Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Zetor
MarcinNH    45

Siemka, mam taki problem że mój zetor jest troche przymulony i na początku ciężko ma sie wkręcić na obroty np Jadąc z przyczepą pod górke redukuje z 5 na 4 i wtedy na 4 już wgl nie ma siły sie wkręcić i musze na 3 dać. Jazda z jedną przyczepą zboża. Mam porównanie do 6340 który po wciśnięciu gazu aż rwie sie do przodu u mnie takiego czegoś nie ma. Ciężko mi wyciągnąć pług pod góre na 2 gdzie 6340 idzie aż miło. Zetor mi nie kopci ani nic takiego. Na pełnych obrotach aż tak bardzo nie schodzi z nich ale ciężko do nich dotrzej od dołu. Filtry paliwa nowe odstojnik wyczyszczony. Ktoś coś wie ?

www.youtube.com/user/MarcinAdamczyk12 Zapraszam na super filmy :)

AlaCapone    5003

Nikt nie zna Twojego ciągnika lepiej niż ty sam. Nie wiemy od kiedy, go masz, czy tak było zawsze, kiedy się to stało (zmiana paliwa, zmiana oleju, remont silnika lub wymiana osprzętu, itd.)

Przyczyn takiego stanu może być wiele. Nie od dziś wiadomo, że Zetorki to dobre ciągniki, ale mają tendencję do pociągnięcia z baku (niech nikt tu się nie obraża, bo nie o to chodzi).

Jeśli nie dymi a przymula może to być problem z układem paliwowym (przytkany przewód paliwowy, problemy z pompą wtryskową) lub złe ustawienie kąta wtrysku a nawet nieszczelności w komorze spalania (pierścienie)...

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

MarcinNH    45

Okej. Mam go przeszło półtora roku kiedyś tak nie było szedł normalnie jeszcze na jesień przy orce szedł dobrze teraz jakoś przy żniwach to zauwazyłem. Paliwo te same remont nie robiony nic nie wymieniane. Sprawdze przewody narazie. Później sie zobaczy

Wiadomość z agroFakt.pl

tomek73    268

Skręcony wałek na pompie wtryskowej lub pompa do remontu.To jest 95% niedomagań tego typu.

cyprian1219    367

Kolego, a ten zetor jest przymulony tylko pod obciążeniem? Mój 7745 turbo jest taki jak ten twój 72 odkąd go posiadam, czyli jakieś 10 lat i zawsze wolno wchodzi na obroty, bez obciążenia też, czy to znaczy że coś z nim coś nie tak?

MarcinNH    45

bez obciążenia też w 6340 depniesz na gaz to on aż wyrywa sie w 7245 takiego czegoś nie ma

Simmi    103

Miałem to samo w 3320 w żniwa. Stracił moc, zamulił się i gasł. Pompa do remontu i chodzi znów jak 19 lat temu, zawstydzając wszystkie 60tki :D 

tobi866    78

też obstawiam pompe paliwową, tylko zawieś ją do jakiegoś porządnego warsztatu a nie kurnika

U mnie w 7745 było tak samo. Zacznij od sprawdzenia końcówek wtryskow, jeśli leją wymień na nowe (byle nie najtańsze) i podkręc na troche wieksze ciśnienie niz w oryginale. Nie chcę skłamać, ale ja u siebie chyba ustawiłem na 170. Jeśli to mało, a raczej tak będzie, to pompa do regeneracji i poproś, żeby deczko podkręcili dawkę paliwa. Do tego wszystkie filtry i w moim przypadku zupełnie inny ciągnik, wręcz nie do poznania :D teraz nie idzie go okiełznać

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Cradle
      Zastanawiam się nad zakupem Zetora 5211. Obecnie pracuje w gospodarstwie ursusem C-330, nie jest to szczyt techniki na obecne czasy i zero komfortu. Zależy mi na waszych ocenach tego modelu ciągnika podczas pracy, jak się spisuje????? Jakie są najczęstsze usterki podczas pracy, jeżeli takowe się pojawiają???
    • Przez kruczek14
      Witam 
      Mam problem z moim zetorkiem,  zaczal mi się sączyc olej spod uszczelniacza koła pasowego które napędza wentylator chłodnicy, jak wymienić ten uszczelniacz? Wystarczy zdjąć koło pasowe i go się wyjmie? Czy jakoś inaczej wygląda wymiana?  I jeszcze inne pytanko jak wyskalowany jest zegar od temperatury? 
      Z góry dziękuję za pomoc 

• Przez kruczek14
      Witam 
      Mam problem z moim zetorkiem,  mianowicie ostatnio jak wymieniłem termostat to zaczęło mi wyrzucać płyn przy wężach pod obejmą i ogólnie temperatura zawsze była pomiędzy czarnym polem a zielonym, po zmianie temp jak coś robię jest na pierwszej zielonej kresce a jak ciągnik pracuje na wolnych obrotach to spada właśnie pomiędzy czarnym a zielonym polem. Moje pytanie jaka powinna być temp pracy? Czemu mi wyrzuca ten płyn? I jak wyskalowany jest ten zegar? Dodaje zdjęcie
      Z góry dziękuję za pomoc 

• Przez zetorowy
      Witam.

Od niedawna jestem posiadaczem Zetora 7340 i mam kilka pytań co do tego ciągnika-ewentualnie pochodnych. Po pierwsze mam zamontowane stabilizatory boczne z profila kwadratowego a nie śruby rzymskie. Po zabezpieczeniu sworzniem stabilizatory i tak mają luz- maszyna delikatnie pracuje na boki, i tu moje pytanie czy tak ma być czy maszyna powinna być zawieszona na sztywno? A Wy drodzy koledzy jak zawieszacie swoje maszyny do transportu i pracy w polu? Zawsze mają luz czy są skręcone na sztywno ( pomijam oczywiście pług ),
      Drugie pytanie dotyczy podnośnika, a mianowicie o czas podnoszenia ( 2 siłowniki wspomagające). Jak długo wasze zetory podnoszą? U mnie wydaje mi się, że zbyt długo podnosi. Czy może być coś nie tak, czy po prostu ten typ tak ma?

Sory, że tyle pytań, może i głupich, ale zaczynam dopiero przygodę z rolnictwem, zetorami i wszystkim co z tym związane. 
      Pozdrawiam!
    • Przez mds212
      Jak w temacie jak mogłbym wyciszyc jescze bardziej kabine w swoim 7245?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.