Skocz do zawartości
 • 0

Pytanie

agrofoto    82
Nazwa handlowa produktu: Nylon 75 WG
Nazwa posiadacza zezwolenia: K&S Chemicals Stodolniana, 97-300 Piotrków Trybunalski
Podmiot odpowiedzialny za końcowe pakowanie środka ochrony roślin: K&S Chemicals
Podmiot odpowiedzialny za końcowe etykietowanie środka ochrony roślin:
Numer zezwolenia (nr ostatniej decyzji zmieniającej): R-33/2010 i.r
Data wydania zezwolenia: 19-05-2010
Termin ważności zezwolenia: 03-12-2018
Termin dopuszczenia do sprzedaży i dystrybucji środka wprowadzonego do obrotu przed upływem okresu ważności zezwolenia/pozwolenia: 03-06-2019
Termin dopuszczenia środka do unieszkodliwiania, składowania i stosowania: 04-06-2020
Rodzaj preparatu: Chwastobójczy
Nazwa i ilość każdej substancji czynnej: sulfosulfuron - 75 %
Klasyfikacja środka ochrony roślin pod względem stwarzania przez niego zagrożeń dla zdrowia człowieka: nie jest klasyfikowany zgodnie z kryteriami okreslonymi w przepisach o substancjach i preparatach chemicznych
Klasyfikacja środka ochrony roślin pod względem stwarzania przez niego zagrożeń dla środowiska i organizmów wodnych: R50/53, niebezpieczny dla środowiska, N
Pozwolenie na handel równoległy: nie
Zakres stosowania - uprawa, agrofag, dawka, termin stosowania
uprawa: pszenica ozima
agrofag: miotła zbożowa, chwasty dwuliścienne, perz właściwy
termin: Mieszaniny stosować w terminach zalecanych dla herbicydu, z którym mieszany jest Nylon 75 WG (tj. od pełni fazy krzewienia do jej końca). Środek stosować wiosną, na intensywnie rosnące chwasty. Zabieg wykonywać po rozpoczęciu wegetacji rośliny uprawnej do fazy drugiego kolanka zbóż. Najlepszy efekt uzyskuje się, gdy chwasty dwuliścienne znajdują się w fazie 3-5 liści (5-10 cm wysokości), miotłą zobżowa znajduje się od fazy wschodów do fazy 2-4 Liści (5 cm wysokości), a perz w fazie 3-5 liści (5-20 cm wysokości).
dawka: 13,3-26,5 g/ha
zastosowanie małoobszarowe: nie
uprawa: pszenżyto ozime, pszenica ozima
agrofag: miotła zbożowa, chwasty dwuliścienne, perz właściwy
termin: Środek stosować wiosną, na intensywnie rosnące chwasty. Zabieg wykonywać po rozpoczęciu wegetacji rośliny uprawnej do fazy drugiego kolanka zbóż. Najlepszy efekt uzyskuje się, gdy chwasty dwuliścienne znajdują się w fazie 3-5 liści (5-10 cm wysokości), miotłą zobżowa znajduje się od fazy wschodów do fazy 2-4 Liści (5 cm wysokości), a perz w fazie 3-5 liści (5-20 cm wysokości).
dawka: 13,3 - 26,5 g/ha
zastosowanie małoobszarowe: nie
uprawa: pszenica jara
agrofag: miotła zbożowa, chwasty dwuliścienne, perz właściwy
termin: Środek stosować od fazy krzewienia do fazy 2-go kolanka. Najlepszy efekt chwastobójczy uzyskuje się gdy chwasty dwuliścienne znajdują się w fazie 3-5 liści (5-10 cm wysokości), perz właściwy w fazie 3-5 liści (5-20 cm wysokości), a owies głuchy w fazie 1-3 liści (5-15 cm wysokości).
dawka: 26,5 g/ha
zastosowanie małoobszarowe: nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

0 odpowiedzi na to pytanie

Polecane posty

Jeszcze nie ma odpowiedzi na to pytanie

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


 • Podobna zawartość

  • Przez Wojtek026
      czy ten rejestr musi być z odr czy można sobie jakieś inne tabelki wydrukować, co jeśli np. skończyły się tabelki, lub zniszczyła się tak książeczka, zresztą rubryk nie ma tam za wiele, zgłosić się do odr po nową czy można sobie coś innego wydrukować?
  • Przez agrofoto
   Nazwa handlowa produktu: Expert Met 56 WG Nazwa posiadacza zezwolenia: Bayer SAS 16 rue Jaen Marie Leclair, 69009 Lyon, Republika Francuska Podmiot odpowiedzialny za końcowe pakowanie środka ochrony roślin: Bayer Sp. z o.o. Podmiot odpowiedzialny za końcowe etykietowanie środka ochrony roślin: Numer zezwolenia (nr ostatniej decyzji zmieniającej): R-101/2012 Data wydania zezwolenia: 02-08-2012 Termin ważności zezwolenia: 01-08-2022 Termin dopuszczenia do sprzedaży i dystrybucji środka wprowadzonego do obrotu przed upływem okresu ważności zezwolenia/pozwolenia: 01-02-2023 Termin dopuszczenia środka do unieszkodliwiania, składowania i stosowania: 01-02-2024 Rodzaj preparatu: Chwastobójczy Nazwa i ilość każdej substancji czynnej: flufenacet - 420 g, metrybuzyna - 140 g Klasyfikacja środka ochrony roślin pod względem stwarzania przez niego zagrożeń dla zdrowia człowieka: , H302, H319, H373, H400, H410 Klasyfikacja środka ochrony roślin pod względem stwarzania przez niego zagrożeń dla środowiska i organizmów wodnych: , Pozwolenie na handel równoległy: nie Zakres stosowania - uprawa, agrofag, dawka, termin stosowania uprawa: jęczmień ozimy, pszenica ozima, pszenżyto ozime, żyto agrofag: termin: dawka: zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania 0,35 kg/ha maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania 0,35 kg/ha zastosowanie małoobszarowe: nie
  • Przez kamil255
   Witam.Doszło mi pare hektarów nieużytków,doprowadzone do użytku,opryskane glifosatem tylko pojawił soe problem bo glifosat nie dał rady zniszczyć trzciny.Proszę o pomoc czym ją wyeliminowac.
  • Przez PIT84
          Witam
    
   Chcę zwalczyć uciążliwe chwasty na placu firmy (perz, mlecz itp ). Wiem, że często do takich zabiegów dodaje się do Roundupu na chwastox. Jakie macie doświadczenie z takimi opryskami, co najlepiej użyć aby mieć spokój na dłuższy czas.
    
    
  • Przez Diwad890
   czym zwalczyc oset w polu oprucz roundup?
×