Skocz do zawartości
 • 0
toobek

Puma + odżywki

Pytanie

toobek    40

Witam
Koledzy mam pytanie czy mogę w jednym oprysku zmieszać PUMĘ z mocznikiem i mikroelementami? Czy muszą to być dwa oddzielne opryski w jakimś przedziale czasu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Polecane posty

 • 0
lew908    207

Dwa odzielne. Nigdy nie mieszaj Herbicydu z innymi środkami, chyba ze jest do adiuwant  dołączony do oprysku tak jak np. w lancecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 0
Jurek321    2

Możesz zmieszać tylko zachowaj kolejność mieszania i zmniejsz dawkę pumy o 6-10%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 0
asharot    177
Napisano (edytowany)

Ja przy każdym oprysku herbicydem lub fungicydem dodaje mocznik i jakiś nawóz dolistny.

W tym roku pryskałem na owies głuchy dość wcześnie 7-dni po Chwastoxsie.

Poszło Foxtrot 069 0,5 l + Atpolan 80 1l + Mocznik 10kg + OSD Mineral /ha

Minął miesiąc od oprysku i nic złego z jęczmieniem się nie dzieje.

 

Edytowano przez asharot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 0
Jurek321    2

Najpierw mocznik, potem odżywka mikro, a następnie puma, chyba na mikro pisze inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


 • Podobna zawartość

  • Przez Wojtek026
      czy ten rejestr musi być z odr czy można sobie jakieś inne tabelki wydrukować, co jeśli np. skończyły się tabelki, lub zniszczyła się tak książeczka, zresztą rubryk nie ma tam za wiele, zgłosić się do odr po nową czy można sobie coś innego wydrukować?
  • Przez agrofoto
   Nazwa handlowa produktu: Expert Met 56 WG Nazwa posiadacza zezwolenia: Bayer SAS 16 rue Jaen Marie Leclair, 69009 Lyon, Republika Francuska Podmiot odpowiedzialny za końcowe pakowanie środka ochrony roślin: Bayer Sp. z o.o. Podmiot odpowiedzialny za końcowe etykietowanie środka ochrony roślin: Numer zezwolenia (nr ostatniej decyzji zmieniającej): R-101/2012 Data wydania zezwolenia: 02-08-2012 Termin ważności zezwolenia: 01-08-2022 Termin dopuszczenia do sprzedaży i dystrybucji środka wprowadzonego do obrotu przed upływem okresu ważności zezwolenia/pozwolenia: 01-02-2023 Termin dopuszczenia środka do unieszkodliwiania, składowania i stosowania: 01-02-2024 Rodzaj preparatu: Chwastobójczy Nazwa i ilość każdej substancji czynnej: flufenacet - 420 g, metrybuzyna - 140 g Klasyfikacja środka ochrony roślin pod względem stwarzania przez niego zagrożeń dla zdrowia człowieka: , H302, H319, H373, H400, H410 Klasyfikacja środka ochrony roślin pod względem stwarzania przez niego zagrożeń dla środowiska i organizmów wodnych: , Pozwolenie na handel równoległy: nie Zakres stosowania - uprawa, agrofag, dawka, termin stosowania uprawa: jęczmień ozimy, pszenica ozima, pszenżyto ozime, żyto agrofag: termin: dawka: zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania 0,35 kg/ha maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania 0,35 kg/ha zastosowanie małoobszarowe: nie
  • Przez kamil255
   Witam.Doszło mi pare hektarów nieużytków,doprowadzone do użytku,opryskane glifosatem tylko pojawił soe problem bo glifosat nie dał rady zniszczyć trzciny.Proszę o pomoc czym ją wyeliminowac.
  • Przez PIT84
          Witam
    
   Chcę zwalczyć uciążliwe chwasty na placu firmy (perz, mlecz itp ). Wiem, że często do takich zabiegów dodaje się do Roundupu na chwastox. Jakie macie doświadczenie z takimi opryskami, co najlepiej użyć aby mieć spokój na dłuższy czas.
    
    
  • Przez Diwad890
   czym zwalczyc oset w polu oprucz roundup?
×