Skocz do zawartości
micgal39533

brak apetytu u bydła mięsnego

Polecane posty

micgal39533    61

Witam 

chciałbym się zapytać czy znacie jakieś dodatki do paszy które pobudziły by apetyt na jedzenie bo w ostatnich dniach mam duży problem ze swoimi bykami gdyż praktycznie nic nie jedzą. 

maciejo360    27

Podaj więcej szczegółów, ponieważ to że nie jedzą może być czegoś skutkiem, lub po prostu się przejadły, daj im ze 2 dni słomy, a jak nie pomoże to kup drożcze paszowe i uważnie je obserwuj.

micgal39533    61

no wiec dostają śrutę zbożową do tego sianokiszonka i siano, słoma. 

Kilka sztuk wyjadają wszystko normalnie a reszta stoi i się przygląda co ma w żłobie. 

Wiadomość z agroFakt.pl

prox7441    5

Potrzebuję porady, bo chyba zbyt gwałtownie wprowadziłem kiszonkę z kuku i moje byczki (ok 200- 300kg) bardzo przeżuwają, mało piją wody i ogólnie jakieś takie nie bystre się zrobiły. Dodatkowo jędzą ziemniaki no i oczywiście śrutę z owsa jęczmienia i kukurydzy z otrębami i sanbulem. Co teraz zrobić czy wystarczy przegłodzić je trochę? bo niby jeść jedzą ale to nadmierne przeżuwanie to nie objaw jakiejś kwasicy czy czegoś innego?

grzesiek88    90

Jak przeżuwają to nie jest źle tzn żwacze im funkcjonują, gorzej jakby przestały przeżuwać. Przegłodź je i powinno pomóc, jeśli nie dostały ochwatu, zerknij na kopyta czy nie zaczynają puchnąc bo umnie kiedyś tak miały dwie sztuki, wprawdzie po jakimś czasie im to minęło ale potem już nie dalem rady ich ładnie dopaść. I pamiętaj jak wprowadzasz im coś nowego to rób to powoli od małych porcji i systematycznie zwiększaj. A na brak apetytu ja swoim dawałem drożdże zwykłe z piwem i cukrem, wlewałem do pyska dwa razy dziennie przez parę dni.

zyzio405    13

daj drozdzy do paszy u mnie pomoglo druga rzacz popatrz przy kukurydzy wiecej suchej masy dawaj i kontroluj spasanie tzn tak zeby kiszonka z kukrydzy nie zalegala na stole dluzej niz max 1 godz

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Ante55
      dzisiaj sprzedałem byki nowemu kupcowi mam go od szwagra, hf powyzej 700 kg, dał po 7 netto. 
      Sprawdziłem na wadze, wszystko sie zgadzało dolozyc nie chcial, ale sprzedałem 5 a trzy zwazylemwczesniej grało wszystko. od szwagra bierze rok czasu i kasa zawsze do tygodnia.
      Ludzie mu u nas sprzedaja jestem z okolic radomska, a inni jak dzis sprzedaly hf?
    • Przez Paulina1985
      Witam. Używacie dla cieląt powyzej miesiąca paszy gotowej z sieczką lub suszem z lucerny określanej jako "pasza TMR dla cieląt" ??Charakteryzuje się ona wiekszą zawartoscią włókna, przez co ułatwia przygotowanie do pobrania objetościówek w przyszłości.
      Na rynku jest kilka firm oferujących, np.VitTra, Biofeed czy DeHeus. 
      Jeśli ich używacie, moglibyście ocenić wyniki ich stosowania? Może jakies zdjęcia samej paszy? Koszty? 
      Ja używam jednej z nich, ale co dostawa to inaczej wygląda. Liczę na pomoc, z góry dzięki za odzew.
    • Przez livebird
      Witam mam około 2 ton dyni i zastanawiam sie w jakich dawkach podawać ją dziennie krowom mlecznym i bykom?
    • Przez baranek
      Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z forumowiczów pracował za granicą jako pomocnik w gospodarstwie np. przy bydle, trzodzie w polu itp. Jeśli tak to piszcie przy czym pracowaliście, jak wam się to podobało i opłacało. Za odp. z góry wielkie dzięki
    • Przez przezuwaczka
      Od miesiąca bawię się SOLem i nawet mi się to podoba. Prosiłabym o opinie i pomysły, jak go w największym stopniu wykorzystać. 
      Program jest darmowy dla stad pod oceną. Reszta musi płacić ponad 200 zl rocznie.
      Jak dla mnie fajne narzędzie. Największa korzyść, dla której warto zalogować się raz do roku, to gotowy rejestr bydła do agencji. Jedno kliknięcie i ściąga się w pdf-ie. Ponieważ cała zabawa jest w uzupełnianiu zdarzeń, planowaniu prac itp, więc wymaga zaangażowania i poświęcenia czasu. Co ciekawego odkryłam, napiszę jeszcze. Proszę każdego o to samo.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.