Polecane posty

andrewk    77

Po wyłącznie nie gasną kontrolki. Zawsze po pewnym czasie gasły ( pisze nawet w instrukcji, że tak ma być ). Teraz stał całą noc i z rana zdziwienie, że się palą. Co należy sprawdzić ? Bo nie widzi mi się codzienne zdejmowanie klem... OD momentu kupna stacyjka jest taka trochę rozklekotana i nie da rady wyjąć kluczyka. Może mieć coś wspólnego ?

Druga sprawa dotyczy hamulców. Jak długo należy je odpowietrzać ? Oleju jest min w skrzyni i na wybojach najprawdopodobniej się przypowietrzyły, bo do tej pory były jak brzytwa. Teraz łapią przy samym dole i tak naprawdę to więcej hamuje spinając napęd ;)

_

andrewk    77

Jak to przy czym ? Gaszę silnik palą się kontrolki te co zawsze, chyba 3szt i zawsze po ok 1min gasły. Dziś idę odpalać ciągnik i patrzę, że nadal się palą. Kilka razy w ciągu dnia go gasiłem i nigdy nie zgasły. teraz stoi z odpiętymi klemami - po założeniu licznik czysty, po włączeniu zapłonu i wyłączeniu nadal się palą.

_

Wiadomość z agroFakt.pl

andrewk    77

Hamulce odpowietrzę, niedługo zbliża się wymiana oleju w przekładni to przy okazji przepłukam cały układ. Co do kontrolek to nie chcę iść na skróty i coś drutować zakładając dodatkowe odcięcia. Chcę zrobić to tak jak wyszło z fabryki.

Spróbuję najpierw wymienić stacyjkę.

Edytowano przez andrewk

_

andrewk    77

Stacyjka wymieniona, problem pozostał :blink: jakieś pomysły ? Gaszę silnik i zostają trzy kontroli : A, zając i napęd 4x4. Zawsze tak było tylko, że po ok 1min wszystko gasło. Ponoć MFy tak mają. Na ten moment nic mi nie gaśnie i znowu trzeba lecieć klemy zdejmować. Jedyny + to taki, że teraz rozrusznik mi nie stuka tylko idealnie łączy. Czekam na jakieś pomysły :)

Edytowano przez andrewk

_

ppiotr    41

Pod pedałem sprzęgła jest włącznik, może się zaciął, odepnij wtyczkę przy nim i sprawdź wtedy czy gasną.

Winio    1

z prawej strony za tylnym kołem w okolicach filtra hydrauliki. Sprawdź czy przewody od niego nie mają gdzieś zwarcia

andrewk    77

Sprawdziłem czujnik pod sprzęgłem. Jest ok. Posprawdzałem czujniki koło filtra bo nie wiem, dokładnie który to i wszystko wygląda ok. Wizualnie do niczego nie mogłem się doczepić. Zauważyłem, że gdy wciskam sprzęgło, zapalają się kontrolki, później przekręcam na zapłon i póki nie odpalę silnika wszystko po przekręceniu na stop gaśnie. Jak odpalę to nie ma szans aby te trzy kontrolki zgasły...

_

kamillo96    3

a może nie łączy kabel przy rozruszniku ten przy chyba cewce ja tak miałem że chciałem odpalić a ty nic

andrewk    77

Znalazlem se na forum, czujnik wyczyszczony z brudu jak i styki. Kable sprawdzone. Nic sie nie zminilo. Mam jednak news'a, po zsunieciu czarnego kabla kontrolki natychmiast gasna. Oznacza to chyba, ze czujnik nie daje impulsu, ze cisnienie spadlo i kontrolki caly czas sie pala ? Dobrze rozumuje ? Fajnie by bylo gdyby ktos potwierdzil moja teze bo nie chce kolejny raz trafic kula w plot ;) czujnik jednak swoje kosztuje...

_

andrewk    77

Czujnik wymieniony. Nic sie nie zmienilo... Jakies pomysly bo mi juz brakuje. Po odlaczeniu wtyczki z kompa do ktorej ida kable od czujnika kontrolki gasna.

_

andrewk    77

Wymieniłem ten czujnik i ciągnik poszedł na 10h do orki i od tamtej pory jest wszystko tak jak ma być :)

_

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez mfmf
      mam problem z kontrolka zapchanego filtra oleju, zapala sie po jakiejs godz pracy w polu, gdy go zgasze odstoji 5-10 minut gasnie ale po chwili znowu sie zapala. Ciagnik po zapaleniu kontrolki nadal jest sprawny i wszystko dziala wporzadku?

olej i filtry sa nowe, olej to fuchs hydramot 10w40

co to moze byc? czujnik cos nie bangla?
    • Przez dawcio93
      Witam. Problem zaczął się od razlaczania się walka wom i zaswiecania kontrolki ciśnienia oleju i co za tym idzie zalaczania się przedniego napędu. Przy wyzszych obrotach wom działa ale gdy spadną obroty to się wyłączy i tylko mogą kontrolka od niego. Przy włączeniu przyspieszacza też zaswieci się kontrolka oleju. Teraz do tego wszystkiego nie ma szybkich biegów. Przy próbie włączenia do przodu lub do tyłu słychać tylko jakieś zgrzytanie a ciągnik nie rusza. Co może być przyczyną. Podnośnik i wyjścia hydrauliczne działają. Mam jezzcze wrażenie że po włączeniu przedniego napędu ciągną obydwa koła z tyłu. Proszę o pomoc. Pilne. Może jest tu jakiś mechanik  o się na tym zna i pomoże.. 
    • Przez dereniek
      Witam, nie wiecie może gdzie mogę dostać obudowę kierunku prawego do mf-a 3060 ???  Jak ktoś ma do sprzedania lewą i prawą to chętnie odkupie zdj..

• Przez agronomek
      jak ktos sie zna na tytm temacie to prosze o kontakt bo potrzebuje naprawic modul sterujacy w mf 6180 kontakt gg 6014978 skype adrian7475
    • Przez AgroRolnikYT
      Witam  wszystkich  . Mam  u siebie problem z hydrauliką w mf i gdy skręce kierownice do oporu zapalają sie kontrolki od zapchany filtrów. Filtry wymienione na nowe. Na wyjściu z tył mam raz 150 bar raz 180 tak jakby szaleje. I dodam że jak mam np 180 i skręce kierownice do oporu to ciśnienie momentalnie spada do 80 bar. W czym może leżeć przyczyna ??  Z góry wszystkim wielkie Dzięki
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.