raul1985

Kuhn Integra + HRB 302

Polecane posty

raul1985    10

Witam !

Stoje przed wyborem zestawu uprawowo - siewnego co powiecie na temat wyżej wymienionego zestawu lub co innego polecicie do 85 netto  ciągnika 145km na 80 ha ?

Edytowano przez raul1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

Również rozglądałem się za tym zestawem. Ale widzę cenę masz dobrą bo u mnie było za taki zestaw na redlicach talerzowych 92 netto. Jeździłem oglądać taki zestaw w pracy. I DF m620 bodajże z nim pracował. Jeżeli chodzi o samą pracę bardzo fajnie śmigał w tym zestawie. Ale jeżeli chodzi o udźwig to zestaw jest dość ciężki w  ciągniku podrywało czasami przód. Ja siałem teraz pszenicę integrą talerzową z agregatem łapkowym. I siewnik bardzo fajnie się spisuje jak i sam agregat. Czasami w agregacie się zapchało ale to rzadkość bo siane było po kukurydzy także miało prawo :) Ogólnie z siewu tym zestawem byłem zadowolony :) Ale pamiętaj ciągnik musi być to 6 cyl, i do optymalnej pracy musi być tak jak Ty masz te 145 koni i do tego porządnie dociążony przód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

Szczerze?? To nie pamiętam... Ale coś mi się wydaję że chyba nie miał Aczkolwiek głowy sobie za to uciąć nie dam.

Booo nic chyba o tym nie wspominał przedstawiciel. Jak dzwoniłem to mieli ten siewnik akurat na stanie. Także można było jechać i brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaschels    130

A Sitera 3000? Co tym myslicie? U mnie proponują ją za 90 tys, agregatem biernym i maxi wałem. Jest jakąś duza różnica pomiędzy tymi siewnikami

Edytowano przez lukaschels

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul1985    10

bardzo dobry siewnik i ma w standardzie to co Integra ma w opcji u mnie wybór padł na pottingera ze wzgledu na cene z kołkami gumowymi i mocniejszą broną 86 tys. Sitera  z broną cena około 100 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaschels    130

Już wiem czym się różni Intergra od Sitery. Chodzi o koła dogniatające, w Integrze są one na wachliwej belce, natomiast w Siterze każde koło ma niezależne zawieszenie.

Co oznacza że powinno siać nadal dobrze w wszelkich nierunościach typu bruzdy.

U mnie diller powiedział 92 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zastanawiam się który zestaw wybrać… 
      sn300 agromasz 
      Fm 400/3 Unia 
      sn agrotom 3 m
      kazdy ma być na aparacie uprawowym biernym,redlice talerzowe, koła kopiujące. Ma to być ciągane DF agrotron 110… 
      sieje głównie facelie, grykę, łubin, groch i czasami jakieś zboże.
      skłaniam się ku Uni bo jest najlżejszy - coś podpowiecie? A może macie jakieś inne swoje typy? Fajny jest gaspardo dama ale na agregacie talerzowym i jest za ciężki 
    • Przez wesley
      czy ktoś z was ma taki siewnik,proszę o opinie na jego temat...
    • Przez Szymi195
      Witam mam pytanie do posiadaczy siewnikow pneumatycznych ciąganych 3metrowych, ciekawi mnie realna wydajnosc siewu zboż siewnikami takiego typu, jaka srednia wydajnosc na godzine lub dziennie moze udac sie wykrecic i jakim koniem?
    • Przez waldemar2401
      Witam. Szukam do Kupienia Siewnika jak ze zdjęcia lub nowszy. Kutnowiak S068/1 Rolmasz. Może ktoś z Koleżanek/Kolegów z Forum wiedzą pocztą pantoflową, bądź mają do sprzedania. Zdjęcie poglądowe. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj