bałagan.

Maikel1987    1

Tzn powiem Ci ze użytkuje go od niedawna i powoli chce go doprowadzić do stanu porządku bo wiadomo swoje lata już ma . Będę musiał kręcić wałem?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się