Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
Opublikowano

pisałem już wcześniej na forum że potrzebuję dosyć szybki ciągnik sadowniczy, myślałem o nowoczesnej używce zachodniej ale brałem też pod uwagę MF 135 albo 255 przerobiony na sadowniczy, sporo ludzi się tym zajmuje, byłem właśnie u takiego faceta który sprowadza z zachodu, najczęściej 135 , zwęża, remontuje, zakłada kabinę, błotniki sadownicze i mi powiedział, że bardzo rzadko, ale jemu już 2 razy się trafiły MF 135 które jechały 50km/h, ale miały też szybki wałek koło 1000obr/min, musiał przekładać wszystkie tryby od wałka od normalnej wersji, jako, że szansa trafienia takiej wersji jest jak igły w stogu siana to udało mi się znaleźć takie aukcje w necie i wrzucić coś takiego do normalnego, sprawdzi to się, jaki to będzie miało wpływ na wałek?

 

http://schlepper-teile.de/de/traktorteile/getriebe/index.pmode?detailid=4029

 

http://histoparts.com/en/webshop/tractor-parts-by-brand/massey-ferguson-135/rear-end-wheels-and-brakes/product___2672-135223___high-speed-range-massey-ferguson-135-50-kmh.html

Opublikowano

Mam kilka propozycji :

1.Same Dorado 75 http://otomoto.pl/oferta/same-dorado-75-s-ciagnik-sadowniczy-ID6y61IP.html

2.MF 3545 S http://allegro.pl/ciagnik-sadowniczy-massey-ferguson-3245s-klima-4x4-i5465769437.html

3.Lamborghini RS 100 http://otomoto.pl/oferta/lamborgini-rs-100-ciagnik-sadowniczy-ID15H3wH.html .

Ja bym ci osobiście polecał wzięcie jakiejś nowszej używki z tych trzech ponieważ są to oryginalne ciągniki sadownicze z WOM 540 , 540 eco i 1000 więc nie masz ryzyka że masz po przeróbkach i ci siądzie tylko masz oryginał . Pamiętaj że jeżeli kupujesz traktory po przeróbkach jak np. te co podałeś MF 135 masz większe ryzyko że : może ci się nie wydołać WOM bo te ciągniki nie miały oryginalnie WOM-u 1000 obr , traktor zwężony więc nie wiadomo czy to będzie dobrze jeździć (50 Km/h) u nas limit w europie to max 40 Km/h a przy prędkości nawet 50 Km/H nie wiadomo czy się pędzie prowadził . Zastanów się aby nie kupić kota w worku .

Jeżeli ci pomogłem to proszę o strzałkę w górę . Pozdrawiam

Opublikowano (edytowane)

ja szukam ciągnika o mocy 50-60KM, no maksymalnie 70KM, tego Same oglądałem, na żywo to zajechany trup, oglądałem też LAndini Rexa V70 nawet był w niezłym stanie, bez przedniego napędu ale to bym przeżył, za 32 netto by poszedł, ale jechał tylko 25km/h, ja nie chcę jeździć 50km/h tylko 40km/h ale nie na pełnych obrotach, żeby na paliwie oszczędzić, drogę mam równiutki asfalt bez zakrętów, ze sprzętami sadowniczymi to nie problem tyle jechać, ceny koło 70 tys zł to dla mnie niestety za dużo, a używkę do 50 tys w nie tragicznym stanie niestety bardzo ciężko znaleźć, to ja już wolę kupić za 25tys zł MF'a, nawet kosztem komfortu

myślałem, też o Tuberze, za szeroki jak dla mnie, ale w sumie wąski będzie mi potrzebny za 3-4 lata, jedzie 41km/h, jak by od któregoś można było odliczyć Vat to cena by uszła, a komfort ma na pewno lepszy jak MF135

http://olx.pl/oferta/ciagnik-sadowniczy-komunalny-tuber-50-lombardini-CID757-IDa6S09.html#8d79fd515b

http://olx.pl/oferta/ciagnik-komunalny-tuber-50-lombardini-CID757-IDaqrA9.html#8d79fd515b

Edytowane przez majkel207
Opublikowano

'' może ci się nie wydołać WOM bo te ciągniki nie miały oryginalnie WOM-u 1000 obr'' - tu kolega nie ma racji. WOM w takich MF jest zawsze 540 i 1000, zmiana obrotów poprzez wymianę końcówki WOM. 

MF 135 jest bez zwolnic więc nie sądzę aby długo wytrzymał przy takich prędkościach ( półoś bezpośrednio w mechanizmie różnicowym). Te MF jeżdżą do 30 km/h a jeśli jest szybszy to ktoś coś już musiał zmieniać. Swoją drogą to zastanowił się ktoś z was jak nim jechać, albo wyhamować z tych 50 km/h? 

Nie wiem co chcesz robić tym ciągnikiem ale zastanawiałeś się czy po takiej przeróbce na 50km/h wystarczy Ci przełożeń do pracy? Jeśli chcesz sprawdzić wykres przełożeń do prędkości to poszukaj na necie instrukcję do MF 235 - bo to jest odpowiednik 135.

Opublikowano

nie chcę jeździć 50km/h, chcę jeździć 30-40km/h ale ekonomicznie, mi minimalna prędkość wystarczy na poziomie 4-5km/h, ten koleś co przerabia ciągniki do tego szybkiego masseya dorabiał pełzaki

Opublikowano

Mam 390 z tylnym napędem, który wyciąga około 47 km/h  Sprowadzony był z Belgii. Jeździł raczej gdzieś w ogrodnictwie bo miał koła 38/13,6. Ja mu zamieniłem opony na 15,5 żeby do opryskiwacza był. Jak by dać oponę 18,6 to by z 50 pojechał. Jazda tym 47 km/h to prawdziwe wyzwanie i niebezpieczeństwo.  Przyczepka popularna samoróbka dwukólka przy maks prędkości pusta zaczyna odbijać się od jezdni jak piłka. Na równym jak stół asfalcie. Ciągnik jest bardzo wrażliwy na zmianie obciążeń. To jest prowadzenie bardzo się zmienia, gdy mamy coś na tuzie lub nie. 290 kg obciążenie na przodzie poprawiło mi prowadzenie. 

Nie jeżdżę często z maks prędkością ale bardzo fajne w tym ciągniku jest to, że można jechać dość szybko prawie nie wciskając gazu. W kabinie jest dość cicho jak na ciągnik mający 25 lat. I pali malutko. Oczywiście szybkie przełożenie daje się we znaki przy podjazdach. Pod górki których 255 nie czuł 390 podjeżdża nie żeby silnik przygasał. Ale lekko je czuje. No i często ludziom w nowiutkich ciągnikach kopara opada jak ich stary grat wyprzedza.

 

Opublikowano

Tylko kolego @hubertuss zapomniałeś dodać że MF390 ma 80KM, a nie 47KM jak w przypadku 255. W dodatku jest dłuższy i dużo cięższy ( przy tym znacznie stabilniejszy ) niż 135 ( jest krótszy i lżejszy od 255). Jeździłem 235 i powiem szczerze że szybciej nim jechać to wyzwanie ( 30 km/h to nie tak wolno). Do tego silnik 3 cylindry nawet przy max. prędkości spali mniej niż 80 KM przy 1600 obr/min. ( może nie wiele mniej ale zawsze, a nie zawsze będziesz pracował przy max. obrotów więc w spalaniu będzie duża różnica ).

Opublikowano

Z tym spalaniem to się mylisz i to grubo. Miałem 255, gdy jechałeś z gazem w podłodze aby osiągnąć te 25 km/h przy 2250 obrotów to wcale ten 255 tak mało nie palił. Przy 1600 obrotów to będę miał ze 30 km/h  Oczywiście 80 KM ciągnik spali więcej gdy chodzi o ciężkie prace. Ale ja go wykorzystuje tylko do oprysków, mulczera i przewracarki no i do transportu czasami. W transporcie myślę, że jadąc jakieś 1400 obrotów 25 km/h spalę mniej niż 255 z gazem w podłodze i ta sama prędkością.. Nawiasem mówiąc 255 w transporcie z gazem do dechy nie palił tak mało. Tak samo jeśli chodzi o ciężkie prace i przelicznik na hektar.

Opublikowano

koledzy ja o tym dobrze wiem, przez jakiś czas użytkowałem NH T4.65V, w moich lekkich maszynach sadowniczych przy 1200-1300 obrotów palił 3-3,5 litra na godzinę, a w transporcie gaz do dechy 40km/h ok 6-7 litrów i nie było problemu z jazda a takimi prędkościami z maszynami sadowniczymi, dlatego szukam sadownika który będzie jechał te 35-40km/h przy niższych obrotach, myślę, że biorąc pod uwagę, ze będę musiał tam w sezonie z 60 razy w sezonie pokonać trasę ok 13km w jedną stronę, to na paliwie będzie to spora różnica, więc mam 3 opcje MF 135 który pojedzie te 50km/h dlatego fajnie jak by się ktoś wypowiedział czy dużo problemu jest z przeróbką na częściach z linku z mojego pierwszego postu w tym temacie, jest jeszcze Fendt ale jest za drogi i Same ze skrzynią overspeed, ale w używkach jeszcze jej nie spotkałem, a na nówkę mnie nie stać, w sumie kupując MFa wytrzymałbym bym trochę czasu a jak by ruszyła modernizacja to bym wziął Same nowego z tą skrzynią, poczekał bym an modernizację, ale nie wiadomo kiedy to ruszy a ciągnik mi potrzebny już

Opublikowano

właśnie o takie informacje kolego mi chodziło, teraz tak czy dostanę takie części w kraju i jaki byłby szacunkowy koszt? czy ma to jakiś wpływ na prędkość WOM i jaka będzie minimalna prędkość ciągnika po zmianie, nie potrzebne mi bardzo wolne biegi, ale prędkość minimalna na poziome 5km/h by mi się przydała

Opublikowano

Kwestia wom to tak samo można zwiększyć przez zmianę wałka sprzęgłowego i koła stałego zazębienia wom,co do pdkości minimalnej to nie odpowiem napewno stracisz na mocy

Opublikowano (edytowane)

rozumiem, ze te  tryby do podmiany pasują do skrzyni 4?nie do multipower albo 3? co do Womu ja nie chce go zwiększać, tylko człowiek z którym rozmawiałem, ten od sadowniczych masseyów twierdził, że zwiększenie prędkości wiąże się ze zwiększniem prędkości WOM, a tego bym nie chciał,

co do prędkości to znalazłem w necie że jedzie od 2,1 do 26,8, to jak prędkość max wzrośnie ok dwukrotnie to i minimalna chyba podobnie, wtedy by pewnie jechał ok 4km/h, mi taka prędkość wystarczy

Edytowane przez majkel207
Opublikowano

Wie ktoś ile zębów ma koło stałego zazębiania w ursus 3512 lub mf 255? Domyślam się że tam siedzi wałek 24z a na kole 45z ale to tylko moje domysły, może ktoś to potwierdzić?

były też wałki 18z a koła nawet 50z lub 53z ale nie wiem które do tego ciągnika a chciałem obliczyć przełożenia

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez lesio321123
      Witam w Mf 6480 dynashift rozłącza jazdę gdy ciągnik się nagrzeje ciśnienie pozostaje 17bar na wszystkim kody błędów 218 i 222
      mial ktoś podobny przypadek czujnik dźwigni zmiany biegów wymieniony 


    • Przez Rolnik8888
      Witam mam problem z podnośnikiem mianowicie świeca się dwie diody jak na zdjęciu podnośnik nie reaguje ani na podnoszenie ani na opuszczanie od czego zacząć ciągnik MF 5455

    • Przez kapel22
      Witam mam masseya fergusona 6465 silnik perkins przekładnia dyna 6 2005r 
      Problem polega na tym że rewers szarpie był u mnie jeden mechanik nie pomógł drugi powiedział aby zakupić nowy elektro zawór co zrobiłem założyłem go nadal nic nie pomogło może jest delikatnie lepiej ale to nadal nie to jak powinno być ciągnik na ogół nie chce przejść kalibracji wyświetla się błąd t2.13 rozmawiałem z jeszce jednym mechanikiem który powiedział że może podjąć się próby wymuszenia w jakiś sposób tej kalibracji ale powiedział że miał takie przypadki ze przekładnia po tym wymagała remontu nie wiem co teraz robić czy ryzykować czy ktoś wie co zrobić aby ten błąd zniknął czy ściągać tego mechanika i najwyżej zrobić remont przekładni czy pozbyć się tego ciągnika 
    • Przez zbyszekku
      dotyczy mf 6160 ale ten zawór występuje w większości chyba MFow z tych lat

      Mam taki objaw ze jak traktor postoi to olej spływa i zapowietrza się sprzęgło i hamulce.
      Do pompek hamulcowych idzie przezroczysty przewód i widać ze jest pusty bez oleju
      podejrzewam zaworki zwrotne albo jakąś nieszczelność i ciągnie powietrze
      kiedyś musiał postać 2 tygodnie żeby się zapowietrzył a teraz to juz kilka godzin wystarczy
      i teraz pytanie na schemacie są 2 zawory zwrotne poz 2 i poz 18
      18 jest nierozbieralny i wg serwisówki on odpowiada za 0.7 bara do odpowietrzania pompek
      2 to chyba 5 bar na chłodnicę ale tez możne spuścić olej w powrót

      17 bar jest poprawne wszystko co ma działać działa 

      tylko na postoju to spływanie oleju 
      ktoś się spotkał z takim objawem i wie co to za przyczyna?
      gdzie szukać?

    • Przez chrap17
      Witam wszyskich..
      Może głupie pytanie, ale potrzebuje pomocy w lokalizacji odmy olejowej w Massey Ferguson 6140 rok 1997.
      W pokrywie zaworów jest tylko weżyk który schodzi na doł ciagnika i tyle.. 
      Pytam dlatego że mam objawy zapchanej odmy..
      Silnik po kapitalnym remoncie i wypluwa mi olej uszczelka z przodu pokrywy rozrządu.. tak jakby cisnienie sie tworzyło w komorze korbowej. 
      Szukam jakiej kolwiek przyczyny. Może ktoś z was miał podobny problem..
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v