Maniek11001

Jd 6220 nie działa prędkosciomirrz, elektryczny i wskazowkowy

Polecane posty

Maniek11001    3

Koledzy w Johnie przestal dzialac predkosciomierz elektryczny i wskazowkowy. Obroty i motogodziny dzialaja. Co moze byc przyczyna ?

Temat przeniesiony do odpowiedniego działu

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
może uszkodzenie bezpiecznika odpowiadającego? albo czujnik prędkościomierza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zyboo    0

Czujnik prędkości jazdy znajduje się w dolnym deklu wyjścia do przedniego napędu 

IMG_0275.JPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolNBR    0

Witam, mam taki sam problem w 6320 co było przyczyną braku wskazań? Bo u mnie po wymianie czujnika prędkości nadal nie działa prędkościomierz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez malutki22_12
      Witam
      Zakładam ten temat, aby podzielić się moim pomysłem, Może zaczne od początku.
      Kilka lat temu zepsuł mi się dwuwskaźnik, i wpadłem na pomysł że taniej będzie założyć zegary o żuka, przerobiłem tablice w której są umiejscowione zegary i miałem dodatkowo wskazanie ciśnienia oleju ( które później podłączyłem pod zbiorniki powietrza), i ładowanie. Wszystko pięknie działało, elektryczny czujnik temperatury wody też okazał się niezastąpiony. koszt tej przeróbki ok 20 zł bo zegary dostałem na szrocie. Po kilku latach bezproblemowej pracy wpadłem na lepszy pomysł. Otóż wymyśliłem sobie że założe zegary od poloneza. W polonezie jest prędkościomierz na linkie więc przełoże mechanizm i przerobie tarczę i będzie elegancko. Oprócz tego w polonezie jest elektroniczny obrotomierz i obmyśliłem że działa on na zasadzie impulsów, więc na półośce od strony nakrętki założe małą tarczę z magnesami, a na dekielku kontaktron( czujnik który zamyka obwód gdy w pobliżu jest magnes) w ten sposób zliczę prędkość obrotową półośki. A obrotomierz który po przerobieniu taczy, będzie wskazywał prędkość ciągnika Dodatkowymi korzyściami jest duża liczba kontrolek. Prace nad tą przeróbką juz zacząłem, tarcze już mam zaprojektowane i oddane do druku, będzie w ten sposób że same cyfry będą się podświetlać. Mechanizm obrotomierza ursusa zamontowałem w zegarach poloneza. I z moich wstępnych wyliczeń wynika że na półosi musi być 12 magnesów i trzba w obrotomierzu dolutować trzy kondensatory. Co do kosztów to są niewielkie:
      Zegary ok 30 zł (akurat miałem więć mnie nic nie kosztowało)
      druk tarczy 5 zł
      magnesy 10 zł
      kontaktron 2 zł
      kondensatory 2zł

      W sumie niecałe 50 zł, więc taniej niż kupić nowy dwuwskaźnik, A satysfakcja z pracy bezcenna. Co do mocowania, to wystarczy dorobić nową tą tablice co są zegary.
      Na razie nie mam aparatu więc nie wstawie zdjęć z moich prac. Co sądzicie o moim pomyśle?
    • Przez pAvCiO3oo9
      Witam. Mam pytanie do użytkowników tego modelu. Mianowicie czy jest jakiś sposób, by ciągnik pokazywał prędkość jazdy w kph zamiast w mph?
    • Przez darekwrzesinski
      Witam
      Mam problem w moim Dominatorze 68 z prędkościomierzem. Dokładnie chodzi o to że jak mam włączone obroty młocarni i przełączę na prędkościomierz wskazówka spada automatycznie na zero. Szukałem czujnika ale nie mogę go zlokalizować. Proszę o pomoc i z góry dziękuję.
    • Przez lukbold
      Pytanie do znawców elektryki, elektroniki... co trzeba dokupić aby zczytać z czujników MF 3060 prędkość jazdy, prędkość obr WOM? Pewno można gdzie ze szrotu wyrwać ten wyświetlacz datatronic ale domyślam się że tanio nie będzie.... marnują się te wyprowadzone koło sterownika autotronic kostki... zapewne licznik rowerowy działa na innej zasadzie niż te czujniki w traktorze? jakieś pomysły?
    • Przez PiotrChyliski
      Witam. Gdzie w Massey'u 8160 znajduje się czujnik prędkości? Padł mi cały sterownik i kupiłem drugi. Wszystko jest jak powinno i wszystko mi działa oprócz tego, że na czwartym biegu mogę jechać maksymalnie 25-30km/h na półbiegu B. Po wrzuceniu C kontroli A,B,C,D migają i automatycznie zrzuca mi na półbieg B. Z tego co wyczytałem mam komputer zaprogramowany na niższą prędkość. W poprzednim sterowniku miałem ograniczenie do 40km/h. Na chłopski rozum pomyślałem, że odepnę prędkościomierz lecz nie mam zielonego pojęcia gdzie on się znajduje. Według schematu doczytałem się, że jest to ta puszka plastikowa pod schodami z lewej strony. Odpiąłem ją od sterownika lecz nadal pokazuje mi prędkość. Jazda z rozrzutnikiem 25km/h jednak mnie nie satysfakcjonuje. Ktoś pomoże?
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj