karol

JD 5720, 5820

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
brzozak2    241
Tak 135 km +5 skibowy pług + wał sora ,ale nie chce mi sie wierzyć . Brzozak2 ma ciężkie ziemie bez górek(tak mi sie wydaje) i 5 skibowy pług ciąga ,,troche,, wiekszym ciągnikiem i to bez wału .

hehe pan jd 6820 czesto w kinie sf oglada i to sie chyba udziela :):D:) poza tym wal na glinie, heh no dobry zart i jeszcze zabiera 40 cm mniej od pluga wogole udany post.

tak wiec wyobraznia nie zna granic :) ale przynajmniej zabawne sa takie posty, tylko pewnie teraz sie zacznie uswiadamianie nas, ze to jest mozliwe i jeszcze sie wspaniale sprawdza

wojtek dobrze pamietasz u mnie nie ma gorek, plasko jak na stole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon29    0

Fakt trochę śmieszny ten post :D Niby na jedną skibę jest liczone 30 KM, ale to to zależy głównie od tego jaką ma się ziemie. U mnie np. 6210 ( 94 KM) ciągnie 4 skiby (kuhn master) bez problemu. Tyle że ja nie mogę orać głębiej niż 20 cm bo wyoruje żółty piach. No i moje ziemie to piachy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Widocznie kolega zle sprecyzował swój post, ponieważ ma pług który ma 5 skib i MOŻE orać nim te 2,4m. ALE na pewno tego nierobi...tym bardziej patrząc na wielkość wału :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD6820    0

Panowie!!! Skąd u Was tyle pesymizmu. Widze że tylko pan dyczkowski wykazał się inteligencją. Jak dostałem nowy pług to był rozstawiony na 2 metry i dobrze bo campbell też ma tyle. Orałem tak pod rzepak a na dowód że to się sprawdza mam filmik nakrecony telefonem i jak zdążę to jeszcze dziś go dodam do galerii. Następnie rozstawiłem pług na 2,4 metra i tak orałem całą jesień ale już bez wału bo i po co.

Do kina na sf nie chodze i to nie mi się coś udziela. Nie wiem co masz do wału na glinie, domyślam się że może chodzi o obklejanie się. Mój ma łańcuchy pomiedzy talerzami które go czyszcą cały czas więc nia ma mowy o takim problemie.

Dodam dziś jeszcze kilka fotek to może koledzy bez wyobraźni zmienią zdanie.

 

To są fotki a filmiki będą jutro

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=37800

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=37799

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=37798

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=37797

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD6820    0
Ok ciąga te 5 skib ,ale górek to nie widac no i bez wału ,a to sam przyznasz duuża róznica .

Z wałem mam filmik. Jutro dodam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

no ale jest ugor ...


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

Spoko jeśli na glinie ciągasz 5 skib i wał to naprawdę zwracam honor . Swoje opinie co do mocy do pługa na glinie biorę min. ze swoich obserwacji gdzie Forterra 104 km jest min. 20 km za słaba do 4 skib i to zagonki bez wału .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Takie nieśmiałe pytanko-ten temat nie nazywał się aby JD 5720 ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD6820    0
Spoko jeśli na glinie ciągasz 5 skib i wał to naprawdę zwracam honor . Swoje opinie co do mocy do pługa na glinie biorę min. ze swoich obserwacji gdzie Forterra 104 km jest min. 20 km za słaba do 4 skib i to zagonki bez wału .

Bo Forterre ma moc podaną na silniku a JD na WOMie a to dużą różnica. Moj na silniku ma pewnie ze 160 km ale nikt nie wie. Tak powiedział Pliszka Robert jak był u mnie z hamownią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

narazie to na zdjeciach nie bylo walu, a plug widac jakby byl rozstawiony na 2 metry a nie 2,4 chociaz nie ma lepszego ujecia zeby mozna bylo to ocenic, no i oczywiscie na zdjeciach nie mozna ocenic szybkosci orki.

nie wiem co by ci dal wal na takiej ziemi jak pokazales na zdjeciach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

JD nie podaje mocy na WOM !Skąd jesteś JD 6820 bo ostatnio dzwonili do mnie z Contractusa abym podał numer P.Pliszki (jakiś klient był widocznie równie jak ja upierdliwy :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

Zetor i JD podaja moc wg tej samej normy ECE R24, także ich konie są jednakowo mocne...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD6820    0
narazie to na zdjeciach nie bylo walu, a plug widac jakby byl rozstawiony na 2 metry a nie 2,4 chociaz nie ma lepszego ujecia zeby mozna bylo to ocenic, no i oczywiscie na zdjeciach nie mozna ocenic szybkosci orki.

nie wiem co by ci dal wal na takiej ziemi jak pokazales na zdjeciach?

Ale Ty jasteś upierdliwy. Jutro zrobie Ci zdjęcie pługa w miejscu gdzie się nastawia szerokość orki to sam zobaczysz. Jak już pisałem mam filmik gdzie wyraźnie widać i prędkość i wał. Mam go na telefonie tak jak fotki, które dodałem.

