Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siema! Chciałbym się dowiedzieć co to jest miedza?? Dzisiaj w szkole mój kolega powiedział do mnie "co sie patrzysz jak bym ci miedze przeorał?!" i bardzo mnie to zainteresowało co to jest ta miedza?! Czekam na odp. :rolleyes:

Opublikowano

"... miedza to święta rzecz i zapamiętaj to sobie bo inaczej znowu cię kosą nauczę... - K.Pawlak" :rolleyes: :) <_<

 

miedza to pas (szerokości około pół metra - czasem mniej) znajdujący się na granicy pól różnych właścicieli (np. Władysława Kargula i Kazimierza Pawlaka :) :) :) ) - z załozenia jest to "pas ziemi niczyjej" :)

Opublikowano
Niedawno sie przeprowadziłem na wieś i chciałbym sie nie co dowiedzieć. Mój ojciec kupił wczoraj ursusa C-330 rocznik 86 z 17.600. opłacało sie??

Zrób parę fotek C-330 to sie zobaczy czy sie opłacało. Zaczynacie gospodarstwo od zera czy jak???

Opublikowano

mlody rocznik to pewnie sie oplacalo chyba ze strasznie zajechany sprzet bo i tak sie zdarza jak ktos niezna to wszystko mozna takiemu czlowiekowi wcisnac:D :rolleyes:

Opublikowano

No od jakiego miesiąca. jeszce trzeba stodołe dokończyć. i mozna mieszkac . :rolleyes:

 

---połączone---

 

Ojciec mi powiedział że to nawet jest C-330M. 10ha bez łąk- spadek po dziadku. nastwiamy sie z ojcem na świniaki. <_<

Opublikowano
Ojciec mi powiedział że to nawet jest C-330M. 10ha bez łąk- spadek po dziadku. nastwiamy sie z ojcem na świniaki.:rolleyes:

nic nie mówię

tylko życzę powodzenia

Opublikowano
Ojciec mi powiedział że to nawet jest C-330M. 10ha bez łąk- spadek po dziadku. nastwiamy sie z ojcem na świniaki. <_<

 

Na swiniaki to ostatnio troche cienki interes :rolleyes:  niestety.

Opublikowano

no bedziecie musieli. swinie przynajmniej o tyle dobrze ze siana nie potrzebuja a bydlo tak i to sporo ale i tak sie lepiej oplaca bo na swiniach to teraz sie nie da utrzymac :angry:

Opublikowano
Siema! Chciałbym się dowiedzieć co to jest miedza?? Dzisiaj w szkole mój kolega powiedział do mnie "co sie patrzysz jak bym ci miedze przeorał?!" i bardzo mnie to zainteresowało co to jest ta miedza?! Czekam na odp. :rolleyes:

Ja też chcę się zapytać-co to jest TROLL,co znaczy >nie karmić trolla<? <_<

Opublikowano
Ja też chcę się zapytać-co to jest TROLL,co znaczy >nie karmić trolla<? :rolleyes:

miedza to to samo co bruzda.

a jak ci tak pojechał to żeś musiał naprawdę wytrzeszczeć ślipia

Opublikowano
Siema! Chciałbym się dowiedzieć co to jest miedza?? Dzisiaj w szkole mój kolega powiedział do mnie "co sie patrzysz jak bym ci miedze przeorał?!" i bardzo mnie to zainteresowało co to jest ta miedza?! Czekam na odp. :rolleyes:

 

Moim zdaniem Twoj kolega mówiac to miał na myśli inną miedzę (ale nie bedę opisywał) Co w jego znaczeniu miało by oznaczac "skopie Ci tyłek". :/

Opublikowano

A u mnie miedza to pas ziemi o szerokości ciągnika, tak aby dało się dojechać.

A jak z kimś graniczę, tak, że miedza nie potrzebna to z reguły ora się na "0", albo jest tak, że się dogadują ludziska że pół miedzy od sąsiada, a pół np. moje tak aby powstał doazd do pola.

Po prostu miedza to miedza, a bruzda to bruzda ....

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez radekz200
      Witam zostałem wybrany do założenia nowego tematu pogody na przyszły 2026 rok 
    • Przez konteno
      Pytania ,porady , ciekawe spostrzeżenia i ogólnie  wymiana poglądów w kwesti maszyn widywanych na portalach ogłoszeniowych.
    • Przez piotr6340
      To są filmy, które pokazują, jak piękne są maszyny  ;D
       
      http://www.youtube.com/watch?v=65M3I0CKFXs
       

       

       
      http://www.youtube.com/watch?v=xv8Z0expUjs&NR
       

       

       
      http://www.youtube.com/watch?v=qot3JNGqKdQ...related&search=
       
      http://www.youtube.com/watch?v=QTLlvdCnKLs&NR
       

       

       

       

    • Przez Luq8989
      Hej. Czy kogokolwiek z was spotkało to tytułowe wypalenie? Mnie chyba właśnie tak. Mam 30 lat i od 10 lat prowadzę sam 33 hektarowe gospodarstwo. Rodzice już nie żyją, a rodzeństwa nie miałem. Mam 25 krów dojnych i coraz bardziej czuję, że zmarnowałem najlepsze lata życia. Dobija mnie codzienne zmuszanie się do pracy. To, że nigdy nie miałem dnia wolnego. To, że nie jestem w stanie spędzić ze swoją dziewczyną weekendu poza domem. Po prostu mam już dość rolnictwa i myślę by się tego wszystkiego pozbyć, ogarnąć kilka uprawnień i pójść do normalnej pracy na etacie,  ale oczywiście mam przed tym obawy, bo nie znam z własnego doświadczenia życia innego niż na roli. Warto w takiej sytuacji pójść do psychologa czy spróbować postawić wszystko na jedną kartę?
    • Przez semos
      Mam taki mały problem, co kupić dziewczynie pod choinkę? Ma 24 lata.
       
      A więc tak:
      -kolczyki i wisiorek odpadają, bo otrzymała je na mikołajki.
      -co do perfum to trochę głupio mi jest je kupić ponieważ ona pracuje w jednej z ogólnopolskich sieci drogerii wiec zna wszystkie perfumy oraz kremy i może zawsze porównać cenę tych perfum, a tego bym nie chciał aby wiedziała ile prezent kosztował.
       
      Pluszaka już kupiłem do tego chce coś jeszcze w kasie max 80zł.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v