Skocz do zawartości
zeus320

Hamulce Volvo BM 830

Polecane posty

zeus320    0

Witam serdecznie.

Czy ktoś może wie jak sie wymienia w tym kombajnie klocki hamulcowe? Po zdjęciu koła nie wydaje mi sie że można to zrobić bez dobierania sie do skrzyni biegów.

proszę o pomoc

volvo1150    8

ja w volvo 1150 rozbierałem z 2 stron skrzyni na wierzchu na wałku atakującym co wchodzi do koła  masz bębny i je odkręcasz i masz okładziny ale co ci się dzieje u mnie nie hamował bo pompki stały cylinderki się zapiekły ale wszystko udało się rozruszać bez kupowania a i wężyki ciekły

zeus320    0

w moim typie sa klocki hamulcowe tzn juz zostały same blachy i nie wiem jak je wymienic... Aż nie chce sie wierzyc ze aby zmienic klocki trzeba by było rozkrecac skrzynie biegów...troche to chore...

Wiadomość z agroFakt.pl

Lewastrona to male piwo zdejmujesz koło i sobie poradzisz musisz wybic bolce trzymające klocki i zdjąć tarcze.
Prawa strona niestety odkrecic ta wielką nakrętke ja uzyw klucza do rur tam jest zabezpieczenie sprezynowe i uwaga musisz zdjac prawe kolo tak jak po drugiej stronie i odkrecic 2 srobki w ramie wtedy wysuniesz walek ze skrzyni ale uwaga trzeba spuscic z niej olej wysuwasz walek powoli dobijając tarcze bo zachaczy o sprzeglo.. łatwo nie będzie ale sie uda napewno

zeus320    0

dzieki wszystkim za podpowiedzi... pomalutku i zrobilem wszystko...wymienilem klocki i zmienilem tarcz sprzeglowa. Jesli chodzi o wymiane klockow to wyjalem cala skrzynie i moglem sobie na stole robic znia wszystko.;)

Jeszcze jedno pytanko... jaki olej dolac hydrauliczny bo patrze ze troszeczke za malo...??

Ja lalem hydrauliczno przekladniowy bo taki akurat miałem.
Masz jakis patent na rozrbranie sprzęgła bo robilem skrzynie w swoim zalozylem bylo ok umylem go myjka bo cieklo z rozdzielacza i sprzęgła niema juz 3 raz skrzynie wyciągam w tym roku :/

Edytowano przez KrystianOkopiski

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się