Polecane posty

Wojtas501    0

Witam, jestem na etapie odbierania zakupu JD 5M i chciałbym się dowiedzieć czegoś o tej 5 letniej gwarancji na serie 5E i 5M, nikt mi nie może powiedzieć konkretnych informacji na ten temat. Jakich modeli to dotyczy, przy jakimś szczególnym wyposażeniu i co ona obejmuje? Pozdrawiam i oczekuję szybkiej odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldac    13

Odbierasz nowego Jelonka?

i nie wiedzą  (dealer) na co jest gwarancja ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Może odbiera go w snach. Dealer dokładnie wie ile, na jaki model i na jakich warunkach gwarancji daje. A jeśli czegoś nie wie. Zawsze może zadzwonić do centrali i dopytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtas501    0

no widocznie mój jest taki niechętny i uparcie twierdzi że czegoś takiego nie ma, mimo że ja widziałem to na kilku zdjęciach. w przyszłym tygodniu jest opolagra więc się wszystkiego dowiem samemu ;). dziękuję za pomoc 

 

P.S. z tego co mi mówił to rok jest na motor, 2 na pozostałe elementy, a 5 lat u niego w literaturze nie występuje 

Edytowano przez Wojtas501

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldac    13

czegoś nie rozumiem.

dealer nie daje jasnych warunków = jak cos zgłosisz do reklamacji to Ci powioedza że nie obejmuje??

masz prawo wymagac jasnych warunków na pismie ( książka gwarancyjna) lub wskaznia szczegółowych warunków np na stronie internetowej

ten dealer ma cos do ukrycia  co juz rokuje problemu

rozumiem że masz tyle kasy na zakup nowego ciągnika a potem na przeglądy wg ceny i widzimisie "pseudo dealera"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

ja bym po prostu olał dealera.  To wiąże się w zasadzie ze zmiana marki. Poszukaj jakichś innych marek blisko siebie. Od jd w polu lepiej ci nie urośnie. A dzisiaj jest wiele marek oferujących sprzęt na podobnym poziomie. Zwłaszcza gdy chodzi o 5m. Znajdź miłego i kompetentnego dealera. Z jasnymi warunkami gwarancji i serwisu. Bo jak mówiłem w polu od jd lepiej nie urośnie a dobry i rzetelny dealer to miła i bezproblemowa współpraca przez lata. Bo dealer to nie tylko zakup ale także serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Części, oleje, doradztwo itd.

Zauważyłem, że dla wielu rolników zwłaszcza szukających prostszych ciągników marka jest kwestą drugorzędną. Szukają czegoś czego dealer jest blisko, ma dobra opinię, tani i skuteczny serwis.

PS 5 lat gwarancji wiąże się z koniecznością serwisowania ciągnika w ASO a więc z kosztami. A w razie czego jak ci padną np wtryski to ci powiedzą, że wina paliwa. Co innego 5 lat gwarancji a co innego czy serwis ją uzna czy nie, gdy przytrafi się usterka.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtas501    0

w tym tygodniu będę jecahał do dealera tam gdzie aktualnie stoi ciągnik i się wszystkiego dowiem (mam bynajmniej nadzieję), wszystkie sprawy załatwiałem z przedstawicielem tegoż właśnie dealera w innym ASO. Możliwe że on nie wie i nie chce wiedzieć tego co dla mnie jest istotne. Dziękuję za odpowiedzi, może tam będą kompetentniejsi ludzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

A w razie czego jak ci padną np wtryski to ci powiedzą, że wina paliwa.

 

 

Jako ciekawostkę mogę dodać że w warunkach gwarancji JD, wtryskiwacze są uznane jako elementy zużywające się i gwarancja ich nie obejmuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

Deer daje 2 lata gwarancji na silnik, ( np. sprężarka pneumatyki nie jest częścią silnika) i rok na pozostały ciągnik. Wtryskiwacze można wymienić na gwarancji w wcześniej wymienionym okresie 2 lat, ale jak=testy jakości paliwa wyjdą dobrze, a nie że ktoś jeździ na rozpuszczalniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtas501    0

byłem na targach i.... nikt o niczym nie wie. to jest chyba jakiś żart, ani agro-efekt ani polboto nikt nic nie wie o 5 letniej gwarancji. zobaczcie czy ja dobrze widzę, ale wydaje mi się że tam jest naklejka "5 lat gwarancji". mało prawdopodobne jest to że dealer stwierdził że da swoim klientom wydłużoną gwarancję i pokryje wszystkie koszty napraw :/

http://www.maszynyfabryczne.pl/public/images/produkty/oryginalne/550-3320.jpg
http://img35.staticclassifieds.com/images_tablicapl/112022781_2_644x461_ciagnik-john-deere-5065e-sprawdz-jak-niskie-sa-ceny-raty-gw-fv-dealer-dodaj-zdjecia_rev004.jpg

widziałem kiedyś na forum zdjęcia z wystawy jakiejś również z tą naklejką, ale nie mogłem odszukać tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rabit500
      Witam
      Jak w temacie mam w planach zmianę oświetlenia roboczego z oryginalnych lamp halogenowych na oświetlenie LED. Docelowo lampy wesem seria CRV. Tylko po ich założeniu wyrzuca błąd spalonej żarówki jest jakiś sposób na wyłączenie sprawdzania obwodów w jakiś rozsądny sposób.
       
       
    • Przez marcin3153
      Witam mam problem z jd7430 premium, przetarła się rurka hamulca, po wymianie i odpowietrzeniu przy zaworze pneumatyki hamulce działają ale dopiero za drugim naciśnięciem, dodam że po nocy schodzi powietrze z pneumatyki ale niestety nie mogę zlokalizować nieszczelności. Ktoś miałby jakąś poradę gdzie szukać problemu ?
    • Przez krystianeczek
      Pacjent ciągnik JD 6155m, 2022 rok, 450 mtg, skrzynia Command Quad. Przy pracach polowych w okolicach 1600 - 1800 obr/min występują wibracje, drgania trudne do zlokalizowania. Przeważnie występują przy tych obrotach, kwestia też obciążenia.  Im większe obciążenie i obroty tym większe drgania najczęściej. Może macie jakieś sugestie? Na biegu jałowym silnik nie generuje żadnych wibracji w każdym zakresie obrotów. 
    • Przez mrbarti44
      Witam. Mam dwuletni traktor John Deere 6155m, już po gwarancji. Ostatnio podczas jazdy pojawił się komunikat o niskim poziomie oleju, silnik od razu zgasiłem. Po obejrzeniu silnika zauważyłem, że pod rozrusznikiem wyleciał korek (chyba zabezpieczający przed nadmiernym ciśnieniem oleju), przez który bardzo szybko ucieka olej. Czy miał ktoś podobny problem? Co może być przyczyną wysokiego ciśnienia oleju w silniku? 
      Pozdrawiam 
    • Przez jedenZwielu
      Witam czy to ma tak wyglądać ? robi się tak podczas pracy na zgaszonym olej jest czysty klarowny temp oleju powyżej 60 stopni ciśnienie od 2.6 na niskich obrotach do 4 na wysokich przy rozgrzanym ciągniku 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj