Skocz do zawartości
tadzik332

zegar temperatury od mtz do t25

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Zegar
tadzik332    27

a gdyby odciąć ten czujnik i załorzyć na przewód nasadke i podpiąć pod czujnik ten co mam aktualnie

Wiadomość z agroFakt.pl

Rolnik1973    1247

ten z alegro jest bezprądowy, jak go rozetniesz to czynnik ucieknie i do wyrzucenia. Nie wstawisz czujnika tego w filtr.

toobek    40

Ale to są czujniki i zegary temperatury wody. A gdzie Ty masz wodę w T 25?

zbyszekbrzuze    110

Kolego idź tam, gdzie dorabiają przewody hydrauliczne, tam powinni mieć odpowiedni nypel, w który wkręcisz sobie czujnik  od wskaźnika. Robią też tak, ze wybebeszają fabryczny czujnik od Władka i w to miejsce można wsadzić sondę z tego zegara. Wystarczy potem zakleić poxipolem i gotowe.

wlamaj1    34

Ja niczym nie zaklejałem - "wybebeszyłem" czujnik od T25 i w nigo wcisnąłem (po upszednim oszlifowaniu) czujnik od temperatury cieczy w skodzie 120 (czujnik i zegar zdobyty na złomie). Czujnik od skody nie ma kontaktu z olejem i nie sądzę żeby to miało znaczący wpływ na dokładność pomiaru - najwyżej trochę na bezwładność...

Tak jak mówi zbyszekbrzuze 

tylko czy wystarczy długość tego przewodu do czego jest przymocowany czujnik  ja mam taki sam wskaźnik  do mierzenia temperatury głowicy to długość pasuje na styk 

tadzik332    27

ok

Podłączyłem mase do blachy i wskazówka w zegarze stoi jak stała , odpaliłem ciągnik i wogóle się nie rusza dzisiaj redliłem ziemniaki i nic

Witam wszystkich, w moim t25 jes tak że zaraz po odpaleniu wskazówka idzie na max a zegar nowy i czujnik też. Może ktoś coś doradzi bo niewiem o co chodzi :mellow: a dodam że teraz jak jest gorąco to nawet jak traktor nie był zapalany to po włączeniu prądu wskazówka dzwiga się odrazu na 50-60.

Dzięki kolego, sprawdze to. A miałem wczoraj ostatnio taki przypadek w dachu- niedziałała lampka i nawiew, prąd był a nie było masy, doprowadziłem nowy kabelek jest ok. :)

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.1 +1p. ostrzeżeń

tadzik332    27

Powiedzcie panowie jak go podłączyć , prubowałem różnymi sposobami ale raz wskazuje na 120 a raz wogule

Voo    38

Przewód fioletowy pod B (napięcie)  pod D przewód niebieski od czujnika.Zegar to pewnie zamiennik może ma dodatkowe wyjście na masę a i dlatego świruje.Ile masz wyjść z tyłu zegara?

Jak tylko dwa to tak jak w oryginale.Dla testu spróbuj dać masę przewodem bezpośrednio  z minusa aku,tylko nie zrób zwarcia.

Przy prawidłowo podłączonym zegarze,po włączeniu masy wskazówka powinna delikatnie  iść do góry nawet na zupełnie zimnym silniku.

tadzik332    27

mam 3 wyjścia , sprubuje tak jak mówisz

Połączone

zrobiłem tak jak mówisz i dale wskazówka się nie podnosi , podłączyłem tak jak mówiłeś , pierwszy raz podłączyłem kabel pod zapłon lecz gdy podłączyłem normalnie to wskazówka po włączeniu zapłonu szła do tyłu a po wyłączeniu na odwrót. Przełożyłem przewody odwrotnie to wskazówka szła prawidłowo lecz przy pracach ciągnikiem niewskazywała tylko tak dygała milimetr do przodu milimetr do tyłu , co to może być?

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.14 +1p. ostrzeżeń

Voo    38

Tadziu tu nie ma co kombinować.Na zegarze masz oznaczenia ,Przewody muszą iść tak jak napisałem wcześniej.Piszesz że masz trzecią śrubkę,to musisz dać na nią masę.Stary zegar brał masę z obudowy,ale był cały metalowy ,więc nie było z tym problemu.Nowe są plastikowe i dlatego masz tę trzecią śrubkę do której obowiązkowo trzeba doprowadzić masę.

Jeśli dalej nie chce działać to są tylko trzy możliwości.

- Uszkodzony zegar.

- Uszkodzony czujnik

- Uszkodzony ,przetarty przewód od czujnika do zegara.Dla testu podmienić przewód.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się