A na tej fotce z zaoranym nieużytkiem nie było wału bo wał ciągam tylko przy orce pod rzepak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablooo    0

Na jednej z fotek p.JD6820 widziałem JD5720 z obracajną trójką. Co to za pług i jaką szerość zabiera na skibe i ile śladu koła ciągnika zaoruje?Czy 5720 dobrze sobie radzi i na jaką głębokość? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD6820    0
no wiec czekamy na filmik, jesli to wszystko sie potwierdzi to bede musial "wypluc" wszystko to co napisalem w tym temacie ;)

znajomy ciagal nim taki plug 5x50 http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=28301 i teraz ciagnie 4x50 bo JD mial za ciezko i przy predkosci 6-7 km/h zdarzalo sie, ze spadal z obrotow

dodałem filmik ale coś mi chyba nie poszło bo go nie ma. daj mi maila to ci prześle. filmik czyta nokia media player lub realplayer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

marekdjlysy@wp.pl

 

 

ja tez poprosze, ale lepszym wyjsciem bedzie wstawienie go na YT


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

ja juz wysylasz to wyslij i mi ;)

xsc924@gmail.com


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

widzialem juz filmik i rzeczywiscie fajnie sobie jelen radzi z tym plugiem, ale niestety widac raczej ze to konkret piach jest, wzniesien ani glebokosci nie da sie ocenic, wiec to nad czym byla zarliwa debata pare dni temu jest nadal sprawa otwarta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez slawek_82
      Witam. Czy jest możliwość w JD 6920 z układem paliwa Comon Rail zmniejszyć obroty na biegu jałowym z 850 na trochę niższe??
    • Przez Adamox
      Witam
      Mam problem
      W ciągniku widocznym na zdjęciu tj 7820 pojawił się problem z układem (chyba) paliwowym lub elektrycznym, lecz do tej pory nie jest to pewne 
      Przez pewien czas wyskakiwał błąd filtra paliwa , spontanicznie lub wtedy gdy pracując w polu traktor dostawał większego obciążenia ,lecz błąd był ignorowany gdyż filtry były wymienione na nowe
      Dzisiaj pracując w polu nie dało się ujechać 50m bez awarii , pracując z pługiem ciągnik zaczął przerywać podczas jazdy, ginęły obroty silnika a traktor na sekundę przygasał.
      Obroty nie były wgl sczytywane bo w miejsce obrotów pojawiały się - - - - - a podczas tego wyskakiwał błąd układ łączności , w międzyczasie również pojawił się błąd, lecz nie zawsze ,regulatory operatora 
      Zostały sprawdzane bezpieczniki lecz nic to nie dało 
      Był również pomysł z układem paliwa , zostały zakupione i założone nowe filtry paliwa ,pompka, przewody sprawdzone czy są drożne, odpowietrzenie zbiornika itd
      Co najlepsze zjawisko to występuje tylko podczas pracy w polu na biegu C3/4 gdyż na takim pracowałem 
       w trakcie jazdy po drodze wszystko jest w porządku (nie wiem czy ma to jakiekolwiek znaczenie jednak naprawdę jest to dziwny zbieg okoliczności) 
      Dodam jeszcze ze problem ten pojawił się już na wiosnę gdy ciągnik pracował na jałowych obrotach , na chwile przerwał prace silnika (nie gasnąc) i ginęły obroty oraz błąd układ łączności oraz gdy stał w garażu jakiś czas , przed odpaleniem już nie czytał obrotów ponieważ w tym miejscu tak jak i teraz pojawiały się kreski a nie 0 itd
      Można powiedzieć że Problem ten wtedy rozwiązał się sam bo wszystko nagle zaczęło działać i pracować , kilkadziesiąt hektarów przerobione bez problemu , a teraz z dnia na dzień zepsuł się i przyczyna jest nieznana do tej pory
      Może ktoś spotkał się z czym takim lub podobnym 
      Z góry dzięki

    • Przez zielo0ony
      Problem bardzo dziwny, otóż brak tylnych kierunkowskazów przy John Deere 7820. Przednie mrugają zgodnie z prawidłowym rytmem. Po podpięciu np przyczepy kierunkowskazy w przyczepie też działają prawidłowo. 
      Światła awaryjne działają również tylko z przodu.
      Mieliście może taki przypadek? 
      Proszę o jakieś wskazówki.
    • Przez slawek_82
      Witam. Mam takie pytanie chodzi o John Deere 6920 na Coman Rail przy każdym uruchamianiu silnika musi jakąś chwilę, kilka sekund zakręcić dlatego pytanie czy to normalne i tak te silniki mają czy może coś być nie tak i powinien palić od tzw. strzała...
    • Przez slawek_82
      Witam. Chodzi o układ pneumatyczny a konkretnie o sprężarkę powietrza czy jest możliwość wyłączania kompresora i załączania tylko kiedy jest potrzeba, tak aby nie byla ona cały czas aktywna i nie pompowała powietrza??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj