Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Niby tak ale ja tam i w 90 na wygodę nie narzekam. Ale jeżeli ktoś ma np. tura to już Powerka ma mokre sprzęgło i rewers elektrohydrauliczny i to ułatwia prace i nie jest tak często wymieniane sprzęgło bo mokre.

Opublikowano

a czy zwykła proxima nie jest zbyt lekka do ciężkiej pracy 

Opublikowano

 Plus 90 ma Wom elektryczny i 1 półbieg pod obciążeniem.Mam taką i nie narzekam przy Turze.  Power ma mokre sprzęgło i elektro rewers, ale on bardzo szarpie i w związku z tym i tak trzeba dużo używać nożnego sprzęgła-testowałem przed zakupem. W np. Deutz-Fahr  elektro rewers bierze delikatnie i tam nie trzeba używać nożnego sprzęgła

  • Haha 1
Opublikowano

Moja robi w turze i tez nie szarpie z reszta Frotka równiez płynnie przełącza miałem to na poczatku ze lekko szarpał zgłosiłem serwisowi zrobili kalibracje skrzyni i problem zniknoł:)

Opublikowano (edytowane)

?

Edytowane przez Gość
Opublikowano

bierz koniecznie te obciążniki,dociążenie tej maszyny jak najbardziej wskazane, ja w swojej 8441 nie mam klimy ale bywa jak 

w saunie, trzeba się mocno wentylować a to znowu powoduje straszny syf w kabinie-później ciężko dosprzątać.

gatkami o spalaniu sie nie przejmuj jeśli dobrze dobierzesz sprzęt i nie pracuj powyżej 2000 obr/min. bo to niewiele daje a robi wir w baku.

Do cięższych maszyn koniecznie trzeba dociążać przód-można coś zrobić samemu albo kupić coś nieoryginalnego- sporo zaoszczędzisz.

Na mróz kup grzałkę,bo nie dość że lekko pali to szybko łapie temperaturę i dzięki temu jest ogromna różnica w spalaniu,zwłaszcza na krótszych

odcinkach. Ogólnie ciągnik bez polotu ale jak nie będzie katowany to powinien posłużyć- gdy przyjechali łepki na 1 serwis gwarancyjny to się 

nieco zdziwili że nie trzeba regulować zaworów mówiąc między sobą że nie dostał po d..ie. 

Opublikowano (edytowane)

?

Edytowane przez Gość
Opublikowano

NH będzie lepiej wykonany niż Zetor.

W mojej okolicy kilku letnie Zetory często mają kłopoty ze sprzęgłem,biegi zaczynają ciężko chodzić itp.

Ogólnie to nie są jakieś bardzo awaryjne ale skoro NH jest podobny cenowo to moim zdaniem nie warto się zastanawiać nad Zetorem.

Jeszcze możesz rozejrzeć się za Farmtrackami na Perkinsie i Carraro,pod względem trwałości są o wiele lepsze od Zetora byle tylko pilnować poziomu oleju w skrzyni bo są na to bardzo wyczulone (Zawsze musi być maksimum).

 

 

 

Opublikowano

Jeśli Zetor ma być od ciężkiej roboty głównie to będzie lepiej sobie w niej radził od tego nh co podałeś. Td jest za lekki.

Jak będziesz miał tura w przyszłości albo dużo transportu to podstawowa wersja zetora trochę tu traci, podobnie przy lekkich pracach

ale tu tak jak pisałem dużo zależy od operatora sprzętu i jak operuje gazem.

nie znam cenników ale jak to możliwe pomyśl nad Nh t5 zamiast td5, choć domyślam się że cena znacznie wyższa

Opublikowano (edytowane)

?

Edytowane przez Gość
Opublikowano

W tej wersji skrzyni te biegi tak mają, wkurza mnie to czasem bo jak się tyle wydaje na sprzęt to chciałoby się lepszego wykonania.

masz sporo opcji więc cena wydaje się być nie najgorsza ale warto by się ktoś odezwał kto brał ostatnio podobny sprzęt dla porównania.

jeśli się zdecydujesz to po gwarancji uciekaj od wizyt serwisantów bo za dużo sobie liczą, podstawowa obsługa jest na poziomie trudności 

jak w c-360 więc nie jest to kłopot, najwyżej jak czegoś nie można kupić w okolicznym sklepie to kupuje u dealera. Oleje i płyny-szukasz 

(zwykle tańszych) odpowiedników i po zawodach.

Opublikowano (edytowane)

?

Edytowane przez Gość
Opublikowano

Jeśli chodzi o proste tanie ciągniki to Farmtrack 690DT jest dużo lepszy od Zetora.

Zetor robi bardzo dobre silniki ale często w ich ciągnikach psują się sprzęgła i biegi zacznają ciężko chodzić,są zgrzyty.

Do tego zdarzają się wycieki i różne drobne awarie.

A Belarusa w ogóle nie bierz pod uwagę bo w nich nie dosć że ciągle są jakieś zgrzyty przy zmianie biegów to WOM na taśmach sprawia problemy przy pracach bardziej obciążających WOM.

Do tego niby ma 90 km ale nie czuć tego na WOM.

Kiedyś to był ciekawy ciagnik ale przy obecnych cenach nie warto zawracać sobie nim głowy.

 

Opublikowano (edytowane)

?

Edytowane przez Gość
Opublikowano (edytowane)

?

Edytowane przez Gość
Opublikowano (edytowane)

Zetor Polska uruchomił dodatkowy rabat na ciągniki z 2015 roku - dla Proximy 22 tys. brutto.W wyposażeniu o którym pisałem powyżej skrzynia 30 km/h, klimatyzacja, obciążniki zamienniki wychodzi mi 148 tys. zł/brutto.Wydaje mi się, że to już ciekawa propozycja.

Ciekawe jaka będzie odpowiedź innych marek ciągników?

 

Kupiłem z takim wyposażeniem Proximę w zeszłym roku w październiku. Skrzynia 30km/h od 40km/h tak naprawdę różni się jedynie z nazwy.  Na skrzyni 30 można wyciągnąć bez obciążników prawie 40km/h. Darowałem sobie jedynie z tego wyposażenia klimę a wziąłem fotel Grammera. Naprawdę warto.

Cena jaką wtedy zapłaciłem to 137tys. Właśnie jestem po pierwszym przeglądzie serwisowym. Koszt 1200zł.

Ciągnik spisuje się bez zarzutów.

Edytowane przez wernicjusz

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez matixtex
      Witam, posiadam Zetora 9540. Przeciekał mi siłownik pomocniczy, wymieniłem uszczelniacze, ale dalej cieknie. Chcę go wymienić na nowy ale pan w sklepie powiedział mi że są 2 rodzaje jedne o skoku 300 drugi o skoku 280.  mówił że zakładają teraz te krótsze bo są lepsze . Wymieniał ktoś u siebie? Jak założę 280( bo mój miał 300)wszystko będzie grało czy coś się upierniczy?
    • Przez wesley
      Witam, mam problem z mocowaniem dźwigni rewersu. Tulejka w której osadzona jest dźwignia była trzykrotnie spawana i znów się urwała. Myślę żeby wymieniać całe obramowanie na nowe bo ciężko będzie to pospawać ale nie wiem czy można to kupić nie znam numeru w katalogu. Może ktoś miał z tym do czynienia i mógł mi pomóc byłbym wdzięczny. 


    • Przez Kuba1302
      Witam, potrzebuję założyć lampy ostrzegawcze w Zetorze Forterra 11741. Tak więc przychodzę z zapytaniem jak macie je zamontowane bo ja kupiłem go bez lamp i niewiem jak je założyć żeby niedziurawic kabiny.
      Ps. Będę wdzięczny za zdjęcia i porady 
    • Przez Tikuś
      Witam, 
      Poszukuję schematu do tego ciągnika jak skalibrować tą skrzynie i sprzęgła, podczas szukania dowiedziałem się, że istotny jest sterownik pod kierownicą jeśli chodzi o własnie kalibrację, numery tego sterownika to SW: 1.5.1.
      Liczę na pomoc, z góry dziękuję!
      Pozdrawiam, Tikuś
    • Przez ZF9641
      Chciałbym zamontować zestaw klimatyzacji https://inter-instal.com/zestawy-klimatyzacji/93-9502201-zestaw-klimatyzacji-klimatyzacja-do-ciagnika-traktora-zetor-proxima-forterra-major.html.Pytsnie czy ktoś taki zestaw montował,numer katalogowy podstawy pod sprężarkę i numer paska klinowego. Proszę o zdjęcia gdzie fabrycznie jest zamontowana sprężarka.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v