Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
John Deere
uszak21    7

Założyłem nowe łozysko w talerzóce 16 polskiej. Po 2 godz. na polu zaczęło jakby skrzypić, albo stukac. co to może byc i jak to napraić?

Wiadomość z agroFakt.pl

master20002    211

Przed założeniem do każdego łożyska czy to krytego czy nie krytego trzeba nałożyć smaru. A jeszcze lepiej przed nałożeniem smaru dokładnie umyć w ropie i wysuszyć. Bo to co jest w krytych łożyskach nałożone to żaden smar tylko prędzej rodzaj konserwacji.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

corrado    370

Jak ono już stuka to nadaje się do wymiany prędzej niż do nasmarowania, takie teraz mamy części zamienne. I popieram kolegę powyżej kryte łożyska trzeba rozebrać i nałożyć smaru bo to co tam jest to środek zapobiegający chwilowemu rdzewieniu żeby klient zdążył kupić.

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Sadek    605

Koledzy a jeżeli już się wypowiadacie o nakładaniu smaru to napiszcie też ile tego smaru powinno być?

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

master20002    211

Zawsze wkładam ile się da z jednej i drugiej strony. Jak będziesz zakładał osłonki na krytych łożyskach to się wyciśnie ten cały nadmiar a reszta gdzieś wyjdzie podczas pracy. Tyle co będzie miało zostać to zostanie. Lepiej za dużo dać niż za mało. Podsumowując jeśli łożysko stuka to go wymień. Nałóż smaru, załóż nowe i ciesz się pracą.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Sadek    605

Czy podczas obrotów nie wylecą osłonki i cały sens łożyska krytego pójdzie na marne, a jak wyjmujecie osłonki metalowe ?

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

master20002    211

Jak dobrze włożysz to nie wyskoczy. Przynajmniej nigdy mi się to nie stało. Metalowe wyciągasz tak jak gumowe, jak najmniejszy płaski śrubokręt i wychodzi, odradzam jakieś cienkie druty itp bo za bardzo zaginają blaszkę. Zawsze troszkę się ugnie ta blaszka, ale jak masz ją na wierzchu to można kombinerkami podprostować chociaż ja nigdy nie widziałem takiej potrzeby. Później wciskasz na swoje miejsce i ma się trzymać. Zgarnąć nadmiar smaru co z pod niej wyszedł, wytrzeć szmatą i zakładać.

GucioJUMZ    301

smaru w krytym łożysku typu RS czy ZZ ma być 3/4 a nie pełno pod wpływem temperatury coś chyba rośnie a ładowanie do pełna jest złe bo smar wychodzi i nabiera brudu i kurz leci do środka mimo uszczelnienia . Jak stuka to jest wadliwe łożysko i szykuje się wymiana prawidłowa temperatura pracy łożyska krytego to do 70*C temperatura łożyska jak większa to się szybciej zużywa 

uszak21    7

No te łożyko chyba tanie nie było bo prawie 70 zeta dałem :), a talerzowka zwykła polska a nie żadna zachodnia

bartas616    9

mogłeś uszkodzić je podczas zakładania, ewentualnie jakis syf wlecial i łożysko uległo zużyciu lub wada fabryczna. Jezeli juz słychac prace łożyska to nadaje sie tylko do wymiany.

Edytowano przez bartas616

Sadek    605

smaru w krytym łożysku typu RS czy ZZ ma być 3/4 a nie pełno pod wpływem temperatury coś chyba rośnie a ładowanie do pełna jest złe bo smar wychodzi i nabiera brudu i kurz leci do środka mimo uszczelnienia . Jak stuka to jest wadliwe łożysko i szykuje się wymiana prawidłowa temperatura pracy łożyska krytego to do 70*C temperatura łożyska jak większa to się szybciej zużywa 

Nie jestem pewien ale kiedyś gdzieś czytałem i mówiło się że smaru ma być 20 % wolnej przestrzeni , bo z kolegi opisu to jesteśmy sprzeczni (ma kolega jakieś źródło tej opinii czy takie jak moje niepewne?).

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez adamson330
      Witam
      Zastanawiam się nad zakupem agregatu talerzowego półzawieszanego AMJ AGRO ATOS DRIVE. 

http://amjagro.pl/agregat-talerzowy-atos-drive/#specyfikacja
      Talerze fi 560. Brać piasty bezobsługowe?
      Mój sąsiad ma ich bronę talerzową  i sobie chwali.
      U mnie maszyna chodziła by docelowo w bezorce może wyjątkowo po orce. Gleby średnie i lekkie. Uprawa QQ na ziarno i inne.
      Na razie MTZ 82 z szerokimi oponami + solo ATOS DRIVE. W przyszłości Ciągnik > 130 KM+ Siewnik 3m na redlicach talerzowych.
      Agregat używany by był do uprawy ściernisk, niszczenia poplonów, siewu. Na głęboko robić będę gruberem 4 belkowym i głęboszem.
      Jakie macie opinie o tej  firmie i o maszynach przez nich produkowanych (zwłaszcza tej maszynie). Ewentualne sugestie i alternatywy?
      Z góry dziękuje za pomoc

• Przez mateusz981
      Witam , jestem w trakcie kupna agregatu talerzowego 2,7 m z hydropakiem . Waży on ok. 1200 kg . Czy New Holland TD 90D poradzi sobie z tym agregatem wraz z poznaniakiem(stary z lat 80)? O uciągnięcie tego nie martwię się bo powinien sobie poradzić , jednak jak będzie z podnoszeniem tego zestawu ? Da radę to podnieść z zarzuconym siewnikiem nad agregat ?

• Przez Zetix
      Cześć. 
      Stoję przed trudnym wyborem, aczkolwiek potrzebuję kupić agregat pod siewnik Hassia dk300.  Ziemię trudne w uprawie, ciężkie. Po orce (kuhn obrotowy) wjeżdżam bronami w celu wstępnego rozbicia, później doprawiam już samym kompaktem unia mars z crosskilem. Ziemia jest dosyć uprawiona, ale do pełni szczęścia chciałbym uzbroić siewnik w agregat z hydropakiem. Najbardziej chylę się ku agro-tom ich agregat UPS z wałem gumowym, miałem w głowie też brone wirowa, ale ze względu że używki są w różnym stanie to trochę mnie odstrasza. Biernym pojechałbym szybciej i zwrotniej, a do tego wał gumowy byłby lepszy na moich glebach. Co sądzicie na ten temat?
    • Przez pala92
      Witam czy ktoś posiada maschio pinocchio? Myslę o modelu 250/5. Pytanie czy forterra hsx 140  poradzi sobie jako głębosz czyli na 40-45 cm? Czy maszyna nada sie do uprawy bezorkowej zboz po ziemniakach na ok 25 cm? Czy nie bede musiał co krok zmieniac zabezpieczeń scinalnych co kilka metrów?
      Myslałem o typowym głęboszu z unii ale pinocchio moze by więcej zadan robił. Cena ok 24 tys netto
    • Przez 343
      Witam. Mam pytanie interesuje mnie wymiana walu w agregacie uprawowo siewnym na gumowy.Agregat mam uni Ares i pytanie moje brzmi jaka firma robi wały z mocowaniem do agregatów?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.